Сърцата ни прескачат от вълнение -НОЕМВРИЙЧЕТА, чакаме ви с нетърпение!

  • 37 906
  • 747
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 3 723
Добро утро! И на мен ми казаха лекарите никакви топли душове. Хладък душ, дори и без контракции, за да не дразни матката. За контракции, лежане и почивка. Магнезия и да се почва сега не мисля, че има смисъл. Но си зависи в коя седмица сте де. Както са казали, той е с натрупване. При мен вчера май почнаха подготвителните, имах около 5-6 след обяда и вечерта. Ама и бебето беше мега активно и не съм сигурна, че не беше от него. Но знам, че вече трябва да ги има честичко и гледам да не ги мисля. Simple Smile В приложението ми пише даже, да очаквам и болезнени, които за сега нямам. И че стига да не са периодични няма проблеми.

# 361
  • Мнения: 320
Добро утро и от мен момичета. Вчера бях на ЖК бебето малката тежи 1700. И малко ме стреснаха защото аз си гледах термина по ехографа който е 17.11 а доктора ми каза, че ми пускат последния болничен и аз шок Grinning били гледали термина по последната менструация и той бил 03.11 и понеже ще раждам секцио и ми казаха да си избера дата за края на октомври Dizzy Face

Иначе за гладенето, аз гладя всичко включително и кърпи и чаршафи за нас и със сигурност ще гладя всичко и на бебето.

И да ви попитам понеже още не съм взимала нищо за болницата и ми е първо детенце вие по колко пакета превръзки мислите да взимате за родилното, също и от подплънките за кърма и бельо? 

# 362
  • София
  • Мнения: 3 723
Аз не знам дали ще гладя, първите дрешки ще изпера и изгладя, ама след това ще видя дали ще имам време. Ако имам може би ще гладя първия месец-два максимум. В една статия четох, че не е хубаво дрешките да се гладят от вътрешната страна заради някакви конци като наилони лиии, не разбрах точно, ама от ютията могат да се разтопят и да дразнят кожата на бебето. Може да потърся къде го четох, за да е по-ясен поста ми. Ето, намерих го:

Аз за болницата ще взема от изброените: подплънки един пакет, еднократни гащи 1 пакет, 6 бр. памучни бикини, 10 бр. следродилни хигиенни превръзки и един пакет Always нощни.
Трябва да си взема сак.. някоя мама има ли идея от къде да взема? Не ми се ще да дам много пари, понеже си имам хубав куфар и не ми е много удобно със сака и едва ли ще се ползва много.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 11:09 от Десислава``

# 363
  • Мнения: 980
И аз съм взела 1 пакет подплънки, 1 пакет следродилни превръзки, 1 пакет нощни превръзки, 6 бр памучни бикини. Остана да си взема и 1 пакет еднократни гащи. Вече ако нещо ми трябва допълнително, мъжът ми ще донесе.
Деси, в Джъмбо може да има някакви сакове на нормални цени.
Аз сигурно ще гладя в началото,иначе и ние сме със сушилня, но ще видя как ще ги вади бебешките неща и ще преценя.

# 364
  • Мнения: 2 603
Горещите душове не са препоръчителни, но един нормален душ няма никакъв проблем, топъл казвам в смисъл, че не е студен. Вие иначе със студена вода ли се къпете сега?

Деси, задължително ли ви искат сак? Аз съм приготвила куфар с размер за ръчен багаж, хем няма и да го вдигаме.

# 365
  • София
  • Мнения: 3 723
Аз се къпя с хладка /не студена/. По принцип обичам да се къпя с доста топла вода, да не кажа гореща, ама сега стискам зъби и пускам хладка. Grinning ама аз съм казвала, много съм зиморничава. Иначе мъжа ми си се къпе с хладка цял живот и само пищи, че го паря като се къпем заедно.
Ами не, не че искат сак. Просто аз имам един голям куфар, който няма как да го замъкна, ако имах малък щях да взема него. Нещата за бебето ще сложа в раница, която таткото ще донесе, но за мен предпочитам да взема сак, вместо малък куфар, представям си го по-евтиния вариант просто. Grinning Иначе едва ли ще ползвам и единия и другия след това. Като ходим по почивки най-удобно ми е винаги с големия куфар и багажа на всички там.

