НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 124

  • 56 199
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 11 767
Надявам се да го направя. 2 часа след хапване да изследвам кръвната захар, нали? Правила съм изследване на гладно, после хапвам(тогава 2 варени яйца)  и след  2 часа пак я измервам кръвната захар. Беше по- ниска от първоначалната.
Нормално,яйцата не вдигат КЗ.
В този режим кравето мляко прясно и кисело допустими ли са?

Прясното не е, но киселото е.

# 331
  • Мнения: 39 384
В общи линии се внимава с млеката, защото са с неясен произход и може да имат, И други добавки.
Костилката/семката от авокадо може да се държи в хладилник и да се рендосва върху салати. Много е полезна. За първи път чух от жена, която пише в бг-мама и не консумира животински храни. После прочетох и в нета.

# 332
  • софия
  • Мнения: 2 913
Добро утро! Днес менюто ми е за обяд кюфтета със зелева салата, вечеря-наденица и задушени зеленчуци. Много кафе през целия ден.

# 333
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Рецептата за карфиол звучи чудесно!
Авокадо си засадих и аз. Хвана ми се чак третото. Много красиво изглежда, прилича ми малко на коледна звезда (аз от цветя не разбирам, та не ми се смейте).
Кисело и прясно мляко са допустими в режима, стига да са пълномаслени. На много хора обаче им пречат по една или друга причина, особено прясното мляко, та се наблюдавайте и гледайте на не са големи количествата. Че и разяждат пущините.

# 334
  • Сливен
  • Мнения: 116
Привет , групичка.Не е по темата , но малко помощ  ще бъда благодарна.Влизам да чета в темата и... виждам това.До сега не ми се е случвало .Имам 2- 3 поста в групата да кажем а, в други групи е мама.бг не съм писала 🤔🤔🤔

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Много костилки от авокадо съм посадила, горе-долу половината поникнаха. Най-лесно поникват като се посадят директно, само измити, с дупето надолу и острото нагоре. Заравя се приблизително до половината. Не прекалявайте с поливането. Почвата трябва да е леко влажна, но не мокра. И да е на светло, но да не го пече прекалено много. От поникналите оцеляват около половината, но растат много бавно, поне моите.
Иначе костилката може да се направи и на чай, нарязана на парчета.

# 336
  • София
  • Мнения: 11 767
andjela Пишете на админите, ние не можем да помогнем

tanya_79 бях останала с впечатлението че не е ок прясното заради лактозата, ама аз си сипвам в кафенцето сутрин.

Снощи гледах това видео, някаква влогърка тества Кето и опищява света, Кето конект го гледат и коментират грешките които прави госпойцата https://www.youtube.com/watch?v=G-QorDib3lo, много е интересно

# 337
  • Мнения: 918
Оххх, тея във фейсбука и мене мн ме дразнят. Питах ги що не мърдам, даже малко съм върнала, те дават акъл, ма едно заядливо. Да съм си смятала въгл. Вие как ги смятат. Много обременяващо ми звучи. Мислих да направя фаст, ама нямам месец на режима (27,08) та май е по- добре- не. И явно не трябва да пия вино, колкото и да ми е мъчно (аз даже не го пия всеки ден).

# 338
  • Мнения: X
Оххх, тея във фейсбука и мене мн ме дразнят. Питах ги що не мърдам, даже малко съм върнала, те дават акъл, ма едно заядливо. Да съм си смятала въгл. Вие как ги смятат. Много обременяващо ми звучи. Мислих да направя фаст, ама нямам месец на режима (27,08) та май е по- добре- не. И явно не трябва да пия вино, колкото и да ми е мъчно (аз даже не го пия всеки ден).
Първо, не знам за месец какъв резултат си очаквала.Второ, не помня от колко кг тръгваш, на каква височина.
Трето, много зависи какво ядеш.Виното например, пречи.Ако например за седмица си отчела 500гр надолу, една чаша вино може да те върне в изходно положение.Виното е захар за тялото.
Дай храната за ден-два, да се види къде грешиш.

# 339
  • Мнения: 918
Аз четох, че за да има плод авокадото трябва да е женско и мъжко и туй като не знаете самата семка от какъв пол е се засаждат 3 и таква все двете ще са разнополови.

# 340
  • Мнения: 918
Ами аз храната съм я писала няколко пъти тук. Днес съм яла З:безк. кафе, което ще пия до след обяд. О: 9 бр. пил. крилца и задушени броколи около 240 гр и 2-3 бейби морковчета + 15-20 гр. индийско кашу. (печено). За вечеря съм планувала 3 варени яйца с 2 червени чушки от по- малките пълнени със сирене и авокадо.
На фитнес пал зададох 20% въгл, 60% мазнини и останалото протеин, ама проеина доста го надвишавам. Към момента правя само йога, защото нямам сили за нищо друго. На 31 г, две деца, 65 кг, 160 см. Чета, че хората свалят по 10-15 кг за МЕСЕЦ, аз нямам още месец, ама само от водата да бях изхвърлила щяха да са повече. Аз не съм се отказала, просто се изнервям, че нещо куца, и съм в безизходица и търся начин да продължа по правилния път, а не за пореден път да се откажа.

