Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 630
  • 767
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 307
Хепи, на колко години си ,май си споменавала, че да се налага тая хзт? Не беше ли на 44-5? Извинявай, ако греша.

# 511
  • Мнения: 1 433
Хепи, на колко години си ,май си споменавала, че да се налага тая хзт? Не беше ли на 44-5? Извинявай, ако греша.
На 48.  Все се надявах да вляза в естествена менопауза...

# 512
  • Мнения: 1 307
Защо ще са ти необходими хормони, ако махнете матката? Моя близка на толкова махна при Горчев всичко и не е пила нищо. Чувства се отлично. А друга при същия махна само матка на 38 и пак нищо не е пила. Ама минаха години от тогава.

# 513
  • Мнения: 1 589
Ако се запазят яйчниците или поне един яйчник да оставят и този яйчник да функционира нормално,хормони не се пият.А при теб се говори да се махне евентуално само матката.Понякога се налага да се избере по -малкото зло.
Ако се запазят яйчниците ще можеш да влезеш в естествена менопауза,когато му дойде времето.

# 514
  • Мнения: 1 185
Дами, да препоръчате гинеколог за София, който да разбира проблемите на пред менопаузата?

# 515
  • София
  • Мнения: 2 521
Хепи, тази диагноза от хистероскопия ли ти е поставена? Или са свободни съчинения на доктора след кюретаж?

# 516
  • Мнения: 1 433
Хепи, тази диагноза от хистероскопия ли ти е поставена? Или са свободни съчинения на доктора след кюретаж?
Свободни съчинения.  Като няма полипи, оставало да е от възлите.

# 517
  • София
  • Мнения: 2 521
Хепи, тази диагноза от хистероскопия ли ти е поставена? Или са свободни съчинения на доктора след кюретаж?
Свободни съчинения.  Като няма полипи, оставало да е от възлите.
В такъв случай те съветвам да се подложиш на хистероскопия при добър лекар. Аз бях като теб и уж нямаше нищо, но на хистерото е махнат голям полип и с това проблемите приключиха.

# 518
  • Мнения: 1 433
В такъв случай те съветвам да се подложиш на хистероскопия при добър лекар. Аз бях като теб и уж нямаше нищо, но на хистерото е махнат голям полип и с това проблемите приключиха.
Лекуващата ме АГ, която ме изпрати за кюретаж, т.к. нямаше време за хистеро, каза че матката е пълна, предположи че е полип. Ще я попитам задължително , дали не е добре да се извърши хистеро. И при най-малко съмнение ще се подложа.
Извинявай, при теб е било само полип, без възел?
И аз изпитвам известни съмнения относно извършеното ми абразио.

# 519
  • София
  • Мнения: 2 521
В такъв случай те съветвам да се подложиш на хистероскопия при добър лекар. Аз бях като теб и уж нямаше нищо, но на хистерото е махнат голям полип и с това проблемите приключиха.
Лекуващата ме АГ, която ме изпрати за кюретаж, т.к. нямаше време за хистеро, каза че матката е пълна, предположи че е полип. Ще я попитам задължително , дали не е добре да се извърши хистеро. И при най-малко съмнение ще се подложа.
Извинявай, при теб е било само полип, без възел?
И аз изпитвам известни съмнения относно извършеното ми абразио.
Имах 1 година жестоки кръвоизливи и то след като почти си ми беше спрял цикъла естествено. След 3 кюретажа за 4 месеца  и смяна на доктора ме оправи Нецов с хистеро. Нямах възли.

# 520
  • Мнения: 1 433
В изследването на материала от абразиото не би ли трябвало да се установи какво има, ако има частици полип? Всъщност ако е взет правилно материала, а не повърхностно.

На мен преди години са ми махали полип пак с абразио, пак по спешност. В епикризата си пишеше какъв полип еди - какъв си. Не е изключено пак да се появи.

# 521
  • София
  • Мнения: 2 521
Да. Пишеше части от полип. Абразиото не   го е махало целия защото е бил голям и на широка основа. Затова по-добре хистеро.

# 522
  • Мнения: 20 187
Имах 1 година жестоки кръвоизливи и то след като почти си ми беше спрял цикъла естествено. След 3 кюретажа за 4 месеца  и смяна на доктора ме оправи Нецов с хистеро. Нямах възли.
Колко пари ти излезе хистероскопията?

# 523
  • София
  • Мнения: 13 211
Добре де... а защо махат само матката без яйчниците? Особено на 45-46. На моя приятелка така направиха, махнаха матката и след 3-4 г. се наложи да махнат яйчниците, заради кисти. Определено беше излишна тази работа. И тя така го оценява. Две коремни операции, които никак не бяха леки и изобщо не се размина с никои симптоми на менопаузата. Яйчниците без матката не работят както с матката.

# 524
  • Мнения: 1 433
Така е, има си рискове, то затова трудно се взема решение, трябва да е прецизно, неемоционално.

Общи условия

Активация на акаунт