Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 559
  • 767
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 094
Момичета, аз съм правила на няколко пъти изследвания на хормони през последните 2-3 години, но наскоро не съм. На работа съм в момента и не ги помня наизуст. Мога да ги напиша утре, ако се прибера по-рано у дома довечера и ги взема с мен. Толкова лаборатории и всякакви референтни стойности, в интернет също! Ако сте правили изследвания, какво сте получили? Другият радостен момент е, че ги бях показвала на моите "любезни" гинеколози и те само казаха "мхъм, хъм"...Изобщо не знам вече къде се намирам и нещо трябва ли да се пие и прави..

# 376
  • Мнения: 10 264
И аз много се обърквам като ви чета. В Щатите на мен абсурд да ми правят хормонални изследвания. Говорих с личната, каза менопаузата с нищо не може да я предотвратиш или забавиш. Изследвания правим ако се оплакваш от нещо или те боли. Довиждане до следвщата година. В момента съм и със занижени хормони на щитовидната. Хормон не ми се препоръчва. Били леко занижени ( е да де ама са под референтните стойности).  Ако съм искала след 3 месеца пак да ги изследвам. Що за грижа, превенция и отношение. А вие в БГ се оплаквате. Споделих с по-компетентни момичета в други две теми. Според тях съм си за хормон 100%. Взех си час за ендо, ама чак края на януари (смятайте, обадих се края на ноември). И от него не очаквам кой знае какво компетентно мнение. Иначе оплаквания нямам за сега. Но пък идея си нямам на къде ще отидат нещата, ако не взема мерки. Много съм ядосана.

# 377
  • Мнения: 3 094
И да имам оплаквания, нямам идея от какво са и с какво са свързани Simple Smile . Като отида при личния ми лекар, той ме пита къде да ме изпрати........Имам наблюдения от Белгия и Франция (ходя там в командировки по няколко пъти годишно) и там точат здравната каса яко и се чака.  За ендокринолог в България препоръчвам д-р Мариета Лазарова от МА. Точно със щитовидна жлеза се занимава. Имам възли и ходя при нея на прегледи. Иначе хормоните и антителата са ми наред.

# 378
  • Мнения: 6 725
Момичета, аз съм правила на няколко пъти изследвания на хормони през последните 2-3 години, но наскоро не съм. На работа съм в момента и не ги помня наизуст. Мога да ги напиша утре, ако се прибера по-рано у дома довечера и ги взема с мен. Толкова лаборатории и всякакви референтни стойности, в интернет също! Ако сте правили изследвания, какво сте получили? Другият радостен момент е, че ги бях показвала на моите "любезни" гинеколози и те само казаха "мхъм, хъм"...Изобщо не знам вече къде се намирам и нещо трябва ли да се пие и прави..
Понеже всяка лаборатория има различни референтни стойности, обикновено ги пишат на изследването. Погледни, срещу индивидуалните стойности има референтни. Peace

# 379
  • Мнения: 347
Когато имам някакви съмнения, започвам да се ровя по форуми и статии и после отивам на лекар за потвърждение или опровержение. Искам си направление за специалист и изследвания. Биологията си е биология и не искам да забавям процеса. Търся само какви мерки да взема за по лесно и безпроблемно справяне с менопаузата. Относно стойностите на хормона от щитовидната жлеза, трябва да се поддържат в норма!

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 06:44 от flora3054

# 380
  • у нас
  • Мнения: 443
Момичета,когато ви е обилен цикъла какво пиете?Някоя дали е пила вит.Ц+калций,на мен ми е препоръчано от доктор.Имам съмнение относно спирането на цикъла по този начин,изчиства ли се матката или остава неизлющена лигавица.Миналата година няколко пъти пих и пролетта стигнах до абразио и полип.В момента съм със силно кървене и не смея да пия препоръчаните вит.Ц или метаргин.Вчера навърших 52години и при всеки цикъл се моля да е последен,първата ми менструация бе на 11години.

