Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 552
  • 767
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 22 935
Спирит, не звучиш като да мрънкаш 🤗.Успех и здраве!!!
При теб сигурно е по-сложно, защото е станало изведнъж

# 136
  • Мнения: 10 264
Много съжалявам за това през което си преминала и ти предстои. То май вече не остана дом, заобиколен от тази болест във всичките ѝ вариации. В сравнение с всичките досегашни терапии, болка и притеснения, хормоналната ти терапия в момента е по- приемливият вариянт. Само да си жива и здрава, пък ще се търпи....

И на мен не ми прозвуча като мрънкане. А тук и да си мрънкаш, само ще си ни от полза.

# 137
  • Мнения: 13 812
Реге, вероятно ги бъркаш с половите  Peace

абсолютно си права сетих се че ми ги правиха паралелно - за менопауза и за щитовидна ,от там съм се объркала. На трети пети ден беше за менопауза.

Спирит - ще я набориш гадината, дръж се момиче. Ние сме с теб!

# 138
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Реге, vici75, ДХ3, Lemy... и всички останали откликнали на моя спам тука. Благодаря ви за подкрепата и вниманието! Тя гадината е готова преборена вече, веднъж само да ми свали гарда и като я изплющя здравата и помен нама да остане от нея... на един шамар още живот е. Ама дълго ще се надиграваме да му се не види... и постоянно заплашва да се връща и напомня за себе си...

Аз как се справям с тия Тамоксифени и Золадекси и не знам си какво още отровители някои от вас реална представа си имат, а други пък въобще не подозират какви са им ефектите. Колкото и странно да звучи движението ми помага. Не силови тренировки и свръхнатовареност, просто движение. Разходки правя, стълби качвам и колкото повече се движа през деня, толкова по-спокойни са ми нощите. Течности пия в изобилие, винаги имам под ръка бутилка вода, в такива моменти човек инстинктивно се пробва да се пресушава ама май не е най-доброто решение, организмът си иска течности. Замених изцяло захарта с мед или фруктоза, не знам правилно ли е или греша, но сякаш добре ми понася. Спрях пържени храни, намерих варианти за любими ястия върху хартия за печене или задушени вместо острата запръжка. Като ми се прияде сладко наблягам на горски червени плодове. Супа някаква ако си готвя задължително в бульона всичките кокаляци, жили, костен мозък, хрущяли... пък после си яж избирателно само чистата мръвка ако щеш. Кореноплодни в изобилие като цвекло, морков, ряпа, целина... Сурови ядки като орех, кайсиеви, лешник, бадем... Сутрин вместо кафе смес от мед, зехтин, лимон и сусам... Пресните зелени билки като магданоз, босилек, риган... и тях ги водят супер полезни... чай от липа, мента, лайка, мащерка... заобиколени сме от полезни продукти, не за всяко нещо до аптеката трябва да тичаме.

# 139
  • Мнения: 10 264
да, да имаме някой от нас представа за тия лекарства....Живота ни се е скъсил покрай грижи за близки от подобни заболявания дори. Но съдба.

Всичко си ти е наред с яденето. Само ако можеш този мед махни. Нали знаеш, че раковите клетки се хранят със захар. Ползвай стевия, някое от другите подсладители. Всичко си ти е наред. И така ще бъде.

# 140
  • Добрич
  • Мнения: 5 454

Spirit Crusher
, успех с лечението! Не ти е лесно.
От прочетената информация знам, че алкалното pH мори раковите клетки. При високи стойности на рН, клетките на рака загиват. Можеш да си вземеш индикаторни лентички и да се ориентираш за твоите стойности. Освен суровата храна и положителните емоции влияят добре на рН.

