Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 663
  • 767
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 144
Здравейте! Вчера от прегледа ми при Стаменов, разбрах че този месец няма да ми дойде ако не започна Естрофем, тъй като съм в ин витро процедура. И верно, че имах два цикъла по 20дни и един 30, но не очаквах този "шамар". На 44г. съм. Имам си дъщеричка на 2г, зачената също ин витро и този месец след близо половин година чакане отново за час при Стаменов, тази новина малко ми дойде стряскащо. Готова съм да си приема годините и промените, само не знаех деня в който ще чуя това. Е..такъв е живота. Дано успее да съживи малко яйчниците и да си прибера ембриончето, което ме чака от три години. Аз имам въпрос към вас: Болят ли яйчниците при тези настъпващи промени? Това не успях да питам доктора. От три месеца ме дърпат тия яйчници. Взимам Но-шпа и првминава.

# 421
  • София
  • Мнения: 16 211
Не. Боли те матката.

# 422
  • Мнения: 23 162
Мен ме болят яйчниците по време на овулация и цикъл.Исещам ги като тежест и една почикваща болка.

# 423
  • София
  • Мнения: 16 211
Ти знаеш точното място на яйчниците си? Болят те коремните мускули и мускулите на кръста от контракциите при ПМС и по време на менструацията.

# 424
  • Мнения: 23 162
Ти знаеш точното място на яйчниците си? Болят те коремните мускули и мускулите на кръста от контракциите при ПМС и по време на менструацията.
Сигурно е така, но усещам болката точно и конкретно в една точка, отляво и отдясно..Затова смятам, че е яйчника, но може би греша.

# 425
  • София
  • Мнения: 16 211
Когато започнах инвитро опитите с изненада установх, че яйчниците ми далеч не се намират там, където аз си мисля, че са. Левият ми е над и залепен за матката (почти до пъпа), а десният поне 5 см вляво от мястото, където би следвало да бъде.

# 426
  • София
  • Мнения: 1 082
Здравейте, дали! Да се похваля няма да правя хистероскопия. пустият му полип е изпаднал с последната менструация. Спестих си една пълна упойка, че от последната едвам се оправих от косопада. Апропо относно косопада се чудя от какво е, защото пролактинът ми е повишен (нали и той повишен прави проблеми на косата)....Затова и питах дали някой е правил изследвания на женските хормони, в частност ме интересува пролактина.


Виж си нивата на Цинк. След много лутане и една година, установих много ниски нива. След една седмица прием косата ми спря да пада.

# 427
  • Мнения: 2 144
И при мен така. След прием на Цинк значително намаля косопада. А преди това дадох доста пари за скъпи шампоани и витамини, които месеци наред не успяха да ми помогнат така, както Цинка.

# 428
  • Мнения: 23 162
И аз сега пиял селен и цинк, да видим.

# 429
  • Мнения: 54 682
На мен ми стана много хубава косата от селена.

# 430
  • Мнения: 25 753
По колко мкг селен и цинк пиете? Колко време и с какви паузи?

# 431
  • Мнения: 54 682
По 100 мкг селен. Цинк не, но май трябва да си купя.
Пия 3 месеца, после пия магнезий 3 и ги редувам.

# 432
  • Мнения: 3 738
А как боли матка,какви са усещанията и причините

# 433
  • Мнения: 54 682
Болки при цикъл не си ли имала?
Това е.

# 434
  • Мнения: 25 753
Благодаря, DeVa®.
Моля, кажете и за цинка.

Общи условия

Активация на акаунт