Заслужавам ли повече?

  • 12 167
  • 140
  •   1
Отговори
# 120
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Ти смяташ ли,че заслужаваш да имаш мъж,който те обича и уважава,да имаш свой дом,свои деца?

1.Не се съгласявай никога повече да живееш в къщата на свекървата.По-добре на квартира.
2.Намери си мъж без деца.

# 121
  • Мнения: 18 298
Авторката е наясно, че всички ще отговорят - ДААА! Имаше една мисъл, че "който търси съвет, търси одобрение." Вече е решила, че заслужава повече. Ами - късмет да го намери!

# 122
  • Мнения: X
Тайната така го е описала този мъж, че единственото, което разбирам за него е, че е разведен с дете, живее с майка си и е с репродуктивни проблеми.
Не видях назовано нито едно положително качество на този човек, което значи, че проблемът с плодовитостта е прелял чашата, която е започнала да се пълне още от момента, в който е предложил да живеят със свекървата. Не знам какво си е мислила в този момент Тайната, но явно тогава е можела да опише мъжа си с далеч повече суперлативи, за да го приеме от една страна с дете от предишен брак, а от друга с майка. Може би е очаквала, че като си родят тяхно общо дете, нещата някак си ще се подредят от само себе си, но ето, че е ударила на камък.
Както каза Шарки,  въпросът със стерилитетът съвсем не е за този подфорум. Не е ясно първо при какви точно лекари са ходили, второ толкова ли е сериозен проблемът му, че да няма никаква надежда и трето, дали тя е сигурна, че и при нея нещата са 100% наред.
Повечето мъже, не реагират с особен ентусиазъм като разберат, че имат подобни проблеми.
Моя позната беше в подобна ситуация и на моменти адски се изнервяше от пасивността на мъжа си. Все пак с повече подбутване, търпение и разбиране от нейна страна и доста ходене по лекари ( пак от нейна страна) успяха и вече си имат едно хубаво момиченце.
Аз никого не бих съветвала нито да търпи, нито да реже. Нека Тайната си зададе въпроса ТЯ чувства ли обич към него и ако утре се появи някой и й каже: "Хайде с мен", дали ще зареже сегашния с лека ръка.

# 123
  • София
  • Мнения: 24 839

Аз никого не бих съветвала нито да търпи, нито да реже. Нека Тайната си зададе въпроса ТЯ чувства ли обич към него и ако утре се появи някой и й каже: "Хайде с мен", дали ще зареже сегашния с лека ръка.

А, за мен дори по- важен е въпроса, тя чувства ли обич към СЕБЕ си от НЕГОВА СТРАНА?
Защото, колкото и да обичаш някого, компромисите имат смисъл и могат да те накарат "да се прежалиш", само ако насреща стои достоен за целта обект.

Тук такъв не виждам.

# 124
  • Мнения: X
Аз не разбирам каква е дилемата, поне така, както я е описала. Какво значи "да си гледам живота" и какво "да се боря"?
И двете са в единствено число.
Така е представена ситуацията, че твърде черен излиза този човек, заради когото тя е направила твърде много компромиси. А тя е в ролята на безропотна жертва, която търпи и със сливи в устата приема и досадната свекърва, и скандалите на бившата. Кел файда значи за образованието, когато не достига акъл в ключови моменти. Интересно, че изтъква точно това свое хм...качество. Което ме кара да мисля, че може би той е  не толкова интелигентен и с не толкова сериозна работа. И тоя простият, че и неспособен да я заплоди, я върти на малкия си пръст. Хм...даа. Как да не го хване яд човек, наистина.
Та..какъвто и да е изходът от дилемата, все ми се чини, че това повечето, което го заслужава авторката, първо трябва сама да си го позволи. Пък мъжът, дали същият или друг, ще бъде логичното продължение на историята. Няма как с тази нагласа да намери нещо, за което не е готова.
На сегашният може би не е зле да му сподели, това което е написала тук, защото не съм убедена, че е запознат с материята така, както я вижда тя. Ако се получи диалог, се продължава с въпросите кога ще се отделят от мамата и кога ще си направят бебе.