# 381
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Аз съм по същия начин, с обилен цикъл и абразио заради полип. Полипът е хормонално обусловен, както и обилният цикъл. Не мисля, че полипът е следствие от цикъла. Мен от метергин ме боли стомаха, затова не го пия. Имам рецепта и за доцинон. Обикновено вземам 3 по 1 таблетка витамин С от 500 мг. и хомеопатични. Не мисля, че остава лигавица при мен, а и след такъв теч, единият гинеколог каза, че лигавицата ми е като остъргана. Ако съдя по количеството и големината на "съсиреците", всичко се изхвърля, макар и по-бавно.

# 382
  • Мнения: 924
При много обилен цикъл и аз пия дицинон, докато стане нормален. Вит Ц с калций от разтворимите таблетки по две на ден, отвара от коприва ежедневно. Чакам всеки цикъл със страх и напрежение 🙄

# 383
  • Мнения: 1 432
Аз полипи имах без да съм изпила и 1 табл. калций.

Сега освен него, пия и всичко, което прочета, че би могло да ми помогне - босилек, бял равнец, цариче, отскоро и коприва.

# 384
  • Мнения: 3 727
Копривата как влияе на цикъла? Аз я пия с почивки за прочистване на тялото

# 385
  • Мнения: 1 432
Кръвоспиращо би трябвало. Тук се подсетих за копривата от съфорумка, и на упътването го пише при обилна менструация, анемии и т.н. Купих си коприва-листа, има и корен, предполагам не по-малко ценен.
Колкото и да е минимален приноса, по-добре от нищо.

# 386
  • Мнения: 347
Копривата как влияе на цикъла? Аз я пия с почивки за прочистване на тялото
Аз съм я пила /чиста, натурална, лично набрана/ заради слаба имунна система и проблеми с кожата. Наистина помага. А относно цикъла - нямам проблем- идва ми редовно, освен, че си накъси периода от 26дни на 22 и рядко, но се случва на 30-ят ден. Но на 46 е нормално

# 387
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Привет на всички пишещи.
Първо извинение, че още не мога полезна да ви бъда - тотален новак съм, второ кацвам пак с въпрос. Повече от година вече нямам цикъл, при мен е спрян обаче с хапчета и инжекции, не си дойде по естествен път менопаузата. По повод тази хормонална терапия ме прекараха през какви ли не специалисти, прегледи, скенери и консултации. Последното, което ми сервираха е, че е хубаво да се изследвам обстойно и за костна плътност, че даже и един невролог да ме погледнел, не било зле. Какво представляват тези обстойни изследвания на костите и имат ли въобще общо с менопаузата или са по-скоро свързани с терапията, на която съм в момента и затова И ТАМ ме пращат? Досега просто за калций са ми пускали кръвни, но има и друг вид изследвания доколкото чувам - сцинтиграфии, скенери разни, какво повече показват, как го показват, как се правят самите изследвания... Това ме гложди тука тези дни... Ще съм благодарна на споделен личен опит ако някоя ги е минала от-до тези процедури.

# 388
  • Мнения: 20 172
Има едно изследване за костна плътност - костна денситометрия / остеометрия. Но съдейки по написаното в тази статия, най-добре да посетиш ендокринолог, той да прецени:

Цитат
Какви изследвания се правят, за да се диагностицира остеопороза?
- Първото изследване е костна денситометрия, което доказва ниска костна плътност. Нататък се правят специализирани изследвания на костната обмяна.
https://www.blitz.bg/article/40142

# 389
  • Мнения: 10 264
Оо Spirit аз мисля че това е във връзка с менопаузата, не със заболяването ти. В Щатите е задължителен преглед след 50 години на жената. Предполагам т. к. заради терапиите са форсирали тоя процес при теб, се налага да те прегледат и за това. Нямам много инфо обаче. Знам че на скенер се ходи. Снимат се тазобедрена става, китки, пета долу, знам че не е болезнено нещо. Свеки в Бг ходи на това и от там се установи, че е с остеопороза в някакъв стадий. Сега взема калций и вит. Д + някаква инжекция на 6 месеца. Търси bone density test в гугъл. Дано някой с личен опит се включи. Май има тема и за менопаузата. Там по може да има жени с личен опит.  Тук сме все още с цикъл всички грубо казано, а тоя тест го правят при менопауза по принцип. Макар, че в Бг с тия частни прегледи всеки прави всичко по всяко време.

Общи условия

Активация на акаунт