Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 560
  • 767
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 20 172
Ами, точно Базед имах предвид, вероятно е от жлезата, и треперене и сърцебиене. Пуснаха ли ти антитела за Базед, ТРАК се казват?

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 18:05 от Lemy

# 406
  • Мнения: 47 993
https://www.acibademcityclinic.bg/bg/varna/diagnoses/osteoporoza Тука пише от менопауза и 64 години, ама аз съм с недостиг на витамин д и калций и взех да се замислям дали да не си направя. Също така дългогодишен прием на кортикостероиди

# 407
  • Мнения: 20 172
О да, един приятел с астма дълги години ползваше накакъв кортикостероиден спрей, и в момента е с остеопороза. Ставата му е за смяна, но нещо има проблем с евентуална операция, точно заради остеопорозата.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 18:04 от Lemy

# 408
  • Мнения: 47 993
Да, хем спрейовете са уж най-щадящи...грънци. А като се сетя за инжекциите урбазон на кило и на мен, и на малкия, и ми се реве. И с тоя витамин д под долна граница...иначе приема на калций не влияе и не разбутва друго, но за да влезе където трябва, трябват куп неща- от витамин д, през магнезий до куп други изисквания. Та и да си открия остеопороза, съвсем друг въпрос е какво ще направя по въпроса.

# 409
  • Мнения: 20 172
Да, и аз съм се замисляла, после какво. Чела съм за калция, че е почти безполезен без куп други неща..то се почват протеини, Д, магнезий и чудеса...
Трябва читав ендокринолог да се намери...малко трудна мисия.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Lemy, мда... ТРАК точно и още някакви ми ДОназначиха за проследяване, както и задължително отново и постоянно да си следя TSH. Явно не и бяха безпочвени опасенията на ендокриноложката.
Ей, това са последните резултати, които в скрит текст ще свия, че може би не всеки го интересуват. Не са изманипулирани. Нито кафе, нико кола, нито каквато и да е енергийна напитка бях пила, нищо не бях яла, дори хапчетата не си бях пила, чиста, наспана, гладна отидох да ми вземат кръв. Изглеждат не просто добри, а направо перфектни в очите на човек, който само с референтните стойности си сравнява часовника. НО... допълнително си иска дамата ендокриноложка не само TRAK, но и TSH-R-Hb, което въобще не съм го разбрала още какво е и с какво се различава от обикновеното TSH. Възелчетата, които видя на ехографа я смутиха. А мен лично продължава да ме смущава как може да се виждат образувания разни при образната картина, а кръвните изследвания сами по себе си да са ОК... Поизмориха и сломиха ме малко духом, честно да ви кажа, но се радвам, че не ме претупват, а гледат всичко да отчетат, да предвидят докторите. Като разпиляни парченца от един сложен пъзел се чувствам вече... иде ми час и за психолог да си запиша... Grinning Grinning eй при такъв май само не бях ходила... лъжа ви, ХОДИХ, просто не мина по здравна каса Grinning , а беше по-скоро приятелска сбирка с кумицата, която в тези сфери вършее...
Скрит текст:
Креатинин ( CREAT ) - 62.33 mkmol/L (референтни 58.00 - 96.00)
Холестерол ( CHOL ) - 6.79 mmol/L (3.20 - 5.60) Хм... Тук явно мерки ще трябва да се вземат и да спра да си угаждам на дупето с разни холестеролни бомби
TSH  - 0.75 mkIU/ml (0.27 - 4.20)
FT3 - 5.41 pmol/L (3.10 - 6.80)
FT4 - 13.77 pmol/L (12.00 - 22.00)
Anti - Tg - 23.67 IU/mL (До 115.00)
Anti - TPO - 22.58 IU/mL (До 34.00)
В настроение бях и реших и едни туморни маркери да пусна
CA 125 - 3.63 U/mL (До 35.00)
CA - 15-3 - 10.50 U/mL (До 28.50)

Lemy, има една прекомерна емоционалност, раздразнителност, замаяност, усещане за слабост, но и злоба окриляваща на моменти... сякаш от гроб ме вдигат... И ти ли така се чувстваш на моменти?

