Осми клас - 1

  • 50 904
  • 780
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 160
Между другото - как са като бройка новите класове? Нашите по план-прием са 13+13, но се оказало вчера, че ще са 13+15 - т.е. две момичета допълнителни имат...
В друга параЛелка са 30.

# 376
  • Мнения: 305
И във ФЕГ има парашутисти. Клас от 25 деца се разрасна до 29.

# 377
  • Мнения: 9 238
Имам наблюдения върху няколко мацки от класа на набора-понагримирват се.И едни деколтета вадят-леле!!!
   Санака,и аз съм твърда като теб.Гимназиалният етап приемам точно като един следващ клас.Аз дори се чудя,че вие се занимавате с учебниците им.На сайта на нашето училище има качени по класове какво е нужно,отделно класната им вече ги е засипала в групата с нужното изискуемо,а преди това още на записването ни раздадоха цветни брошури с кои учебници ще се работи.Днес ще се организира общата поръчка за учебниците по немски,девойките от класа са много организирани и активни,те се занимават.
    Колкото по-рано го "отбия",толкова по-добре за него.Имам близки приятели,детето им е набор,водят,прибират,майката ходи по екскурзии ,къпе го.Определено не е добре.

# 378
  • София
  • Мнения: 7 097
,водят,прибират,майката ходи по екскурзии ,къпе го.Определено не е добре.
А, стига бе!!! Flushed

# 379
  • Мнения: 4 785
Винаги е имало такива "сукалчета" ,по мое време -също!

# 380
  • Мнения: 5 397
реален първи учебен ден е днес, а тя ми пише всяко междучасие, което за мен означава, че още е притеснена и се опира на тел. и чатовете с мен и с приятелката си в съседния клас .... така ще е само днес, познавам си я, ще се разговори с другите....Но ми стана мило, значи не ми е чак толкова голямо детето, щом още ме отразява.
Гримира се леко - спирала и балсам за  устни с цвят  или глосс, хайлайтър на скулите - това, когато излиза, не за училище! Иначе сме накупили гримове и четки, за да се упражнява и пробва кое как ѝ стои. Аз самата имам много грим продукти и аксесоари, но не иска моите /дори запечатаните/.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 12:28 от *Камея

# 381
  • София
  • Мнения: 7 097
Моето ми се обади, за да ме пита дали ще се включваме към обща поръчка за англе-то или ще купуваме самостоятелно. Днес са с 3 ч АЕ и 2ч Мат. Звучеше делово, какъвто беше и повода за обаждането. Joy

# 382
  • София
  • Мнения: 12 512
Между другото - как са като бройка новите класове? Нашите по план-прием са 13+13, но се оказало вчера, че ще са 13+15 - т.е. две момичета допълнителни имат...

А и Б клас са по същия начин - по 28 деца - 13 момчета и 15 момичета. Лоренца, в коя паралелка са 30?
Аз дори се чудя,че вие се занимавате с учебниците им.
Марулета, при нас закупуването на всички учебници е организирано от настоятелството. Заявката се прави онлайн през сайта им /само пишеш име и клас на детето и излизат учебниците/, а плащането е по банков път. Тя банкова сметка няма, нито онлайн банкиране. Joy На мен цялата работа, включително с плащането, ми отне 2 минути, лежейки на дивана.
Аз самата имам много грим продукти и аксесоари, но не иска моите /дори запечатаните/.
Щастливка! При две девойки вкъщи, аз вечно съм я без спирала, я без нещо друго. Frowning1 Да не говорим, че когато си търся някоя дреха трябва да преровя три гардероба, че не се знае в кой е "попаднала". Wink Добре, че обувките ми са им големи, а и повечето не им харесват. 

# 383
  • Мнения: 46 659
Учебниците ги поръчахме от стор.бг, доставката е безплатна за 50+ лв. Сега се оказа, че комплектът по английски ще се купува общо, с отстъпка, към 13 лв. е разликата, не е голяма така че - здраве да е.
Избързахме, защото бяха пуснали в сайта списъка и решихме да избързаме, за да не се редим после по опашки за подвързии и т.н.

Между другото - как са като бройка новите класове? Нашите по план-прием са 13+13, но се оказало вчера, че ще са 13+15 - т.е. две момичета допълнителни имат...
При нас се запълниха бройките на 1 и 2 класиране и за 3-то пуснаха в трите паралелки по 1 резервна. Т.е. по 26 трябваше да са, но са 27 деца.

# 384
  • Мнения: 5 397
Не че е важно, но относно подвързиите, взимаме най-тънките найлонови, регулируеми, с лента-лепка и ако се наложи, подгъваме отдолу - според конкретния учебник. От Джъмбо в пакет по 10 са. Така не ходя в книжарница и не пробвам кой размер учебник в коя готова подвързия ще влезе. Самозалепващото фолио/подвързия  - не съм фен.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 12:47 от *Камея

# 385
  • София
  • Мнения: 12 512
Цял ден ни ме е търсила, ни се е сетила за мен. Пуснах й едно съобщение и така ми отговори, че трябваше да се обаждам на сестра й да ми превежда какво означават разни съкращения на тинейджърски език. Joy Свършили са часовете /пак не се обади, аз я потърсих/ и отиват няколко човека до старото училище. Щяла да се прибере с буса на брат си, което означава към 17,15ч. Викам: "Ти нямаш ли да учиш за утре?". Отговор: "Имам." Neutral Face От всички типични прояви на пуберското поведение, най-много ме дразнят едносричните отговори.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 12:53 от sanaka

# 386
  • Мнения: 5 160
sanaka, италиански.
Явно набра скорост Grinning

# 387
  • Мнения: 46 659
Не че е важно, но относно подвързиите, взимаме най-тънките найлонови, регулируеми, с лента-лепка и ако се наложи, подгъваме отдолу - според конкретния учебник. От Джъмбо в пакет по 10 са. Така не ходя в книжарница и не пробвам кой размер учебник в коя готова подвързия ще влезе. Самозалепващото фолио/подвързия  - не съм фен.
И ние от регулируемите, но ни мързи да подгъваме, затова ги носи в книжарницата, когато купува бележник и карта, те ѝ слагат подвързиите и направо си взима комплекта, към 4 лв. излезе всичко.

# 388
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Отговор: "Имам." Neutral Face От всички типични прояви на пуберското поведение, най-много ме дразнят едносричните отговори.


Е те това ме влудява и мен.
Всички ли са първа смяна?
Моето гардже замина преди час. Ще чакам коментари довечера. Вчера беше въодушевена. Харесала е и класа и класния. Дано все така да е.

# 389
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
И моята е първа смяна. Чакам днес отзиви от другите учители и от първи реален учебен ден. Ни се е обадила, ни е писала. Снощи ни хвърли в лек ступор като заяви, че иска да пее. Ново двайсе. Но от следващата година, защото сега щяла да заляга над езика и нямало да й остане време. Ама за чат има време, нали?

Общи условия

Активация на акаунт