пс. ПОПОРАВКА- кг са за месец, моя грешка, така става като пиша на работа.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 13:19 от parusheva

# 341
  • Мнения: 12 821
10-15 кг за седмица звучи нереално, ама много. Освен ако човек не почва от 200 кила, знам ли. Когато няма много за сваляне стават по-бавно и трудно нещата.

# 342
  • Мнения: X
Ами аз храната съм я писала няколко пъти тук. Днес съм яла З:безк. кафе, което ще пия до след обяд. О: 9 бр. пил. крилца и задушени броколи около 240 гр и 2-3 бейби морковчета + 15-20 гр. индийско кашу. (печено). За вечеря съм планувала 3 варени яйца с 2 червени чушки от по- малките пълнени със сирене и авокадо.
На фитнес пал зададох 20% въгл, 60% мазнини и останалото протеин, ама проеина доста го надвишавам. Към момента правя само йога, защото нямам сили за нищо друго. На 31 г, две деца, 65 кг, 160 см. Чета, че хората свалят по 10-15 кг за седмица, аз нямам още месец, ама само от водата да бях изхвърлила щяха да са повече. Аз не съм се отказала, просто се изнервям, че нещо куца, и съм в безизходица и търся начин да продължа по правилния път, а не за пореден път да се откажа.
Вероятните "грешки" според мен, без претенции да съм права.
1.кг ти за сваляне са малко, затова ще стане трудно.Не знам къде си чела за 10-15 кг на СЕДМИЦА, но дори 300-килограмовите по TLC свалят по 20-на кг месечно отначало.На 1200 калории са, основно протеини.
2.може да ти пречи липсата на закуска.Така е по-вероятно в останалата част на деня да ядеш повече като количество.
3.може да ти пречат млечните.
4.ако протеина ти идва в повече спрямо кг, излишъка се трансформира в глюкоза.
5.може и нищо да не куца, а просто на тялото да му трябва повече време, за да "превключи".
6.това е основно оздравителен режим, не диета.отслабването е бонус/награда, когато тялото се излекува.

И още:аз започнах от 95 кг някъде, на 166 см, резултат видях чак втория месец, и то не кой знае какъв...

# 343
  • Мнения: 918
По принцип за закуска си слагам в кафето лъжичка кокосово и/или маскарпоне, което мисля да спра. Просто четох, че някой тук си слагаше и реших да пробвам, но може да не съм обърнала внимание, че е в задържане.Във ФБ групата казаха да не следя калорий, само въгл. и нищо др. да са ми под 20%. Аз даже не мисля, че ям чак толкова протеин, просто на него му остава само 20%, което е няма нищо. Аз като им гледам примерните менюта, за вечеря едни супички или салата, което за мен е равно на глад. Вероятно повредата е в моя телевизор, мъча се тука. Хората описват колко им е добре, ама спирам да се оплаквам, ще устискам още да видим. Спирам виното, чакам и ако трябва и млечните ще спра(хич не ми се иска) за някакъв период, че да видим как ще е.Просто за мен глада не е опция. Аз почти постоянно съм гладна

# 344
  • Мнения: 421
parusheva, аз акъл за менюто не мога да ти дам, нова съм още, пък и на мен ми се струва добре. Мога да кажа при мен кога тръгна отслабването, ако разбира се свалени 4 кг. от февруари са голямо постижение. Но, 8 см. от талията, 5 от ханша и т.н. Общо взето един размер дрехи надолу. Търпение трябва. Та, аз махнах закуската /бях свикнала с 1/2 кофичка кисело мляко сутрин/. Спрях да консумирам кисело мляко, прясно отдавна не пия, замених кравето сирене с биволско или овче. Кашкавалът замених с пълномаслени сирена /Бри, Камамбер, Гауда и т.н/, но гледам да не са повече от 30 гр. на хранене, и то не на всяко. Също така забелязах, че не се отслабва равномерно. Точно обратното, застой, малко надолу и след това изведнъж 2 кг. Мен по-скоро ме притеснява, че пишеш, че си гладна. Четох, че трябва така да се храниш, че след храна да издържаш 4-5 часа, но без глад. Що не добавиш салата от зеленчуци със зехтин към основното ядене. Салатата дава обем и създава чувство на ситост. Храни се докато се нахраниш. Щом при мен, дето съм на прага на менопаузата се случват нещата, макар и бавно, ще стане и при теб. Все пак си значително по-млада. Не пишеш за заболявания, които могат също да оказват влияние..

Общи условия

Активация на акаунт