Бебеискаща мечта в пупите расте сега - ТЕМА 27

  • 43 293
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 992
Ясно, значи да не се шашкам. Уж гледам да не го мисля, но пак...
Благодаря за инфото, Чери 🤗

# 721
  • Мнения: 3 902
Монталче, много се радвам за вас! Такова облекчение е да можеш да си накърмиш детето! Браво на Хедра, че е успяла да ви помогне. Прегърни малката от мен!

При мен идва Ася Демирева и успя да я накара малката да засуче, амаа... на мен не ми се получава да повторя. Това упражнения схеми и час и половина рев... И това на всяко ядене... Просто не мога да го причиня на двете ни... Тя жената каза, че ще се моли за нас. Ама аз май не мога да се справя и ще се предам след 40тия ден.

Чери, весел рожден ден ще се получи Simple Smile) После те чакаме Wink

Дианче, това с термините... Хич не го гледай. И мен ме водиха с три различни, макар и през няколко дни. Бебка се роди предизвикано, че и със секцио в един от тия дни, после консултантката по кърмене рече и отсече, че са ми сбъркали термина и е трябвало да чакаме до 20-24.12 и аз вече тотално бях объркана Grinning И хем инвитро и се знае... А ти се пази, взимай си магнезия, шийката ти е супер и ако не болят контракциите - няма драми Simple Smile Поне ти ги отчитат машините  Grinning На мен дори и след системи с окситоцин, пъшках, едвам се движех и онова не ги засичаше... Нищо чудно, че ме мислеха за луда в болницата като им казвах, че имам контракции...

Лаленце, хубави емоции имате, и ние ги чакаме с нетърпение. Нашия татко ще ме побърка от предпазливост и досадност. Мрънка да не излизаме... Мрънка за какво ли не. Направо ще полудея. Поне висим с малката на прозореца като кукувици постоянно... За пробиотик на нас ни изписаха още от болницата, защото имаше колики още там. Линекс бебе. А предвид и смесеното хранене не смея да не й дам, както и Вигантол. Гледам аз да не пия вит. Д и така действаме.

Рози, как е у дома?

Хулиганче, губиш се?




# 722
  • Мнения: 2 361
Монталче,браво на вас,все така всичко да върви Hug

Сънче,в крайна сметка каквото-такова.Аз също не успях да кърмя много,поради почти същите причини като при вас+ че се роди и цял месец по-рано и съвсем не засукваше.Мъчихме се,накрая се оказа,че не качва изобщо и съвсем от притеснение спря.Ходихме и при консултант,но не.И аз се тормозих,но важното е мама и бебче да са добре,след това много четох за захранването и гледах(м) да правя всичко добре,готвя му изцяло и досега да ти кажа не се е разболявал изобщо. Важното е да сте спокойни двете ,вече поне има достатъчно добри Ам на пазара.Пробиотик давах до към 6-ти месeц,след това само вит.Д Simple Smile Много прегръдки Kissing Heart

Лаленце,добре сме Simple Smile Браво на вашето прекрасно момче,тепърва започват най-хубавите емоции Hug

Дианче,почивай си повечко и дано няма контракции Hug

Чери,весело изкарване на р.ден и дано всичко мине както иска малката принцеска Hug Да ви е жива и здрава Hug Прегръдки и на двете бебчета Hug

Ние сме добре,готвим се за рожден ден също Simple Smile Наистина не знам кога мина това време,вече почти ходи,казва мама и тата Hug Наистина няма по-прекрасна емоция от това да го гледаме как расте Hug

Прегръдки на всички бебчета и коремчета Hug

# 723
  • София
  • Мнения: 1 480
Здравейте момичета,
тук съм, растеме 1650гр сме, но днес имам нова драма. Околоплодните води са ми на долна граница,  въобще незнам как и защо се е получило това. Доплерите са ок, шийката също, нямам контракции,  бебето расте, усещам го редовно, въобще нищо което да индикира някакъв проблем. А най-стресиращото да мен е, че няма какво да се направи освен да се следят водите по-често и да се молим да не намаляват повече. В противен случай кортикостероидна терапия за разгръщане на дробчетата и преценка за ...знаете какво. Цял ден чета разни статии и нищо полезно не намирам по въпроса.
Извинявам се за дългия и негативен пост, но деня ми е такъв ...

