Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 386
  • 767
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 10 256
А има ли някъде информация какви са нормалните стойности на LH, FSH, Estradiol за жени в нашата възраст или да речем при пременопауза? Търсих из нета, но нищо конкретно. ПОвечето стойности са при жени в детеродна възраст. То е ясно че предстои дисбаланс от тук на сетне, но все пак не може да няма някакви приемливи стойности или ориентировъчни.

# 661
  • София
  • Мнения: 13 204
Да, при мен подобно междинно зацапване имаше между 46 и 48 г. възраст. После изчезна.
46 плюс двадесетина дни Stuck Out Tongue Winking Eye Благодаря за отговорите. Щитовидната следя, всичко е в норма. Ендокриноложката спомена нещо за недостатъчност на втората фаза. Май прогестерона си прави шегички. Един път АГ ми е изпивсала примолут нор, ама сега каза, че щяла да изчезне. Аз съм готова да приема тази част от живота напълно спокойна стига да знам кое е нормално и кое не е. Все ще се изтърпи. Blush

# 662
  • Мнения: 10 256
И аз спокойно приемам тази част от живота, но и аз искам да разбера или да се водя кое е нормално и кое не. За това попитах и за хормоните дали някой е срещал кои може са евентуално приемливите стойоносто за нас. Искам ако мога да взема превантивни мерки за нещо ( нямам в предвид нещо конкретно). Но човек като се погрижи на време, може в някакъв момент да не стига до нежелани крайности.

# 663
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 789
Аз стойности не следя и не съм и изследвала, защото от споделеното от колежки така или иначе периодът продължава доста години. Едва съм в началото и единственото, което ми е проблем, е лошо качество на сън и нощните "цунамита", както аз наричам топлите вълни.
Снощи спах добре от доста време насам, т.е. ставах само един път. Това, че се въртя в леглото - топло, студено, въобще не го отчитам. Доволна съм, защото станах свежа за работа.
Отдавна не беше ми се случвало и затова се радвам.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 08:41 от didka pitka

# 664
  • Мнения: 10 256
Аз като цяло от вълни не се тревожа, понеже ще ги приемам за досадни, но не опасни. Но ако мога да подготвя тялото за остеопороза, да не се стигне в някакъв бъдещ момент в някое тежко състояние. Калций ли да вземам, да не вземам ли, евентуално нещо което да съхрани нивата или да ги поддържа. Това като примемр го давам. Другото недай Боже, проблеми с яйчници, гърди, акъл и т.н.

# 665
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз пък цял живот съм имала зацапване по време на овулацията.

# 666
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 789
vici75, аз съм 68. Ако знаех с какво да подготвя тялото си, отдавна да съм го сторила.
В момента действам според ситуацията, че са ми по-важни деца и внуци.
Когато те са добре - нищо не ми тежи. Или пък - ако ми е тежко, бързо преминава, че аз съм от старата гвардия.

# 667
  • София
  • Мнения: 16 174
Да, при мен подобно междинно зацапване имаше между 46 и 48 г. възраст. После изчезна.
46 плюс двадесетина дни Stuck Out Tongue Winking Eye Благодаря за отговорите. Щитовидната следя, всичко е в норма. Ендокриноложката спомена нещо за недостатъчност на втората фаза. Май прогестерона си прави шегички. Един път АГ ми е изпивсала примолут нор, ама сега каза, че щяла да изчезне. Аз съм готова да приема тази част от живота напълно спокойна стига да знам кое е нормално и кое не е. Все ще се изтърпи. Blush
Прогестеронът си намалява бавно и славно от 40 нататък...и с неговото заминаване се отпуска шкембенцето под пъпа. Когато пих дуфастон миналата година заради кистите и некротизиралата лигавица, свалих 4 кг задържана вода и корема се посмали. От ноември не пия и пак наобратно.

# 668
  • София-Младост
  • Мнения: 23 328
Аз спряг примолит-нор миналата година ноември, обаче такиво болки в гърдите по време на цикъл не съм имала никога. И продължават преди и след това. Все едно павета имам...чудя се дали да взема един прогестеренов гел за мазане.
Най-неприятното е нередовния цикъл за мен.

# 669
  • Мнения: 10 256
А тоя прогестерон не трябва ли да се изследва първо? АКо е в норма и ти мажеш/добавяш още не би ли повлияло негативно нещо? Чудя се и аз. Някъде бях чела за косопад прогестеронов гел помагал. ДОбре, но аз лятото като изследвах и беше в норма. Ако бях решила да мажа от тоя крем, дали не би навредило.

# 670
  • Мнения: 13 783
Аз спряг примолит-нор миналата година ноември, обаче такиво болки в гърдите по време на цикъл не съм имала никога. И продължават преди и след това. Все едно павета имам...чудя се дали да взема един прогестеренов гел за мазане.
Най-неприятното е нередовния цикъл за мен.
На мен много ми помага фемикур Н. Като ми стана нередовен цикъла  гърдите ме боляха много често , не можех да се качвам и слизам по стълбите дори... отидох на лекар и ми го предписа гинеколожката. Много съм доволна. Пих го три месеца и го спрях. Болките се върнаха. Звънях на гинеколожката, каза да не го спирам.

# 671
  • София-Младост
  • Мнения: 23 328
Аз съм с много нисък прогестерон, затова и на пих примолут Нор за редовен цикъл. На своя глава, в последствие и по съвет от гинеколог го спрях. Първият път си дойде, втория два пъти за месец, сега закъснява. Но напрежението в гърдите беше болезнено без сутиен, през деня не го усещам. И се сетих, че мамолог ми беше изписал за мазане, но каза че щом взимам в момета, мазане не е необходимо.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 20:34 от Ала-Бала

# 672
  • Мнения: 10 256
Ала_Бала, а би ли споделила какво имаш в предвид като стойности за нисък прогестерон? Тук четох че се тества на 21 ден от цикъла, но какви би трябвало да са стойностите за нашата възраст не ми е много ясно. Аз ще проверявам на края на тоя месец уж, но какво ще разбера от резултата не се знае. На доктор не мога да ги занеса, понеже тук за хормони не са чували. Където и да съм ходила все ми казват че такава проверка на хормони в света нямало Simple Smile Никой не знаел какви биха могли да бъдат стойностите, понеже хормоните варирали постоянно. Та отидох на частно. Имам някакви резултати (на LH, FSH Estradiol), но не знам как да ги разчета. Иначе ми писали в норма. Но нито възрастта са ми и отбелязали някъде, нито в кой ден от цикъла. Абе отбиха си номера и на частно като ходих. 

# 673
  • Мнения: 22 779
Истина е,че варират.

# 674

Общи условия

Активация на акаунт