На море в Турция - тема 54

  • 84 659
  • 776
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Момичета, ние сме в Алания Лоницера хотел и тук в близките магазини се пазарува само в евро, а ние обменихме само лири за пазаруване,😑 Като обърнат еврото в лира цените стават страшни 😂 Добре, че не ни се налага да пазаруваме кой знае какво.

Абсолютно невъзможно.Няма как в Турция да не можеш да пазариш в лири.Просто се мъчат да пробутат старите цени в евро.А вие не сте ли чували , че по пазарите и туристическите магазини пада здрав пазарлък , нещо за което са ми искали 200 лири съм го купувал за 100 - 120 Simple Smile

# 151
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Здравейте!
Утре тръгвам за Дидим и имам бърз въпрос. Продават ли се карти за интернет? Такива,които се слагат в телефона?
Благодаря!

Това става тук , с твоя ГСМоператор , той ще ти предложи хубава схема.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Ние пътувахме до Фетие по крайбрежието,но приятели са пътували през Истанбул и казаха,че пътят е много хубав.На нас навигацията ни го даде оттам.Иначе като километри през Истанбул беше мисля около 80 по малко.

Най - добре е по единия път да отидете , по другия да се върнете - долу горе са равностойни , но ще опознаете повече от страната , а и ще сте по готови за следващото пътуване Simple Smile

# 153
  • Мнения: 6 299
Марги, много благодаря! Ще разгледам предложените от теб хотели и ще следя офертите от ноември натам. Не ми допада това, че цените варират или пък, че го има и дублираране на резервации и на място може да се окаже, че ще ни  настанят в друг хотел. Разлика от 300 евро не е малка.  Това за мен е още една почивка на нашето море. Аз в България от години резервирам с ранни записвания, както за почивки, така и за посрещане на празници, но не ми се е случвало да платя повече, а цената след това да падне. Дори и с ласт минит винаги е била по-висока от тази, която аз съм плащала на ранни. Явно обаче, турците имат друг принцип при ранните резервации.

# 154
  • Мнения: 6 833
fatalina, това за дублирането на резервация е по-скоро инцидентен случай, не е основна практика, така че не бива да те притеснява. А и както бяха писали - обикновено компенсацията е в ползва на туриста. 

 Веригата Ефталия са известни с това преместване - не знам дали реално дублират резервациите или така казват, за да си запълнят останалите хотели, но практиката им е да запазиш по-евтин хотел и на място срещу дребна сума да се преместиш в по-скъп. Ние се възползвахме от това предложение и останахме много доволни от почивката, която получихме в сравнение с цената, която платихме.

# 155
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
Момичета , понеже исках да изненадам приятели с риболов на яхта , че са фенове , но сами да сме ,  казаха ми 1000евро -някой ползвал ли е тази услга ?

# 156
  • Мнения: 775
С този курс не мога да се оправя.
Сега 1лв на колко турски лири се равнява?
А 1 евро на турска лира?
Как  e по-изгодно да се пазарува? В турски лири, евро или долари?

1 EUR = 7 TL
1 LV = 3,5 TL
www.doviz.com  09:00h 14/09/2018

# 157
  • Мнения: 630
Аз си бях изтеглила програма за курса на валутата и ги смятах много лесно в магазина 😃,работи и офлайн,курса се обновява.Слагам снимка на програмата,защото не мога да дам линк.От плейсторито е.

# 158
  • Мнения: 1 231
Здравейте!
Утре тръгвам за Дидим и имам бърз въпрос. Продават ли се карти за интернет? Такива,които се слагат в телефона?
Благодаря!
Приятел от компанията, с който бяхме преди две седмици на почивка в Турция си купи карта на Водафон с включени 10GB интернет за около 35лв му излезна. Без договор е картата, нещо като нашата Прима.

