Проходилка

  • 17 796
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
Цитат
едва ли има майка която иска да си осакати детето


поради незнание, неразбиране, отричане на лекарските съвети много майки се опитват да направят точно това, въпреки, че съзнателно не го искат!!!!

# 16
  • Мнения: 272
Цитат на: Julie
Цитат
едва ли има майка която иска да си осакати детето


поради незнание, неразбиране, отричане на лекарските съвети много майки се опитват да направят точно това, въпреки, че съзнателно не го искат!!!!


Казах "Щеше да е отречена от ВСИЧКИ"  като имам предвид не само от майките, а и от лекарите. И ако лекарите ортопеди за убедени, че наистина вреди и трябва да се забрани, то няма да се произвеждат проходилки!!!!
Защото ако България е страна където само се говори и предупреждава, то има такива като Англия, Франция или Америка където ако нещо е вредно му се слага етикет с предупреждение и се правят кампании за забрана и подобни неща.
Хайде да не стигаме до крайности в изказванията за това кой колко разбира и кой колко незнае!!!!
От самото начало написах, че всяка майка сама преценява как да гледа детето си. Не съм казвала че лекарите са некадърни и са учили напразно, или че някои майки  се вманиачават в стремежа си да правят възможно НАЙ-ДОБРОТО според тях за детето си!!!

# 17
  • Мнения: 277
От къде Ви идва толкова хъс да ги водите тези безмислени спорове и то при това толкова агресивно не ми е ясно. Тук е мястото да има различни мнения по даден въпрос и майчето което е задало темата само да прецени кое е правилно, а не ФАНАТИЗИРАНО ДА СИ ОТСТОЯВАМЕ САМО НАШЕТО МНЕНИЕ. Mr. Green
Аз пък не мисля, че е  нормално детето ми да го оставям да се таркаля по мрамора и плочките зимата и при това заедно с кучето ни и да не го слагам в кошара и проходилка.
Аз също съм посещавала д-р Драганов, но неговите изказвания далеч не бяха толкова крайни колкото се опитват да ги изкарат някой майчета. #Puppy dog
Обичайте си децата и ги гледайте така както Ви подсказва интуицията и разума. Close-mas:

# 18
  • Мнения: 1 809
Пуснала бях 2 линка към други теми със същото заглавие, ама дали някой прочете???
Ето ви още един линк...а има и още

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=21378&highlight=#21378

И sunny_ ,  не ми се рови сега да ти доказвам , че проходилките, както и мн. други нещо са ВРЕДНИ
Айде лек ден... Laughing  пък майката, която пусна темата вече писа какво е решила.  Wink
Нека да не обръщаме и тая тема в  #Bad Talk


Всеки да си гледа детето както знае. Heart Eyes

П.П.Ето ви още една тема за проходилките: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3326&postdays=0& … r=asc&start=0

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
И аз ходих при д-р Драганов и чух мнението му.
Големият син го сложих в прох. на около 7 месеца и той си умираше от кеф. Засилваше се, вдигаше си крачетата и се возеше. Голямо удоволствие беше за него. Освен това обичаше да го храня в нея. Не мисля, че съм му навредила. Краката са му прави и съвсем наред.
Малкия нещо не го свърта много-много в проходилката и затова не го слагам много често там.
Тук никой не говори за това да го сложиш детето в проходилката и да го държиш часове наред там. Въпроса е да му доставиш малко удоволствие.

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
майко мила, по тази тема колко съм писала в миналото и колко съм се палила, а сега ми е толкова писнало и толкова безинтересно, нямам сили повече да пиша, че това е най-излишната вещ.
пуснете бебета на земята да пълзят и нищо повече не правете, те знаят какво да правят кога и как да го направят.
Аз направих този експеримент и вярвайте ми - не сбърках, оставих дъщеря ми да ми покаже кога е готова САМА да се изправи и да тръгне.
"Проходилка" не означава, че ще помогне на детето да проходи по-бързо, в някои случаи - е напротив.

ох, тая тема винаги е била много досадна.

В крайна сметка - всеки сам носи своята отговорност.

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мисля 4е всяка майка знае най_добре какво е най_полезно за нейното дете. Не вси4ки деца са еднакви. Някой прохождат по_рано други по_късно. Някои пълзят други направо стават и запо4ват да обикалят.
Моята дъЩеря запо4нах да я слагам в проходилка когато стана на 10 мес. Отна4ало само да пробвам. На нея взе 4е и хареса много и запо4на да си обикаля навсякъде. Не е седяла в проходилката по цял ден, но прекарваШе своите 4асове вътре откривайки толкова нови неЩа и пе4елейки донякъде своята самостоятелност_можеШе да отиде сама когато и където поиска.
Проходи на 1 год. Няма криви крака нито други такива проблеми .Аз съЩо съм я оставяла на земята _друг е въпроса 4е тя просто не пълзеШе а искаШе да става и да ходи и трябваШе някой непрекъснато да е до нея. Но на земята не винаги е 100% 4исто и в някои моменти е доста студено. На мен проходилката ми отвързваШе ръцете за по 1_2 4аса _все пак освен детето ,което спеШе по  30 мин сутрин и толкова следобед имах и домакински задължения а нямах кой да ми помага.
Тук педиатрите не я отри4ат. Разбира се както вси4ки останали медицински проблеми и по този въпрос има такива , които са "ЗА" и такива които са "ПРОТИВ". Тъй като нау4но не е доказано 4е е вредна за здравето на детето  проходилката продължава да се произвежда от големите фирми за детски артикули.
За това казвам 4е е въпрос на виждане и ли4ен избор.