# 125
  • Мнения: 4 036
Не е въпроса дали харесваш другия, а дали харесваш ли себе си когато си с другия...
В случая авторката се чувства...прецакана, глупава...не омиротворена, лежерна и блага, не добра, умна или силна...а дали причината е в другия или в нея...кой може да е сигурен...

# 126
  • Мнения: 603
В това положение - жената здрава, права, в разцвета на силите си се събрала с разведен + дете и той (горкия) я натирил в къщата на майка си. Аз като цяло съм против живеенето с майки, защото съм израснала в такава къща, но не знам - при много жени се случва и те го приемат като нещо нормално. От тази история разбрах, че авторката се е омъжила бързо, въпреки че той се е опарил един път, е бързал да предложи. Тя е приела (не казва по каква причина) и нали - да си живеят всичките в една къщичка с две лепи отпред и една свекърва. Да, ама не - тя как е забременяла бившата му жена след като е имал такива проблеми?
От камбанарията на авторката - ако няма такива мисли като "ама какво ще кажат хората/ семейството ми", да подава молба за развод. Разведена ще я вземат със сигурност. Нали няма дете с нея - кандидатите се увеличават двойно или тройно.

# 127
  • Мнения: X
Грешката ти е, че си мислила "нека той да е добре", а не "трябва ние да сме добре". Не стига, че търпиш свекървата с която впрочем не е задължително да имате проблеми, но все пак.... спроред мен трябва да сте си двамата.., ами и бившата му, щото той го позволява. накрая да разбере, че проблема за това, че не можете да си имате бебе е в него и да не му дреме, че оставаш без дете, ама що да му дреме, той нали си има. Това е едно от най - отрватителните неща, които могат да се случат на една жена, която няма деца и да се натъкми на такъв със и накрая грам да не му дреме, че ти нямаш и то заради него на тоя етап!Къде е любовта тук? Къде е семейството? Семейството не го прави детето, ами мъжа и жената, които мислят един за друг, а не само за себе си и след това вече се появява детето, което допълва семейството! За това според мен това не е семейство, не защото нямате общо дете, а защото нямате общо мислене - за вас в бъдеще-заедно!

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Ако го обичаш потърси начин да е сближите отново. Ако не -напред към нови хоризонти
И моето мнение е това.
Ако го обичаш направи опит да оправиш нещата. Ако и твойте чувства са се променили или просто не се получава тогава поемай напред.
Заслужаваш повече. Дали от него или от друг.

# 129
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Както си се насадила със свекърва, бивша и пубертет, твоето забременяване в тази ситуация ми се струва доста рисково. Той съгласен ли е на инвитро? Какво мислиш, че ще се промени във вашите отношения ако все пак забременееш?
Ти си знаеш ситуацията, но пред перспективата да нямам деца и да живея доживот със свекървата, бих избрала развод. Честно.

# 130
  • Мнения: 17 407
Защо пубертет?
Понеже женорята оглушават и ослепяват на темата мъжки стерилитет, в темата “заслужавам ли в повече”, пак да напомня - на никой мъж не му е до любов в такова положение.

# 131
  • Мнения: 4 036
Защо?! Да не би мъжете  да "правят любов" само с цел заплождане? Мислех, че е  по-скоро обратното.
Това "женорята" звучи доста сексистко. Дренка, да не ти е в повече тестостерона?

# 132
  • Мнения: 17 407
Не би следвало да се чудиш, предвид собствената си извисеност.
Понеже е мъж, полага му се само гърч, и нищо друго, да.

# 133
  • Мнения: 4 036
Аз нямам никакви претенции за извисеност, това си е твоя интерпретация, но определено ми е странно жена да нарича другите жени женуря.

# 134
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо пубертет?
Понеже женорята оглушават и ослепяват на темата мъжки стерилитет, в темата “заслужавам ли в повече”, пак да напомня - на никой мъж не му е до любов в такова положение.



Що, на жените в такова положение сигурно им е само да седят с вирнати крака?
Знаеш ли колко мъже с похотлива усмивка заявяват, че то туй жената да не фаща, си е жив кеф и напъват, да не изпуснат?
Мъжете трябва да свикнат, че и при тях може да има проблем и да не се държат като говеда.

Общи условия

Активация на акаунт