След колко време шофиране...

  • 6 961
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Аз докато си карах шофьорските курсове и си карах "за допълнително упражнение'...Но истинската увереност дойде може би след около година...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 638
Взех книжка 99 година, но физически я получих 2000, когато навърших 18. Курсовете карах на Форд -  2 модела Simple Smile После обаче съм карала основно Москвич, Лада, Жигула Simple Smile До ден днешен обаче не мога да паркирам, защото нямам опит, въпреки, че имам доста километри извънградско. Но, уви не се чувствам уверена.

# 17
  • Мнения: 6 167
хехе, и аз съм карала курса на Лада, ех, страшна кола!
който е минал през това,  проблеми Нйет по натам))))))

тука карат на едни нисанчета микра новички.. и точно това си мисля понякога ' ех, що не ги качим тия на червената Лада на чичо Данчо да видим после кой къв шофьор е!'
 Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 46 518
Според баща ми, след като минеш 10 000 километра  Peace

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Още не е станало. Страхме е ще реагирам ли адекватно и бързо ако някой ми изкочи в неподходящ момент Sad
Пък във Варна с всички задънени улици и ремонтите и лятото е голяма лудница и всички са нервни и бързащи.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Колкото по често караш, толкова по-бързо ще свикнеш. Друг е върпоса, че си е до човека - дали го иска и колко е уверен в събе си.

# 21
  • Мнения: 1 045
Аз карам вече от 10 години и то интензивно, но като се замисля, трябваше ми около седмица и бях готова Simple Smile

И аз така само дето имам книжка от 6 години  Peace

# 22
  • Мнения: 814
се почувствахте уверени , че се справяте добре с колата . Аз имам шофьорска книжка от 1 година , но карам кола много рядко и все още се чувствам несигурва и сдървена.

 Нормално е да си сдървена и несигурна. И аз бях така като взех книжка, но с времето и с практика станах много по уверена. Сега даже ми е смешно като си помисля Peace

# 23
  • Мнения: 1 520
След третата седмица ежедневно каране през цяла София в трафик часовете.

Същото.
Даже се изненадах от бързото си свикване.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Според баща ми, след като минеш 10 000 километра  Peace
Ама градско и то в голям град, по възможност със скапана кола Mr. Green

Още помня думите на инструкутра, че природата ни е създала да се движим с 5 км/ч и реакциите ни съответстват на тази скорост.....та така.

# 25
Шофьорът е уверен тогава, когато усеща колата като продължение на краката - трябва да си сигурна, че колата е изцяло под твой контрол, а не ти под нейн.  Когато се научиш да усещаш колата, тогава няма да имаш проблеми. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 63
2 месеца след като си взех колата. Влязох баш в устата на лъва - офиса ми е на Витошка, а тя все още не беше затворена за пешеходци. Благодарение на това изключително бързо свикнах със самата кола, габарити и да паркирам на огледала само с ч маневра, на най-тясното място  Party
Трябва си каране, това му е майката  Peace

# 27
  • Мнения: 407
От 5 години има книжка и все още немога да кажа,че съм на 100% уверена зад волана.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 483
Както са ти казали всички преди мен- карай често и ще се почувстваш съвсем спокойна зад волана, а колата ще стане като част от теб:)
Аз, като взех книжка, карах няколко пъти само с баща ми и изтерясах- той много акъл дава, после една неделя вечерта направих сефтето без него,само с един приятел, от Красно село до Студенски град за близо 1 час (смятай, карала съм сигурно с 15 км/час Embarassed), а два дни по-късно се престраших и съвсем сама минах през кръговото на 4-ти километър, в пиков час и пороен дъжд, даже и музика си пуснах Grinning От този момент повече не изпитах страх:D
Просто скачай в колата и смело! Hug

# 29
  • Мнения: 148
хехе, и аз съм карала курса на Лада, ех, страшна кола!
който е минал през това,  проблеми Нйет по натам))))))

тука карат на едни нисанчета микра новички.. и точно това си мисля понякога ' ех, що не ги качим тия на червената Лада на чичо Данчо да видим после кой къв шофьор е!'
 Joy Joy Joy

И моята беше червена лада, само че на леля Таня (страхотна инструкторка).

Общи условия

Активация на акаунт