# 159
  • Мнения: 775
Здравейте!
Утре тръгвам за Дидим и имам бърз въпрос. Продават ли се карти за интернет? Такива,които се слагат в телефона?
Благодаря!
Приятел от компанията, с който бяхме преди две седмици на почивка в Турция си купи карта на Водафон с включени 10GB интернет за около 35лв му излезна. Без договор е картата, нещо като нашата Прима.

https://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.php#faturasiz#internet-hediyeli

+ 50 или 70 tl за SIM

# 160
  • Мнения: 1 231
Здравейте!
Утре тръгвам за Дидим и имам бърз въпрос. Продават ли се карти за интернет? Такива,които се слагат в телефона?
Благодаря!
Приятел от компанията, с който бяхме преди две седмици на почивка в Турция си купи карта на Водафон с включени 10GB интернет за около 35лв му излезна. Без договор е картата, нещо като нашата Прима.

https://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.php#faturasiz#internet-hediyeli

+ 50 или 70 tl за SIM



Така излизат сметките горе-долу - 7GB за 35лири+50лири SIM = 85лири х0,26 = 22лв.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 355
Момичета , понеже исках да изненадам приятели с риболов на яхта , че са фенове , но сами да сме ,  казаха ми 1000евро -някой ползвал ли е тази услга ?

Не знам за Турция, но за Гърция подобна екстра с три нощувки на яхтата и обиколка на няколко острова е 300 евро на човек -края на септември, началото на октомври тази година. Само нощувките и  ползване на съоръженията на яхтата, които между другото са безумно скъпи. Така че предполагам, че за Турция не е кой знае колко различно.

# 162
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Как са температурите в Мармарис по Коледа?

Карали сме Нова Година в х-л Мартъ , Ичмелер . Много приятно тихо време като нашата късна пролет.Имаше и слънчице , 2 - 3 пъти прирамя . ама малко.Температурите ставаха и над 15 градуса.Даже без яке сме се разхождали.Имаше закрит басейн , доста плувахме , че и плаж правихме , с мохито в ръка Simple Smile
Много е писано , даже на предната страница , как се пазарува в Турция . Най - лесно е с карта , дори на пазара , курс 0,26 , т.е. нещо за 100 лири е = 26 лева  = 13 евро Simple Smile

Гледам в акку.уедър....началото на ноември  2017 г. е било над 21-22 градуса до към 10 ноември....после след 16-18 ноември падат за постоянно  на 15 градуса дневните и остават такива и през декември. 

Мааалко не ми харесва предвид че гледам целия октомври е 30 градуса в Мармарис и първата седмица на ноември. 
  Естествено спрямо Варна няма как да се сравнят темп. късния декември тук брули леден вятър.   
   Голям кеф е и че Мармарис - Турция са към постоянно лятно часово - любимото ми и се стъмва зимата 18 часа вместо 17.00 часа като Варна.

# 163
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
босоногата херцогиня - благодаря за справката , за през деня става въпрос в случая . Аз на такова нещо не съм се качвала  нищо , че живея на брега , а и не изгарям от желание , в асансьор ми става лошо , мин. година на ферибота до Тасос аз си знам , та не искам да се излагам Stuck Out Tongue Winking Eye

# 164
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Фаталина това  което говориш е малко необяснимо.Тази година се говори за над 42 милиона туристи в над 10 000 хотела и още много хиляди къмпинги , пансиони , къщи за гости , отделни апартаменти.Баш па за вас ли няма да се намери нещо дето да ви хареса.Цените са като се почне от 15 евро/човек/ден и отива до стотици и най - изгодни са попаденията или на ласт минит или на място.Мадам Тиква на всяко турско курортно пристанище има десетки и стотици корабчета и яхти които се дават под наем или са лодка за разходка и риболов във всевъзможни варианти и маршрути.В Бодрум примерно цените почват от 10 евро/човек/ден и стигат до стотици . Пазарлък на място.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 19:40 от peterky2002

Общи условия

Активация на акаунт