Осми клас - 1

  • 50 698
  • 780
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 38 517
И моята писа есе! Какво е направила, никой не знае.

# 751
  • Мнения: 1 561
Ашексова, това при кой преподавател?
Диктовка? Joy Hands V
Не знам името й още, учителка е,  след като ви следя инфото по другите училища как е, и аз се учудих, но децата се притеснявали. Преговаряли думите кога се пише слято, кога с тирета....

# 752
  • Мнения: 21 455
В програмата трябва да пише името.

# 753
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз, ако съм на мястото на децата, ще се оплача, че есето по програма се учи в осми клас. Joy
И Бузема ги подпукаха с есетата. Вчера бях слушател на едно.

# 754
  • София
  • Мнения: 287
Аз имам спомен от миналата година, че в учебника по литература имаше нещо за есе. Но не им е обяснявано в клас и не са написали нито едно есе. И сега шок - за следващия път трябва да пише есе по философия. Отчаян ми съобщава, че не разбрал и едно изречение от казаните за два учебни часа от учителя, не знае нито какво е есе, нито какво е философия Joy Мамин сладък, ще трябва да измисли нещо.
Санака беше писала, че част от входното им по БЕЛ е било есе, но той на мен ми съобщи, че трябвало да напишат текст с техни разсъждения. Надявам се скоро да видим резултата. И аз като Слънчевата изпитвам ужас от документирането на свободните му разсъждения - едно е да ги слушам или да ги пропускам покрай ушите си, друго е да ги чете учител. Flushed

# 755
  • София
  • Мнения: 12 017
Гугичка, казала им е "текст", защото не били учили есе. Текст на тема: "Какво ще направя ако имам 100 лв. и един свободен ден", което си е есе. Grinning Просто няма да оценява структура, а само оригиналност, правопис и пунктуация.
Философът явно наистина е бил трудно разбираем, защото според дъщеря ми есето е със срок един месец /дългосрочен проект Wink /, а не за следващия път. Темата е: "Моето философско бъдеще" Joy ГолЕм цирк ще бъде.

# 756
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Сега попитах щерката знае ли що е туй есе Mr. Green...Знаела, даже сега имала да пише за домашно. Ще видим какви ще ги накъдри, защото не искала да пише "глупости", каквито искала да прочете госпожата, а нейни си разсъждения Rolling Eyes...
Иначе, извън неразбирателството по информатика, ходи на училище за забавление, засега Mr. Green - хич не се натоварва, пише някакви домашни за 20-30 минути и през останалото време е "Пей сърце'.

# 757
  • Мнения: 11 917
      Аз одобрявам писането на диктовки ,вместо тестове от рода на "Кое НЕ Е..."Бих се радвала и в седми клас да има такава задача, ама няма.

      Не зная, споменавала ли съм, че на първия преразказ в школата  моят син от всички критерии получи най-малко точки на "графично оформление"- 1т., като ми се струваше, че "по милост" не му е сложена 0.Ако имат и диктовки, на втория, третия път ще се научи да "оформЛЯВА графически" Simple Smile

# 758
  • Мнения: 1 561
По оформянето нямаме равни, наборката докато беше в кварталното училище до 4 кл беше при супер стриктна и изискваща госпожа, доста научи от нея, и при нея тетрадките й бяха като за изложба. Госпожата късаше тетрадки при зле написано домашно, беше страшно, но пък резултата беше  налице.
Сега на малката като погледна тетрадката, лошо ми става, по математика изписана една колонка  на целия лист, останалото празно, минато на следващия лист...
Надявам се да се справят, по-добре е  от тест върху текст с разбиране:)

# 759
  • Мнения: 1 561
В програмата трябва да пише името.
При Кръстева са,  твоят сладур  при кой е? Вероятно не е тя!

# 760
  • Мнения: X
Случайно ви нахлух в темата, моят  е седмокласник, имаме интерес към НПМГто биология, и аз съм го завършила, Кръстева да не е по БЕЛ?

# 761
  • София
  • Мнения: 7 063
Алексова, не съм Дидева, ама моят е при Костов. Joy
На Дидева сладура, не знам. Joy
Ох, шЪ ни пишат в енциклопедиите с тия наши теми.... Stuck Out Tongue Winking Eye

Светкавица, всеки минава по реда си. След тестовете за НВО, ще стигнете и до диктовките Wink

# 762
  • Мнения: 11 917


Светкавица, всеки минава по реда си. След тестовете за НВО, ще стигнете и до диктовките Wink

 Искаше ми се да е в обратен ред Laughing

# 763
  • Мнения: 5 160
Светкавица, ама ТЕ са в обратен ред.
Има градация - диктовка, преразказ, есе  Mr. Green При последните две диктува вътрешният глас  Laughing

# 764
  • Мнения: 1 561
Алексова, не съм Дидева, ама моят е при Костов. Joy
На Дидева сладура, не знам. Joy
Ох, шЪ ни пишат в енциклопедиите с тия наши теми.... Stuck Out Tongue Winking Eye

Светкавица, всеки минава по реда си. След тестовете за НВО, ще стигнете и до диктовките Wink

Слънце, теб имах предвид, но снимката на Дидева е с такова слънчице, че все си мисля, че си ти.

Моля да се разграничите, виждате какви каши стават заради вас:)



Пълна луна,  добре дошла при нас:) Тъкмо ще разкажеш твоите впечатления от госпожата, може и на лично!

Общи условия

Активация на акаунт