# 724
  • Мнения: 3 902
Етоилче, знам че е така, ама тъпо ми е. Ще мине... няма как:)

Хулиганче, спокойствие и стриктно следене... сигурна съм, че е много напрежително и притеснително, но си в добри ръце! Протеин пиеш, нали? За да може да дръпне бебочето и да си спокойна, ако има проблем. Чувала съм да се пият много течности, не знам колко помага, ама все е нещо... стискам палци да няма грижи и да добуташ спокойно до термин!

# 725
  • София
  • Мнения: 6 010
Хулиганче, само няма да се филмираш! Ще се следите често, ти си го наблюдавай детето за движение и си стой на топло да си мътиш. Имам приятелка, която преноси, а беше с намалели води от 28 г.с. Бебето се роди живо и здраво.

Сън, ще видиш как ще започне да ви изненадва с нови умения всеки ден. Ей го сега е стане на месец малката. Не му се сърди на таткото, че ви пази, той излиза и вижда какъв студ и вируси са навън. По-добре си стойте от топлата страна на прозореца Simple Smile Ти защо умишлено не пиеш вит. Д? На мен Сигридов ми каза като родя да намаля на 4 капки, които вчера се оказа, че пак не стигат, та трябва да вдигна.

Дианка и аз като Чери бях с чувствителна матка и на магнезии още от 5 месец. Коремът ми ставаше на камък въпреки това до последно. Имай едно на ум с магнезия, защото на мен ми го спряха в 36 г.с. с идеята да дадем шанс на матката да се подготви за раждане около термин, а родих в 37 г.с. и го отчитам като грешка. Малкия се роди много малък и според мен можехме да го задържим още в коремчто.

# 726
  • Мнения: 396
Хулиганче не се притеснявай всичко ще е наред , стискам палци 🤞🍀
Сънче Благодаря че попита , добре сме вкъщи имам и помощници през деня , иначе и таткото много помага , имаме леки колики давам му инфакол за сега , но не на всяко хранене , къпим го с таткото , казаха ми да го къпя всяка вечер до 10 ден за пъпчето и така да го третирам , вие как се къпете мами всяка вечер или ? Вчера цял ден не беше акал чак вечерта малко и тази сутрин вече доста ака , беше неспокоен през ноща , днес пак е така . Незнам дали е нормално трябва да попитам лекар , при вас как е ?
Иначе аз съм доста добре , понякога имам болки но мисля че е нормално все още , съня ми липсва но си заслужава 😊

# 727
  • Мнения: 2 361
Рози,най-вероятно е от инфакол-а,заради симетикона,който запича.Другият вариант са капки,които разграждат лактазата Simple Smile

Хулиганче,почивай си повече  и не се притеснявай.Ето и бебчо се води месец по-рано,а сега е голям мъж вече Hug

# 728
  • Мнения: 396
Здравейте момичета , напоследък несме много активни минавам да се отчета , с бебо сме добре коликите понякога са по силни понякога по слаби , но иначе да чукна на дърво е кротичък когато няма болки, Етолче беше права за инфакола започнах абоколикен защото инфакола нямаше много действие и сега сме по добре с акането . Видях се в чудо със сменянето на дрешки , защото почти всеки път е мокър излиза от памперса и неразбирам защо , а уж ги поставям правилно , и други момичета се оплакват от това . Има малки пъпчици по челото и малко по бузките , понеделник ще ги покажа на педиатъра , но вече започнаха да минават, една приятелка ми каза че може да е от топлото вкъщи (прегряване) , сега сме намалили парното и е по добре . На някоя мама случвало ли се е нещо такова?
Вие как сте с бебоците и коремчетата растат ли ? 😊💙🍀

