Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 550
  • 767
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 15 960
Първо искай да пробваш с лекарства.

# 286
  • Мнения: 20 172
Пейдж, какво стана?
Много е вероятно да ти предложат абразио.
Аз също трябва да направя в някакъв момент, заради някакъв полип на шийката на матката, и който се е появил вероятно наскоро.  Confused

# 287
  • София
  • Мнения: 16 199
Абразиото е чистене на сляпо, ако ще махате полипи, решението е хистероскопия. Ако не ви се повтаря упражнението, де.

# 288
  • Мнения: 20 172
Знам Шарки, ще го коментирам с гинеколога, като реша да действаме, че при прегледа беше страшна обърквация и какафония в кабинета. Ех, как ми се искаше да не ми се налагат повече такива процедури... Tired
Хистероскопията не се поемаше от касата нали, колко струваше?

Вела, как си ти след абразиото?

# 289
  • София
  • Мнения: 16 199
450-600, в зависимост от болницата. Имаш право после на 1 месец болничен (не че съм го ползвала, аз си бях пушка на следващия ден, но ми направи впечатление, че мои служителки си го взимат след същата манипулация).

# 290
  • Мнения: 20 172
Мерси Шарки!

# 291
  • Мнения: 1 306
Аз си мисля, че хистероскопията се поема от ЗК.

# 292
  • Мнения: 213
Момичета, сега се прибирам от преглед. И вместо да се успокоя съм още по притеснена. Видяха кисти на левия яйчник. Изписаха ми оргаментрил. За първи път имам. Съвсем се шашнах вече Sad

# 293
  • Мнения: 13 812
Пейдж спокойно!
Кистата означава че имаш яйцеклетки но не ти достигат хормони за пукането им. Точно така се третират тези задържани фоликул - с хормони - дифастон, оргаметрил и други от сорта . Паралелно си купи билки за кисти по яйчниците и пий. При мен вече цяла година така се справям с кистите. Мен ме и болят така че винаги знам кога да почна мисктурата от невен- бял-равнец и турта по тошков

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 09:22 от _re_ge

# 294
  • Мнения: 213
Благодаря за успокоението! Притесни ме и това дали могат да объркат кистата с някакво друго образувание. А последно бях юли на профилактичен преглед и нищо не видяха.

Последна редакция: вт, 27 ное 2018, 23:07 от пейдж

# 295
  • Мнения: 13 812
Това е задържан фоликул. Този тип неща се образуват исе пукат на младини дори без наше знание . В тази възраст обаче в по -сложно пукането зарафи  недостиг на хормони. Отново повтарям задържан фоликул е, за киста се говори ако след хормоналния  прием не се пукне. С нищо друго не може да го объркат.

# 296
  • Мнения: 10 264
А това за кистите на гърдите важи ли? Личната ми се оптва да ме убеди, че кистите на гърдите се появявали и махали от самосебеси. Което мамоложката в БГ не ми обесни. Тя ми каза, че от неотстранено мляко при кърмене съм си ги образувала преди години. Тая пък тука друго приказва. На кого да вярвам и за какво да се притеснвам по напред не знам вече.

# 297
  • Мнения: 15 960
Не знам от какво се появяват кистите на гърдите, но наистина могат сами да изчезват. И после пак да се появяват.
Ре ге, каква е тази микстура? Ти ли си я правиш или я купуваш?

# 298
  • Мнения: 13 812
Ако са разширени канали от кърменето може. Но пак се контролира а хормони. А те са ни малко в този период.

Нина
Купувам билки и по една супена от трите в един литър вода . Вариш 5 Мин. Пиеш всичко разпределено на три пъти преди храна. На мен лично много ми помага. Но пия поне десет дена.

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 06:46 от _re_ge

# 299
  • Мнения: 15 960
Мерси!

Вики,  за гърдите има прогестеронов крем за мазане, също може да пиеш вечерна иглика.

Общи условия

Активация на акаунт