Прекалено бързо ли растем?

  • 1 633
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Маци,
всяка мама ще ти даде за пример нейното си гардже  Laughing /и разбира се за всяка от нас то е най-хубавото, съразмерното и най-добре се развива/ ...

Ще карам подред  Mr. Green


А с чие да дам пример, аз друго бебе не съм гледала, не съм хранила и не съм следила как се развива, не виждам нищо по-нормално да се дава пример със собствените ни деца, които вече са големи и имаме наблюдения за това дали е оказало някакво влияние това наддаване.

За рахита- няма никаква връзка, не знам защо още плашат майките с това  #Crazy

Нормите- какви норми? С всяка година ръста се увеличава и това е в световен мащаб, не само в България и не от млякото, те се раждат по-високи, дъщеря ми се роди 52 см., а ние с мъжът ми сме съответно 165 и 170 см, представям си, ако бяхме по-високи  Crazy няма как на по-дълги бебета да искаме същият килограми  Shocked имам таблици вкъщи, но педиатърката ми каза да гледам само тези за ръст/тегло, защото другите само ще ме заблудят. И въпреки мерките, които съм посочила по-горе и според нормите са стряскащи, тя си караше абсолютно нормално по тази таблица за ръст/тегло.

За Лиляна Трифонова- последната книга, от която ще се водя ...


И пак от собствен опит- детето само си коригира количеството и започна да качва по-малко, в момента е 13 кила и 81 см.

И за да не давам сама оценка на собственото и дете, защото ще я приемеш за субективна, ето ти снимка, на 3 месеца, 6.900 кг., нещо ужасно, според твоите норми, ти сама прецени пропорциите и състоянието на детето.


За боледуването- за първи път се разболя на 1г. и 2м. и мина с Панадол и Нурофен, миналата седмица кара някакво разстройство, това е, не е болнава, не е пила натибиотик и е много дива и подвижна.

Това е май Blush

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Всяко дете расте различно. Може да се внимава при АМ повечко, но никой не може да даде норма.
Ние спазихме утрояването на теглото на годинка по съвет на лекар. Бяхме на диета на около половин годинка. Като захранвах с ябълка давах по лъжичка - две преди кърмене за намаляване на калориите на кърмене. Не съжалявам, детко беше пухкавичък, а не дебел, но лекарката е добра и имаше основания, а първите 3 месеца качваше по 1 кг.
А за см, ми то май е ген, и едва ли зависи мног от хапването Simple Smile

# 17
  • Мнения: 953
Аз знам, че е нормално до 6-ия мес. да удвои теглото си, а до 12-ия мес да го утрои.

# 18
  • Мнения: 3 336
Родихме се 3630 г и 51 см.
Изписаха ни  3250 г.
В края на първия месец бяхме 4500 г и 54 см.
Вчера на консултацията - 5 800 г и 60 см.
Ядем 6 пъти по 150мл АМ.
Педито казва, че всичко е наред, но на мен ми се струва че наддава повече. Вие какво мислите?

И моите втория месец изяждаха по 170 мл на ядене #Crazy Сега ядат по 200. Ако им давам по 150 само са си гладни. И не са ни най-малко дебели, даже напротив. Вярно е , че моите се родиха около 2500 и двете и имаха да наваксват, но все пак бебето според мен най-добре си знае. Аз пробвах да им давам точно по описанието на опаковката, но си бяха гладни децата и ядяха на 2 часа. Сега ядат на 4.

Ако качва повече тогава педито трябва да ти каже с витамин Д-то какво да правиш и  евентуално калций да даваш.

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Маци,
всяка мама ще ти даде за пример нейното си гардже  Laughing /и разбира се за всяка от нас то е най-хубавото, съразмерното и най-добре се развива/ ...

Ще карам подред  Mr. Green


А с чие да дам пример, аз друго бебе не съм гледала, не съм хранила и не съм следила как се развива, не виждам нищо по-нормално да се дава пример със собствените ни деца, които вече са големи и имаме наблюдения за това дали е оказало някакво влияние това наддаване.

За рахита- няма никаква връзка, не знам защо още плашат майките с това  #Crazy

Нормите- какви норми? С всяка година ръста се увеличава и това е в световен мащаб, не само в България и не от млякото, те се раждат по-високи, дъщеря ми се роди 52 см., а ние с мъжът ми сме съответно 165 и 170 см, представям си, ако бяхме по-високи  Crazy няма как на по-дълги бебета да искаме същият килограми  Shocked имам таблици вкъщи, но педиатърката ми каза да гледам само тези за ръст/тегло, защото другите само ще ме заблудят. И въпреки мерките, които съм посочила по-горе и според нормите са стряскащи, тя си караше абсолютно нормално по тази таблица за ръст/тегло.