# 729
  • Мнения: 4 087
Здравейте момичета , напоследък несме много активни минавам да се отчета , с бебо сме добре коликите понякога са по силни понякога по слаби , но иначе да чукна на дърво е кротичък когато няма болки, Етолче беше права за инфакола започнах абоколикен защото инфакола нямаше много действие и сега сме по добре с акането . Видях се в чудо със сменянето на дрешки , защото почти всеки път е мокър излиза от памперса и неразбирам защо , а уж ги поставям правилно , и други момичета се оплакват от това . Има малки пъпчици по челото и малко по бузките , понеделник ще ги покажа на педиатъра , но вече започнаха да минават, една приятелка ми каза че може да е от топлото вкъщи (прегряване) , сега сме намалили парното и е по добре . На някоя мама случвало ли се е нещо такова?
Вие как сте с бебоците и коремчетата растат ли ? 😊💙🍀

с какви пелени сте или сте за друга марка или смени номерът, малък е. Пъпките най-вероятно са от претопляне, да.Ако си с Пуфис и при мен имаше експлозии с него.....

# 730
  • Мнения: 992
Рози, и аз съм чувала за пуфиса, че пускат. Пробвай, ако си с тях да ги смениш.

Ние сме добре, бебо е супер активен, което хем ме радва, че знам, че е добре, хем понякога се питам дали наистина е добре 😁 откачена работа. Последния месец успявам да задържа килограмите и не съм качила нов, което е супер, не се ограничавам по никакъв начин, но гледам да хапвам малко по-здравословно, че бях се поотпуснала малко. Дано успея до края да се побера в +16кг макс, че не знам как ще се свалят после..
Контракции продължавам да имам, на моменти почти изчезват за ден, после пак.. Гледам да не ги мисля. Чудех се дали е възможно някои храни да ги предизвикват (бобови например 🤔)?

# 731
  • Мнения: 396
Ползваме пелени на памперс 1 номер , пробвах с 2 , но с тях още повече се мокри. Ще пробвам и с друга марка . Благодаря ви момичета , много се радвам че сте добре и растат коремчетата . 🤗🍀🤞

# 732
  • Мнения: 2 361
Рози,на мен ми дадоха следния съвет,когато купувах памперси- когато достигне долната граница на кг-те,сменям номера.Иначе и при него пропуснаха няколко пъти.Сега сме с на Лидл памперсите и сме много доволни Simple Smile

Чери(Cherryto),как си?Наближава раждането и чакаме новини с нетърпение Hug

# 733
  • София
  • Мнения: 628
Привет, привет! Утре съм на тонове и жк и чакам с нетърпение. Мислех да пиша като имам повече информация 😊 Засега моята докторка каза, че ще правим секциото на 14.02. От друга страна пък докторката, която ми прави ФМ каза, че ще говори с тази от ЖК и заедно ще вземат решение за дата, защото там където е вътрешния разрез от миналото секцио тъкънта е доста тънка. Та общо взето очаквам да се реши категорично. Ще видим утре колко е пораснал бебко. Аз съм станала огромна, той е доста активен и ритлив 😀 Бъдещата кака е във фаза и нямам много време за почивка. Вече ме хваща нервата, че наближава, но не съм си оправила дори чантата за в болницата 😬

# 734
  • София
  • Мнения: 1 480
Здравейте и от мен момичета! Вчера бяхме на ФМ,  почти 2кг сме - водите са ок, на долна граница са, но в норма, бебето е главично разположено, другата седмица започвам запис на тонове и по-активна подготовка.
Миналата седмица в Токуда ни наплашиха че бебето е с увита около врата пъпна връв (което с намалелите води ми дойде в повече) , та се наложи да се консултирам с още двама лекари по въпроса - и двамата бяха категорични - рано е да се гледа къде върви пъпната връв, ситуацията се променя за минути и над 90% от бебетата се раждали омотани. Стига тоновете и доплерите да са ок, няма причина за притеснение. Незнам дали мойто ЖК не ме навива за секцио, че ми ги говори такива.

Тази седмица очакваме кошарката и аз се заемам да видя какво ни е останало по списъка.  Имаме доста неща,  но ще се справим . Прането и гладенето ще ги оставя за след 35седмица.

Как сте другите момичета? ❤Ще си правим ли нова темичка? Лаленце,  ще ни направиш ли и новата тема, макар , че не си от "чакащите"?
То тук си останахме твърд електорат,  ама и така ми е приятно.
Чакам Ливчето (Rosse)да се включи с близначките,  че все пак е от нашите момичета

Общи условия

Активация на акаунт