# 141
  • Мнения: 22 935
АЗ пия Алкамина ,имат тест лакмус за ph.

# 142
  • София
  • Мнения: 2 521
О Спирит, съжалявам, желая ти сили и никога повече да не се върне гадината!

# 143
  • Варна
  • Мнения: 1 685
О Спирит, съжалявам, желая ти сили и никога повече да не се върне гадината!

Силите сякаш ги имам. И гадината е натирена вече. Наказана е в ъгъла и вързана като бясно куче на синджир.

Но да я спрем тази тема. Достатъчно ви досадих вече.

# 144
  • Мнения: 2 880
Spirit, успех с лечението! Hug
И аз съм била в принудителна менопауза преди години, само че ми слагаха Диферилин (на същия принцип като Золадекса е). Вярно, че беше за кратко време, но ме подготви какво да очаквам и какво ще чувствам като дойде истинската менопауза.

# 145
  • Мнения: 3 094
Madelief, peneva_a, да се отчета. Ходих на 2 гинеколога - стана случайно........първо имаме профилактика в работата (не сме имали до сега гинеколог) в МА - Майчен дом. Попаднах на една симпатична млада лекарка - д-р Петракиева. Направи преглед - имам си интрамурални малки миоми, които нищо не правят от години, но взе цитонамазка (добра е, слава, Богу!) и се оказа, че някакъв полип се е явил, който не е много спешно, но е желателно да се махне хистероскопски.....Днес ходих при д-р Галя Богданова в 25 ДКЦ в Младост. И тя ме прегледа - отрече всяка възможност и тя миомите и новопоявилият се полип да правят проблеми на косата, но .........погледна вскакви резултати и каза, че пуска хормони отново. (Аз и занесох всичко, което имам и за анемия, за щитовидна, глюкоза, холестерол, чернодробни ензими, антитела....всякакви щуротии). Та можело и на 50 г. да се пускат хормони, та ще видим. Ще ги правя след около 2-3 седмици някъде, в зъвисимост от дните на цикъла. Иначе за ендокринолог за щитовидната препоръчвам д-р Мариета Лазарова от МА. Обстоятелствена, нищо не пропуска и дава добри съвети. Та стана една каша от обяснения - ще се продължава с търсенето на причината за виенето на свят, косопада и ниското кръвно още...Бъдете здрави!

# 146
  • Мнения: 1 432
Bastet,  аз също имам на моменти виене на свят, и косата ми оредя, при мен причината е анемията, вследствие на ежемесечните рекордни кръвозагуби. Също съм с ниско кръвно., За полипите, ако не ти създават неприятности.....може би не се махат, не зная?,  на мен ми създаваха, правих големи кръвоизливи, и т.к. не се махат от самосебе си, се наложи да ги махнат, не че ми реши проблемите, поне не за дълго. Миомите се проследяват, и се определя от АГ какво да се прави, но принципно също могат да са причина за кръвоизлив.  Успех ти желая!
Здраве на всички момичета!

# 147
  • София
  • Мнения: 63
Момичета, в случай че не сте информирани, а досега никоя от моите познати не беше, в Онкодиспансера в "Младост"1 (бившата 27-ма поликлиника) се провеждат напълно безплатни профилактични прегледи от мамолог (ехогрофия) и гинеколог (вкл. цитонамазка). Това е някаква програма, финансирана от Столична община. Доколкото разбрах поне до края на тази година ще е в сила.
Надявам се тази информация да ви е от полза.

# 148
  • Мнения: 22 935
Момичета, в случай че не сте информирани, а досега никоя от моите познати не беше, в Онкодиспансера в "Младост"1 (бившата 27-ма поликлиника) се провеждат напълно безплатни профилактични прегледи от мамолог (ехогрофия) и гинеколог (вкл. цитонамазка). Това е някаква програма, финансирана от Столична община. Доколкото разбрах поне до края на тази година ще е в сила.
Надявам се тази информация да ви е от полза.
Не намирам инфо, как да се запишем?

# 149
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Звъннах, има такава програма, не записват по телефон...сутрин рано в 7.30 с личната карта става регистрацията.

Общи условия

Активация на акаунт