За Лиляна Трифонова- последната книга, от която ще се водя ...


И пак от собствен опит- детето само си коригира количеството и започна да качва по-малко, в момента е 13 кила и 81 см.

И за да не давам сама оценка на собственото и дете, защото ще я приемеш за субективна, ето ти снимка, на 3 месеца, 6.900 кг., нещо ужасно, според твоите норми, ти сама прецени пропорциите и състоянието на детето.


За боледуването- за първи път се разболя на 1г. и 2м. и мина с Панадол и Нурофен, миналата седмица кара някакво разстройство, това е, не е болнава, не е пила натибиотик и е много дива и подвижна.

Това е май Blush
smile3501
Точно това исках и аз да кажа,но ти го направи по-добре от мен.Моя син се роди 3,250 и 54см.На 1 месец беше 4,900 и 57см.На 2-6,100 и 62.Е не мисля,че е дебел,че има опасност от рахит или друго.Яде по 150 АМ.
Не се притеснявай и си глядай детето както си искаш.

# 20
  • Мнения: 1 942
Маци,
всяка мама ще ти даде за пример нейното си гардже  Laughing /и разбира се за всяка от нас то е най-хубавото, съразмерното и най-добре се развива/ ...

Ще карам подред  Mr. Green


А с чие да дам пример, аз друго бебе не съм гледала, не съм хранила и не съм следила как се развива, не виждам нищо по-нормално да се дава пример със собствените ни деца, които вече са големи и имаме наблюдения за това дали е оказало някакво влияние това наддаване.

За рахита- няма никаква връзка, не знам защо още плашат майките с това  #Crazy

Нормите- какви норми? С всяка година ръста се увеличава и това е в световен мащаб, не само в България и не от млякото, те се раждат по-високи, дъщеря ми се роди 52 см., а ние с мъжът ми сме съответно 165 и 170 см, представям си, ако бяхме по-високи  Crazy няма как на по-дълги бебета да искаме същият килограми  Shocked имам таблици вкъщи, но педиатърката ми каза да гледам само тези за ръст/тегло, защото другите само ще ме заблудят. И въпреки мерките, които съм посочила по-горе и според нормите са стряскащи, тя си караше абсолютно нормално по тази таблица за ръст/тегло.

За Лиляна Трифонова- последната книга, от която ще се водя ...


И пак от собствен опит- детето само си коригира количеството и започна да качва по-малко, в момента е 13 кила и 81 см.

И за да не давам сама оценка на собственото и дете, защото ще я приемеш за субективна, ето ти снимка, на 3 месеца, 6.900 кг., нещо ужасно, според твоите норми, ти сама прецени пропорциите и състоянието на детето.


За боледуването- за първи път се разболя на 1г. и 2м. и мина с Панадол и Нурофен, миналата седмица кара някакво разстройство, това е, не е болнава, не е пила натибиотик и е много дива и подвижна.

Това е май Blush

Що бе Никол не завършиш едно право? Ти все на спор го избиваш.  Joy
Сега някоя статия за доказателство ще постнеш, ама коя съм аз да сравнявам написаното от една професорка с твоя опит!

А за килцата и рахита - ето това е цитат на деби, някой дето се е сблъскал с проблема фронтално:

"Мамка му и рахит  #Cussing out
Извинете ме за грубостта  Embarassed , но на нас са ни деформирани ребърцата от него и само като си помисля и ме обзема бяс.
Малчо растеше с бесни темпове в началото (1.600 кг за първия месец) и при все че давах по 1 капка Вигантол всяка сутрин гадния рахит ни тресна с пълна сила  #Crazy . Когато растежа е много бърз, не достига калций за "кокалите"   Mr. Green  затова се увеличава дозата на Вигантола (Вит Д3) който е неговият "доставчик".
Незнам с това дали сме полезни на мамата която започна темата защото на бебок по-малък от месец едва ли му е  проблем рахита.
А на другите мами на които им се стряскат децата, ако се потят по време на сън и хранене водете ги на лекар не отлагайте  Naughty . Гледката на деформираните ребърца не е никак приятна.   ooooh!"  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101004.msg1793178#msg1793178


# 21
  • Мнения: 46 518

Sillveto, не споря, само ти отговарям, защото явно ти е много смешно това, че даваме пример със собствените си деца ...


Рахитът е неприятно и за щастие рядко заболяване, което си има причина.
Хубаво даваш примери, но проблемът е в недостига на Витамин Д, деца, които растат по-бавно също могат да се сблъскат с него, определящото не са килата.

И защо да не постна статия? Считам, че написаното от лекар е по-достоверно от думите на една майка. Много по-добре е да пуснеш една търсачка, отколкото да плашиш жената.

