Сърцата ни прескачат от вълнение -НОЕМВРИЙЧЕТА, чакаме ви с нетърпение!

  • 37 951
  • 747
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 772
Момичета,аз съм малко в паника.От около обяд имам контракции и то честички-неболезени.Но ми втвърдява корема.Аз сега се вманиачих тотално и само си пипам и стискам корема.Днес малко повечко се уморих де.Обядих се на АГ и той ми каза,да си купя Магнерот и да го пия 3 по 2т.Пих сега.Знам,че на повечето от вас се е случвада имат контракции,но мен ме хвана шубето да не родя толкова рано.Дано този магнезий ми помогне.Вашите контракции чести ли са?

# 346
  • бургас
  • Мнения: 624
Момичета,аз съм малко в паника.От около обяд имам контракции и то честички-неболезени.Но ми втвърдява корема.Аз сега се вманиачих тотално и само си пипам и стискам корема.Днес малко повечко се уморих де.Обядих се на АГ и той ми каза,да си купя Магнерот и да го пия 3 по 2т.Пих сега.Знам,че на повечето от вас се е случвада имат контракции,но мен ме хвана шубето да не родя толкова рано.Дано този магнезий ми помогне.Вашите контракции чести ли са?

Може да са от преумора пък и честото пипане на корема също може да предизвика контракции. Легни, почини си и виж дали ще има подобрение. Важното е, че не са болезнени, спокойно Simple Smile

# 347
  • Мнения: 27
И само да ти кажа,че магнезия е с натрупване,т.е. не очаквай чудеса от първото изпиване.И на мен ми се случва точно от преумора - лягай и почивай.

# 348
  • Мнения: 2 173
С баткото гладих само първия месец. После май само спалното бельо и бодита, пак около месец. После ми писна и спрях да гладя, но пера на 60 градуса. Някои дрешки ги съсипах естествено.

# 349
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Днес ходих да разглеждам бебешки неща просто ей така, да се ориентирам. И влязох в магазин Галикс с безброй полски колички. Бях си заплюла една Пег перего, но днес харесах повече Ретрус Милано, а ММ хареса Инвиктус.  Пак се върнах на пег перего, но се убедих, че е по-дървена. Как успях да харесам полската количка повече?!? И сега пак дилема, изобщо не съм решителна, все едно до живот ще я бутам ...

# 350
  • Мнения: 1 000
Аз гладих може би 2-3 месеца - първо всичко, после само долните бодита, без връхни дрехи и т.н. Сега вероятно ще изгладя първата партида дрехи и дотам. Чаршафчета, хавлийки и пелени просто ще пера на 60 градуса. По-стандартните памучни дрешки може би също.

Вие какво планирате като чистене на къщата? Които не са след ремонт, де, иначе ясно. Аз в 4-5 месец мих прозорците и не мисля да повтарям. Планирала съм да изпера пердета  и покривките на леглата, да викна фирма, която да изчисти дивана, килимчето в детската и матраците. Нещо друго важно да изпускам Rolling Eyes

# 351
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз мисля да гладя освен за дезинфекция и за естетика, но и защото понякога нежната бебешка кожа може да се дразни от гънките.
JT, аз ще чистя като теб, но + прозорци. Имаме Рейнбоу и с него ще мина дивана и матрака. Иначе имаме доста багаж да сваляме към мазето и това ще ни е основната грижа.
Morello_lips, лягай и почивай. Както са казали момичетата щом не са болезнени контракциите няма страшно.
пънче-мънче, гладенето с цел дезинфекция не трябва ли да е без пара, защото заради останалата влага могат да се завъдят нови микроогранизми?

Аз в неделя си чакам количката и част от бебешките покупки и нямам търпение вече.
Одеалцето на ДМ не изглежда зле, но нямам идея какво да купя от там, че да си струва. Само за бебешки неща ли важи промоцията?

Ние тъкмо пристигнахме в Родопите, доста ме порита беборан и ти все в слънчевия сплит. Много неприятно усещане! Надявам се близките дни да е спокоен и да ни даде да се разходим.

# 352
  • Мнения: 541
Изгладих първата партида , без пара на нагрята на 2 точки ютия , зада не се овлажнят дрешките пак . Програмата на пералнята ми за бебешки дрешки е с макс. темп 40 градуса . Може би по - нататък тъканите които могат ще ги пера на друга програма на 60 градуса . Имам и дезикфектант на Dettol  които се добавя към омекотителя и убива уж микроби и на 30 градуса , но него и омекотител ползвам само за нашите дрехи .