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 10:39 от Spirit Crusher

# 411
  • Мнения: 22 948
То и моетоTSH е в норми според рефвренциите на лабораториите, но според лекарите е високо, 3,17, и говори за хипофункция на щитовидната, ехографаки съм ок.Искат наблюдения, прием на цинк и селен, преди това пиех калций и магнезий.След празниците минавам на диета за 1-2м.: без глутен,млечни, захар и пак контрола.Ако няма промяна ще пия екстракт от изсушена щитовидна жлеза

# 412
  • Мнения: 20 172
Ами, горе долу са ти добри хормоналните резултати, нямаш Хашимото (за сега), остава да видиш и Трак, но ми се струва, че и той ще е в норма.
Може да има структурни изменения в жлезата, а хормоните да са ок, и след време чак да се проявят и в изследванията. Ще се следиш, не се знае кога какво ще се отключи, и на къде ще избие.... както и може и нищо да не се отключи Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 09:34 от Lemy

# 413
  • Мнения: 3 094
Здравейте, дали! Да се похваля няма да правя хистероскопия. пустият му полип е изпаднал с последната менструация. Спестих си една пълна упойка, че от последната едвам се оправих от косопада. Апропо относно косопада се чудя от какво е, защото пролактинът ми е повишен (нали и той повишен прави проблеми на косата)....Затова и питах дали някой е правил изследвания на женските хормони, в частност ме интересува пролактина.

# 414
  • Мнения: 20 172
Браво!
Чудя се как така е изпаднал полипа.. възможно ли е изобщо да е нямало полип .... newsm78

# 415
  • Мнения: 3 094
Вече и аз не знам какво виждат тия хора........Първо "Ето вижте, вижда се на ехограха. Ще го следим". После: "Няма го вече, вижте". Аз и да гледам, не различавам особено. Все пак не съм се учила да разчитам ехографски изображения Simple Smile .......Поне си спестих неприятни преживявяния, отсъствие от работа и непирятните последици на упойката.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Вече и аз не знам какво виждат тия хора........

Има такива разни образувания, които я се видят, я не. Или се появяват и си изчезват от нищото. Относно цикъла... има си неговите "изчистващи" функции явно. На мен видяха кисти в яйчниците и не бяха илюзия, понеже на два ехографски прегледа ги отчетоха. Вторият ехографист ме попита дали имам цикъл (тогава имах, при това съвсем редовен и без аномалии) и сподели, че най-вероятно ще се спукат тия кисти при следващия цикъл, така и стана. В последствие ме гледаха пак и на ехограф, и колпоскопоскопия, всичко ми огледаха така да се каже, наистина няма и помен от тия кисти. Да ги наречем най-общо казано доброкачествени гадинки по женската полова система, сигурно си се появяват и изчезват от нищото или при менструация. Молим се само наистина да са от добрите и по-честичко започваме да се следим. Simple Smile

Относно косопада, защо набеждаваш пълната упойка за това? Анестезиологът каза ли ти за този страничен ефект или самичка свърза хронологично оредяването с анестезията? Просто питам, любопитно ми е наистина, не контрирам. Много богат арсенал имат анестезиолозите, една с една упойките не си приличат и не са еднакви - това поне разбрах от познат анестезиолог и се потвърди мнението ми като видях на какво подробно "интервю" ме подлагаха мен преди упойващия коктейл да ми забъркат (всякакъв род подробности отчетоха, не ме питаха само дали съм левичарка или десничарка). Два пъти ме слагаха под пълна упойка, продължителността на операциите и двата пъти беше около 2 часа някъде и въпреки, че и двата пъти бяха в рамките на около месец не усетих като страничен ефект косопад.
Скрит текст:
Косата ми изпада на мен на много по-късен етап (конци бяха махнати, разрез заздравял, дори белегът беше започнал да избледнява), но от съвсем други медикаменти, не от упойките, знам си ги аз - Фарморубицин, Ендоксан, Доцетаксел, един от тия тримцата ме оплешиви ама наистина оплешиви, не просто ми оредя ливадката. В епикризата би трябвало да пише на каква схема на упояване са те подлагали и оттам да проследиш дали не е било включено вливане и на разни такива агресивни препарати, които страничен ефект имат косопад.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 08:40 от Spirit Crusher

# 417
  • Мнения: 54 464
Аз също имах страхотен косопад след 2 операции. Бях се отчаяла. Tired
За полипите - не знам как така падат? Но може и да може.

# 418
  • Мнения: 22 948
Аз имам силен косопад от няколко години.Добре, че имам много коса, та изглеждам добре, но усещам косата си на 1/2 от количеството й преди:(

# 419
  • Мнения: 8 082
Моя полип 1см ту се виждаше, ту не... трябваше да е първи чист ден (условно чист, в повечето случаи с остатъчно зацапване на 5-6 ден), че да се види, иначе се скриваше в лигавицата. Следихме го две години поне и лекарката просто си го търсеше, да го измери дали расте. Не се виждаха още десетина по-малки, видяни и отстранени при хистероскопията...
За косопада - след упойки не съм имала изобщо, но... в последните 2 години останах с половината си коса... с начална хипофункция на ЩЖ (не ми изписват хормон, още е в приемливи нива), но с растящи антитела на Хашимото и дефицит на вит. Б12 и Д. Аз го свързвам с това Hands V

Общи условия

Активация на акаунт