Колко често да се дават капките за колики

  • 9 435
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 907
Саб симплекс е по-наситен, затова се дават по-малко капки. Ина4е става дума за същото вещество Симетикон, което е и в Еспумизан. Не искам да те от4айвам, но тези капки не помагат, ина4е можеш да ги даваш колкото 4есто искаш, абсолютно безвредни са!

# 16
  • Мнения: 723
Давах Еспумизан - по 10-12 капки, на 3те хранения от обед нататък. Малката имаше колики само следобед и вечер и нямаше смисъл да я тъпча с капки и сутрин, а и педиатърката така ме посъветва.

# 17
  • Мнения: 115
Аз давам по 15 капки Саб Симплекс преди всяко хранене. Тъй като вече се храним на 4 часа педиатъра ми каза, че мога да му давам по 20 капки, но смятам, че не ни е необходимо. Мисля, че в листовката някъде пише, че Саб Симплекс не се абсорбира от кръвта и не е вреден.

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Давах Саб по 10 капки преди всяко кърмене, само в 18 часа давах по 15, защото тогава се засилваха коликите

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Давах Саб по 15 капки преди всяко кърмене Peace

# 20
  • Мнения: 3 760
Аз съм много скептична по отношение на ефекта им  Wink Но знам, че трябва да се дават преди всяко хранене. От друга страна запичат. А и при кърмене на поискване не може да се дават преди всяко цокване...

# 21
  • Петрич
  • Мнения: 321
Аз давах преди всяко хранене.

# 22
  • Мнения: 1 084
Няколко дни поред давах по 15 капки Саб при всяко хранене, но не забелязах какъвто и да е ефект, ядосах се и ги спрях. #Cussing out Честно казано ме мисля, че помагат...Когато бебка плачеше, я гушвах като поставях ръка под коремчето й, люлеех я и я разхождах из стаята, а в най-тежките моменти Simple Smile) дори включвах прахосмукачката - шумът й определено действа успокително ...

# 23
  • Мнения: 168
Давах еспумизан по 20 капки преди всяко хранене (кърмим се на 3 часа), така ме посъветва педиатърката, сега обаче минах на babynos. те съдържат алкохол и затова само 3 пъти на ден по 6 капки, защото съдържат алкохол. не са приятни на вкус, затова разреждам с вода или кърма, така не се цупи палечко  smile3503
Успех с капките и борбата с коликите (и ние се мъчим с тях  smile3514)

# 24
  • Мнения: 140
      от Бейбиноса съм много доволна. Но се дава 2-3 пъти на ден, защото съдържа алкохол. Но това ти е достатъчно. Иначе действат почти моментално.
Обаче не на всяко бебе smile3514 smile3514 smile3514При нас няма никакъв ефект,нито Бейбинос,нито Саб,нито Хип за колики,нито топли кърпи,ни лежане по коремче върху корема на мама...Кошмарът сякаш няма край,капки не помагат,с тях само успокояваме съвестта си,с тях и без тях коликите ще минат,когато му дойде времето.Желая ти здрави нерви!!! newsm10

# 25
  • Мнения: 683
не е ли най-добре да се консултираш с педиатър?

Защото кой какво е правил, не е най-доброто решение. Все пак е лекарство
Аз нямах кърма и хранех с хумана. На всяко шише слагах по 10-тина капки Саб. Почти нямаше проблеми с коликите.

# 26
  • Мнения: 733
 
Цитат
Аз давах от началото до към средата на 4мес при всяко хранене Саб по 10-15 капки. Тогавя ядяхме по 8 пъти до към 3 мес. след това по 7пъти в денонощие.
Само дето от 3 месец не давам капки изобщо, на Гого му минаха коликите и нямаме нужда от тях /надявам се и за напред да е така/

Общи условия

Активация на акаунт