За контракциите моите продължават да са си леко болезнени . Въпреки магнезия снощи ги засичах и бяха на половин час и продължиха два часа и нещо/три . Но вече свикнах с тях и щом не са много болезнени или нямам друг проблем , не мисля , че е нужно да звъня за сега на спешния телефон . Като съм при акушерката винаги пита основно , дали често усещам движенията на бебето и дали има кървене .
Въпреки контракциите мисля към 35та седмица да спра магнезия , да не взема да пренося от него.

# 353
  • София
  • Мнения: 127
Десислава аз взех чаршафи от Mothercare и English home. Всъщност майка ми ги купи от Mothercare комплект, скъпи са, но много меки и красиви. Другите са много нежни и изчистени цветове, а и хванах намаление 70%. В English home винаги има 50, 70% В Айко бях в Неделя имаше 20% на текстила, но не гледах да ти кажа какви са, че имам вече.

Аз съм се съсредоточила върху стаята, на 95% е готова. Приказна стана, нищо, че няма да спи там първоначално Simple Smile))

Благодаря на всички, които писаха за помпите. Определено ръчната на Авент ми хареса повече от Медела. Има мека силиконова фуния, не пластмаса, което също ми се стори плюс.

# 354
  • Мнения: 996
Бебешките дрехи пера на 40 градуса и мисля да ги изгладя първоначално,имаме сушилня и излизат намачкани доста и се посъсипват,но си е удобно особено през зимата.
Иначе гладя,ако е наложително.

За почистването в нас,изпрахме килимите на автомивка,измих прозорците,утре ще идват да изперът канапето,имам да подреждам дрехи и гардероби и чак не ми се мисли.
Да прибирам летни и вадя есенни на нас и малкият,да пера на бебето-по отмятам задачи,има време.

Днес бях на ФМ,всичко е наред,отговаря си на седмицата,младежът е заел някаква странна поза странично,пуснаха ми едни тонове,и вече веднъж седмично да ходя.
Увеличиха ми Магнерот 3х2 и така.

Това е от мен! ❤

П.С.Одеалцето от ДМ не си заслужава особено,от тънък полар,който след първото изпиране не съм сигурно на какво ще прилича,ама като е “подарък” вземайте! 😁

# 355
  • Мнения: 980
Нищо му няма след първото изпиране, добре си е 😁

# 356
  • София
  • Мнения: 127
Нещо да ви споделя Simple Smile
За мамите, на които им е тежко и едвам се въртят в леглото от болки в кръста. Ако има такива де, аз съм така!
Моето откритие за лесно движение в леглото е сатенена нощница - лесно и гладко се въртя : ))) Сериозно!

# 357
  • Мнения: 85
Аз нищо няма да гладя . Има един филм на BBC - Babies - в който показват живота първите 3 години на бебета родени в USA , Африка , Монголия и Япония. В Африка както беше родено детето така беше оставено на земята ( където предимно си живееше първите 3 години ), В Монголия в един момент детето го бяха вързали с връв за крака на земята и около него се разхождаха кокошки , защото родителите работеха на нивата. В САЩ всичко беше стерилно в началото. И четирите бебета успешно навършиха 3 години с еднакво развитие. Естествено в Африка и Монголия всичко беше супер крайно , но и ние прекаляваме в другата крайност понякога. Изтеглете си това филмче ако го намерите, наистина е полезно Simple Smile
Аз гладя защото не мога да ги гледам намачкани.Дъщеря ще стане на 5г. и още ги гладя преди да ги прибера,дразни ме просто😃

# 358
  • Мнения: 2 603
Гладене за дезинфекция няма никакъв смисъл особено като ще се ползват тези неща след месец, два. Гардеробите не са стерилни, а и вие като гушкате бебето също не сте. Дезинфектант за дрехите също не е нужен, на 60 градуса умират всички микроби дори и без препарат. Иначе от естетическа гледна точка и аз ще гладя някои неща ако имам време.

За контракциите, пробвайте топъл душ, много отпуска мускулатурата. Също по-малко пипане на корема.

Аз днес се ваксинирах срещу коклюш.

# 359
  • Мнения: X
Топъл душ изобщо не е препоръчителен за бременна.

Общи условия

Активация на акаунт