Рахит.


Изчезвам, весел УЙкенд на всички   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 942
Всъшност защо при бебоците, които надават с бързи темпове има опасност от рахит незнам  newsm78 /е те медицината само я започнах, така и не я завърших  Sunglasses/, но е факт, че на такива дечица лекарите увеличават капките витамин Д. Защо е така да каже някой практикуващ лекар. Но въпроса на момичето е, дали бебето качва повечко или не. И пак педиатрите определят нормата за надаване да е теглото да се удвои до 6 месеца и утрои до годинката /предполагам има и някакви норми за допустимо отклонение/.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 254
Не се притеснявай...
Кръста да ти е як!
Моя бебок е на кърма и не е много за сравняване с твоя, но все пак обърни внимание на подписа ми и се успокой Simple Smile

# 24
  • Мнения: 437
Прочетох всички мнения и малко се успокоих. При нас и наследствеността оказва влияние. Татко й се е родил 5 кг, а сега е висок 2 м. И аз и той като бебета сме качвали по повече на кг, но сега сме си с нормални кг. Предполагам че е качила 1, 300 защото до скоро се хранеше и в 1 и в 4 през нощта. Сега тези хранения ги няма и мисля, че всичко ще е наред. Относно 150 мл - тя ги изяжда всичките само в 6 сутринта. В 9:30 пие сок 30 мл ябълка и после изяжда 100 мл мляко. В другите хранения изяжда не повече от 130-140 мл, зависи колко е гладна. Мисля, че не я прехранвам. А и все пак и на НАН и на Фризовом пише по 150 за 2 месеца. Смесвам ги по препоръка на педиатъра в равни количества още от 15-20 ден след раждането и нямаме проблеми. Знам за формулата колко трябва да яде едно бебе, но моето е гладно ако не изяде понякога повече и започва да реве неистово от глад и лъгането с водичка не помага. Ще видим на следващата консултация колко сме големи и ако пак е така ще говоря с педиатъра.
Много целувки и прегръдки от нас на вашите бебоци Heart Eyes Hug

# 25
  • Мнения: 394
Много си е добре детенце.Ако не надава по-добре ли ще е.Ние растяхме със същите темпове,само дето се родихме по-големи и с повече качвахме.Здраво момченце,папка си и всичко е наред.Още повече щом докторката ти е казала,че няма проблем-кво търсиш под вола теле.Радвай се и си го гледай. Peace

# 26
  • Мнения: 3 760
Добре се развива, според мен. Гледай съотношението ръстБтегло, а не само теглото  Laughing
И  ползвай съвременни таблици!

# 27
  • Мнения: 419
мисля 4е е нормално ,моето мом4енце ка4ваше в първите 3месеца пове4е от килограм,а сега ве4е по по-малко...щом педито ти казва 4е няма нужда да се притесняваш,зна4и е така Party

# 28
  • Мнения: 288
Я си храни детето и не се притеснявай Grinning

 Peace

# 29
  • Мнения: 2 631
Маци,
всяка мама ще ти даде за пример нейното си гардже  Laughing /и разбира се за всяка от нас то е най-хубавото, съразмерното и най-добре се развива/. Но бебчето ти качва повечко килца и с това няма да стане по-здраво, а само по-дебело и трудно подвижно и има опасност от рахит. Затова правилно си направила  да пуснеш тази тема, защото самата ти усещаш, че може да наддава повечко. Нормите са от 1 до 3 месец да качват от 1 кг до 1.200, след това около 800 гр. на месец и след това постепено намалява.

"През първото тримесечие бебето наддава между 700-900 г. месечно или общо около 2500 г.
На 4-5 месечна възраст то удвоява теглото си при раждането, а в края на 1-вата година го утроява...." из "Хранене на бебето" от проф.д-р Лиляна Трифонова

А вие освен, че трупате килца дърпате и на сантиметри /това не важи от храната де  Laughing/ и по принцип бебоците дето дърпат на сантиметри слагат по-малко килца. Та си мисля, че явно млякото ви е направено по-хранително /ако може такова нещо де/ за да се предодврати недохранване при повръщане. Поговори сериозно с лекарката си и потърси повече инфо за да излезеш с аргументи пред нея/него.
Дръж ни в течение Peace

Нашите мерки се виждат отдолу и да отбележа - на кърма сме!

Ами удвоихме теглото си в края на 2ри месец и да кажа - не съм виждала по-подвижно дете от моето...толкова рита....не се спира, а и като се извежда на слънчице, редовно вигантол и няма страшно...аз не мога да му огранича количеството за разлика от АМ

а това с нормите си е за нечие успокоение... Naughty

Общи условия

Активация на акаунт