Счетоводни въпроси - 2

  • 57 788
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 572
Здравейте, имам конкретен въпрос, работя на трудов договор и искам да продавам в малък обем продукти в интернет, т.е. купуване и препродаване.
При подаване на данъчна декларация за тази дейност, какъв точно е данъка и има ли някакво облекчение от осигуровките и данъка, който работодателя внася по трудовия договор? Благодаря предварително!

# 751
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 21 638
За търговия си трябва някаква фирма, за препоръчване ЕООД/ООД. Дължат се осигуровки на 933 лева минимум, което е около 300 лева на месец, а скоро ще станат на 1077 лева. Трябва да се води счетоводство. Годишният данък е 10% от печалбата.

Тази дейност няма общо с трудовия договор, освен ако там не си осигурена на максималния осигурителен доход и няма да се дължат осигуровки за другата дейност.

# 752
  • Русе
  • Мнения: 1 799
Върху какъв минимален осигурителен доход внасят осигуровки самоосигуряващите се лица сега за м. януари 2025 г., върху 933 лв. или върху 1077 лв ?

# 753
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 21 638
Върху 933 лева, до приемането на ЗБДОО за 2025 година.

Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

https://www.bg-mamma.com/?topic=1739249.new#new

Общи условия

Активация на акаунт