Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално -2

  • 50 085
  • 760
  •   1
Отговори
# 420
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Не знам как ще е ориентирана сградата, то сайта е такъв умрял, че нищо не мобеш да разбереш, но предполагам ще е изток/запад или югоизток/северозапад. И гледката от един двустаен с изглед изток/югоизток ще е тази...

А на запад ще гледаш къщурки...






А малко в ляво е бенз Бенита и нещо друго, което не знам камво точно е. Всеки избира какво да вземе.


Марто, той блока е вдигнат вече до покрив. По дължина на далекопроводите е, т.е перпендикулярно на Сливница е позициониран.

Киса, този пост за Радост 9 не го разбрах добре, но парцела, на който се строи е на мястото на бившите строителни войски, който е доста голям.

# 421
  • Варна
  • Мнения: 10 790
В линка към фейсбук е показано клипче как режат висока вековна ела, където ще се строи нов блок.Cold Sweat

# 422
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Ясно, благодаря.

# 423
  • Мнения: 10 821
Много тъжно ми стана за дръвчето  Sad това хората сме ужасни създания... въпреки че ми е трудно да възприема индивида, който убива тези дървета за човек...

# 424
  • Мнения: X
Много тъжно ми стана за дръвчето  Sad това хората сме ужасни създания... въпреки че ми е трудно да възприема индивида, който убива тези дървета за човек...

Ако знаеш циганите колко дървета изсичат ежеминутно, ще те заболи главата. И най-големия проблем е, че ги секат абсолютно незаконно. Когато се сече законно се садят определен брой фиданки за всяко отсечено дърво. В София за едно отсечено дърво се садят три нови.

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 14:25 от Анонимен

# 425
  • Мнения: 25 750
За едно дръвче ли ще плачем сега. Хем искат ново строителство, хем да е на добро място, хем да не се отсече и едно дръвче, ами не става.

# 426
  • Мнения: 10 821
Ми аз лично не искам ново строителство... И то специално това дръвче е между някакви блокове, което го прави още по-нелепо цялото нещо...
И то не останаха между блокови пространства в този град.

# 427
  • Мнения: X
Ми аз лично не искам ново строителство... И то специално това дръвче е между някакви блокове, което го прави още по-нелепо цялото нещо...
И то не останаха между блокови пространства в този град.
Ако така са разсъждавали предишните поколения сега повечето хора щяха да живеят в селата и малките градчета.

# 428
  • Мнения: 10 821
Оф, добре, добре... Важното е бетон да се лее... Разбира се, че е нормално да се строи и човечеството да върви напред, но специално за това дърво както е видно от клипа е между поне три блока и сега не стига, че няма да виждат зеленинка като си излизат на терасите, ами ще може да си подават сол и захар през балкона... Ми, мен не ме кефи и не бих си купила апартамент в такъв блок, пък нека съм задръстена

# 429
  • Варна
  • Мнения: 995


Строителна и инженерна мисъл има тук, хаха. Снимката е от Варна, не знам къде точно е, попадна ми в инстаграм, но имам подозрение, че е около ул. Струга, някъде по протежението на булеварда, който правят. Може да не му се продава, или пък да има много наследници и да не са се разбрали.
NikoT и тук засаждат дървета, не знам колко точно бройки се падат на едно отсечено. Мен и от тая гледна точка ще ми е чиста съвестта, защото мястото е било някакъв паркинг навремето, с някакви саморасли дръвчета и храсталаци.

# 430
  • Мнения: 306


Строителна и инженерна мисъл има тук, хаха. Снимката е от Варна, не знам къде точно е, попадна ми в инстаграм, но имам подозрение, че е около ул. Струга, някъде по протежението на булеварда, който правят. Може да не му се продава, или пък да има много наследници и да не са се разбрали.
NikoT и тук засаждат дървета, не знам колко точно бройки се падат на едно отсечено. Мен и от тая гледна точка ще ми е чиста съвестта, защото мястото е било някакъв паркинг навремето, с някакви саморасли дръвчета и храсталаци.
Не бях виждала нещо подобно честно казано... Останах без думи. След няколко години и там ще изникне някоя нова кооперация. Много ми е интересно обаче каква светлина ще влиза в апартаментите от задната кооперация.

# 431
  • Варна
  • Мнения: 995
Ще изникне разбира се. А за светлината, която ще остане за сградата отзад, отговора е много лесен - никаква. Особено зимно време, когато слънцето е по-ниско.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 10 790
По разораното ми се струва, че това място е в Цветния, в близост до ул. Прилеп. Там нали правят новия булевард Левски, така че задната сграда ако остане без слънце, ще има и един „плюс” - ще бъде скрита от шума и мръсотията на булеварда. Joy

# 433
  • Мнения: 839
https://www.akademikavarna.com/apartments
Днес разглеждах следния линк и забелязах следните неща:
Дадени са квадратите без общи части. Значи можело. Няма изобщо цена на квадрат. Това към Марто.
Цените са около 1000 е/кв. Това към Нико.
Сайта е сравнително грамотно направен, което ми харесва. Лошото е, че е на околовръстното чак срещу Терапията. Града е взел да се разширява в нея посока. Там забелязвам доста сгради, както и към новия Кауфланд.

# 434
  • Варна
  • Мнения: 995
Е как да няма общи части? Има разбира се. От общата част, вадиш застроената и се получава. Даже и цена има. В началото цени имаше само след обаждане. Има и изба подарък за всеки. Wink



Писали сме заедно...

Общи условия

Активация на акаунт