Осми клас - 1

  • 50 445
  • 780
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 272
Фукла, наборът и със сестра му подреждат масата за вечеря, оправят си стаята (всичко, аз рядко се намесвам, основно когато трябва да отворя някой шкаф и ужасена да ги строя как се прави - под надзор или с малко помощ от мен). Девойката полива цветята, той кофата за боклук и пазарува разни дреболии (май само това са им персоналните различни задължения), хранят и чистят на папагала - лети из цялата къща съответно някой трябва да почисти, защото си пази нейната къща чиста, но цапа нашата Wink Уж и рибите хранят те, но горките, ако можеха да говорят... Blush

# 31
  • София
  • Мнения: 11 853
Входните ще бъдат на спомени от май месец. Нищо не е пипнала и няма и да пипне.

Който иска да се запише /или смени инфото/ в първия пост, да пише лично съобщение на Yess - пол на детето, училище, паралелка, град.

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Наборката много я мързи, но когато я подсетя прави всичко. Има нещастието да е по-малкото дете и е тероризирано от сестра си. Готви, пуска прахосмукачка, мие пода, простира, реди и пуска миалня, изхвърля боклука. Това би следвало да са споделени между двете задължения, но голямата "изработва" малката да ги върши.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 028
И моето много го мързи, но и то сговорчиво. Сам не се сеща да подхване нещо, но пък дам ли му задача, изпълнява я. По принцип той изхвърля боклука, вади и подрежда съдовете от съдомиялната, бърше прах. Прахта е трудна работа, по 3 пъти подсещам.
Помага ми при вдигането на масата, от понякога до често. Пазарува по списък ежедневни, дребни неща. Когато тръгнем на някъде с багаж, не ми разрешава да нося торби Kissing Heart .
Абе не е от най-работните, но пък е съпричастен! Joy

# 34
  • София
  • Мнения: 7 028
В тази връзка, имам възможност да му уредя "стаж" другото лято в online магазин. Предвид бъдещата му специалност, може да му е интересно, графични програми, обработки и т.н. Може би по-скоро ще пречи, отколкото да помага, но пък хората нямат нищо против. Joy
Като му подхвърлих идеята, първоначалната реакция беше: Да бе, ще остана без ваканция!. След няколко дни премисляне и отлежаване на идеята, все пак май я прие присърце. Ще видим...

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще четат старите теми и ще се разпознават в писанията на майките си :joy
Тази възможност ме потриса! Наскоро се замислих, че синът ми вече е голям човек, ползва интернет активно и ми знае ника тук много добре, понеже съм имала неблагоразумието да го влача с нас по форумските сбирки, където всички ме наричат Белинда. Така ще го закъсам, ако му хрумне да чете щуротиите, дето съм ги писала тука Joy

# 36
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Освен гимназията, която тепърва ще изненадва голямата, ме чака и един пети клас, който ми предизвиква тиха лудост.

Ох, не ми напомняй. Един ред не е прочел, един ред.

# 37
  • София
  • Мнения: 438
Записвам се, за да ви следя.

# 38
  • София
  • Мнения: 584
Наборката много я мързи, но когато я подсетя прави всичко. Има нещастието да е по-малкото дете и е тероризирано от сестра си. Готви, пуска прахосмукачка, мие пода, простира, реди и пуска миалня, изхвърля боклука. Това би следвало да са споделени между двете задължения, но голямата "изработва" малката да ги върши.
Браво! Дете мечта!
Моят едвам го карам да си подреди стаята, но за изхвърлянето на боклука си знае. Прахосмукачка пуска след ултиматум от моя страна. В стаята му, общо взето, цари добре организиран хаос, докато не се намеся аз. После всичко идва по местата си. Пазарува, само ако е нещо за ядене. Другите магазини ги ненавижда, освен онези, които пряко засягат техниката и спорта. Там може да стои с часове. Днес го водих на пазар за дрехи и обувки. Почти ме докара до бяс - "Губиш ми времето.", "Тези не ги искам!", " Ти, как ме виждаш с това?", " Няма да вляза в този магазин! Тръгвам си!" ...... Това дете е моят антипод. Ако бях мъж, щях да кажа че не е от мен.

# 39
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
За дрехи първо обикаля с приятелка, набелязва си. Аз после само минавам да кажа да или не и да платя.Grinning

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 2 157
Това е най-краткото и ясно мнение, на което съм попадала Joy

# 42
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Да не ви изпусна.  Hug

Моето също не чете и манипулира малките да му вършат задълженията. Нормално, аз правех същото с братята ми навремето, докато минаваше.  Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 38 206
Честно да ви кажа, голямата нищо, ама нищо не пипа. Трябва два часа да опявам за оправяне на едно легло и сгъване и прибиране на нейните си дрехи.

С нетърпение чакам следващата седмица, да излизат програмите на всички, че вече се побърках кой, кога, какво, какви учебници, тетрадки, помагала и т.н. Включвам и себе си в това число, че нали съм студентка.

# 44
  • Мнения: 39
За помагалата, сборници и други подобни сигурно в училище ще кажат какви да вземаме. Засега ми е трудно да преценя, коя точно христоматия по литература да взема.

Общи условия

Активация на акаунт