# 22
  • Мнения: 1 041
Ние още сме малки - почти на 5 месеца, но пробвахме проходилката и много му хареса на бебчо, пък и на мен. Считам, че още му е рано, а си е голямо изкушение, защото само тогава има спокойствие в къщи. Слагам го за по 2-3 минутки. На проходилката пише, че е от 5 месеца. Струва ми се много нестабилна, та като порасне на месеците за ходене, няма да го слагам, за да избегнем падане. Първото ми дете не искаше да стои в проходилка. Тя явно му пречеше, граничаваше движенията му. Проходи сам без проходилка на 10 м.

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Вредата от проходилката не е в това, че  детето "ще си изкриви краката" и всики, ползвали проходилка, се бият по гърдите, че децата им нямат криви крака....
С проходилката се създават вредни навици на ходене - ходене на пръсти, понеже бебето седи в седалката и се избутва с крака; поемане на тежестта от проходилката - като се избутва, се обляга на гърдите или на гърба. При тръгване без проходилка детето се засилва, както е свикнало и  пада много по-често.
Натоварват се ставите, преди да са готови - не само  ставите на краката, ами и кръста.
Повишава се опасността от травматизъм - поради падане по стълби, спъване в прагове, събаряне на предмети и мебели и тн.

Доводите "Защо ги продават тогава?" не са никак сериозни.
Продават ги за пари, много просто.
и приказките, че толкова деца ги слагат- също не са сериозен довод...
Ставните проблеми не се обаждат веднага, а на по-зряла възраст.
Освен това приказката, че няма непроходило дете, не е вярна...
Има и непроходили деца и никому не пожелавам да знае какво е на тези деца в инвалидните колички...

# 24
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз също слагам сина ми в проходилка, но започнахме доста късно (към 9 - 10 месец). Повечето лекари я отричат, но децата я харесват и е улеснение за майките. Лично за мен е улеснение, защото моето синче не иска да си играе сам като го оставя на земята - почват мрънкания, капризи и истерии  Grinning . Заиграва се в леглото си, но всичко си е до време - човекът иска разнообразие. В къщи проходилката го осигурява. Като го пъхна вътре, знам, че имам половин - един час спокойствие, да изчистя, сготвя или измия чиниите. Разбира се, пак хвърлям по едно око  Wink .
Така, ако ще слагаш бебето си в проходилка, изчакай още малко, хубаво е да се изправя сам и да поема по-стабилно тежестта си с крачетата. Не го дръж дълго време, по половин - един час, после друго, по-късно може пак... И всичко това разбира се, ако на детето му хареса, ако не му харесва - категорично не го насилвай.

# 25
  • Мнения: 89
Нека да ви разкажа случаят с нашия батко. Преди 6г. всички деца около нас ги слагаха в проходилки, нямаше ги предупрежденията от педиатрите, нямаше такива форуми.
Та оставих синчето на таткото във фоайето/студентско общежитие/, та той го сложил във проходилката на едни комшии да пробва как е, видял че много му харесва, заблял се, обърнал се за малко/той така казва/, и хоп...синчето е "слязло" по стълбите. Шокът, който изпитахме, ще го помня винаги. Нямаше сериозни наранявания, но.. А беше само на 5 месеца.

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Офффф...аре и аз пак да напиша- мойта мацка кара два месеца в проходилка и проходи сама в края на 10 м.
Нищо и няма!!!
Сега е на 3 години.
Краката са и перфектни.
Никога не е ходила на пръсти!!!!!!!!
Брат и като стане на 8 месеца, и той в проходилката.
Вредни били...ареее..

# 27
  • София
  • Мнения: 1 326
Племенникът ми доста стоеше в проходилка(даже аз невежата му я подарих), елате сега да видите как ходи на пръсти и пада постоянно, а ве4е е на 2 години и 3 месеца.

# 28
  • Мнения: 6 315
На нас пък ни подариха много хубава проходилка, но аз няма да я ползвам по предназначение, т.е. за прохождане на бебето. Понеже й се регулира височината смятам когато бебето започне да си сяда само да го слагам да СЕДИ в нея и да си играе. Проходилката е с форма на кола, има клаксон и разни други джаджи, така че мисля че ще му е интересно да седи вътре чат-пат под зоркия ми поглед. Но краката му няма да докосват земята изобщо! Струва ми се, че прохождането по този начин е някак насилствено. Предпочитам бебето да ми лази по пода, нищо че тогава все още ще е студено.

# 29
  • Мнения: 17 407
Цитат на: iowanka
Нека да ви разкажа случаят с нашия батко. Преди 6г. всички деца около нас ги слагаха в проходилки, нямаше ги предупрежденията от педиатрите, нямаше такива форуми.
Та оставих синчето на таткото във фоайето/студентско общежитие/, та той го сложил във проходилката на едни комшии да пробва как е, видял че много му харесва, заблял се, обърнал се за малко/той така казва/, и хоп...синчето е "слязло" по стълбите. Шокът, който изпитахме, ще го помня винаги. Нямаше сериозни наранявания, но.. А беше само на 5 месеца.


Ми като знаете, че има стълби наблизо, защо сте сложили детенце

в проходилка? Опасността от травми не е по-малка и когато го оставиш да се катери по мебелите!

Общи условия

Активация на акаунт