# 366
  • Мнения: 2 603
Да, ако нямаш малък куфар и не ползваш попринцип няма смисъл да купуваш. Виж в джъмбо, миналата година ми се наложи да купя сак с колела и беше доста евтин.

Водата няма проблем да е с температура близка до температурата на тялото. Около 37-38 градуса е ок, няма как да навреди. Тук така препоръчват при контракции, аз имам много, със сигурност повече от 20 на ден и това много ме облекчава. Също другата препоръка е да се пие много вода, поне 2,3 литра на ден.

# 367
  • Мнения: 490
Аз ще си взема сак от Decathlon , и на мен не ми се дават много пари за това , понеже после няма да го използвам много. Дъщеря ми има един от там , с който я пращам при баща и - не е скъп и сме го съсипали от ползване и пране и нищо му няма Simple Smile

# 368
  • София
  • Мнения: 3 723
Онзи ден ходих в Джъмбо и бременния ми мозък как не се сети да разгледа саковете не знам. Може утре или събота да се разходя пак, да ги видя. Мерси за идеите, и в Декатлон ще видя, раницата ни е от там и много походи и риболов е издържала, а беше 10 лв. Grinning
За контракциите и на мен ми помага като пия вода повече.
Моя бебчо както си кротуваше няколко дни от вчера е полудял и блъска и бута яко. Мъжа ми снощи ме пита притеснено, да не вземе да излезе преждевременно от толкова блъскане. Ама не съм чула за такъв вариант и гледам да не се стресирам. Той братче или кротува като пън или дивее. Дали не се завъртя и снощи.. дано не е, че таман си беше надолу с главата.

# 369
  • Мнения: 980
Да се оплача.... пак имам бактерия в микробиологията 😭😭 и пак ще пия Аугментин. Не знам вече какво е това чудо. Починах си 2 месеца от антибиотик и хайде сега пак 😤😤

# 370
  • Мнения: 772
Аз днес ,мацки,съм по-добре или не се вглеждам толкова.Но вчера бях изтрещяла и постоянно си пипах корема и само за това мислех.

# 371
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз днес бях на извънреден доплер, слава Богу бебка е добре. Върви с 5 дни по-малка, но всичко и е в норма. Другата седмица пак ще ме гледат, за да сравнят колко наддава за седмица.

# 372
  • Мнения: 1 000
Аз днес бях на извънреден доплер, слава Богу бебка е добре. Върви с 5 дни по-малка, но всичко и е в норма. Другата седмица пак ще ме гледат, за да сравнят колко наддава за седмица.

И аз съм днес на същото, дано всичко е наред. Къде се следиш?

# 373
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
По принцип в Надежда, но нямаха часове и отидох в МЦ Верде за доплера.

# 374
  • Мнения: 2 173
Аз имам една чанта на лото, за ръчен багаж. В нея слагам едно руло тоалетна хартия, чаша, прибори, пакет нощни превръзки, 2 чифта гащи, крем за зърна,  сапун, кърпа,  нощница, зарядно за телефон, четка и паста за зъби, малък шампоан, документи и пари, джапанки и чорапи.

Помпа, памперси, гребен, крем за ръце, подплънки (стават за компреси), още нощници, чорапи и гащи, сешоар, гримове, мокри кърпи и пр. Ще ми ги донесе господин таткото после. В Майчин дом искат и коремна лепенка водоустойчива.

Аз утре ще си отвися няколко часа в Майчин дом. И на ЖК съм и на тонове и на частния преглед. Искам и ТСХ да пусна, ендокринологът ми също е в МД, но няма да имам нерви да свърша и това.

Не знам за обръщането на бебето, но вчера 33+5, моето се завъртя като пич. Преди усещах крачета горе дясно, а сега долу в ляво... честито.


Общи условия

Активация на акаунт