Инвитро КИРМ гр. Плевен

  • 38 320
  • 348
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 119
Др Бързашки е наистина добър лекар и въпреки първия неуспешен опит му се доверих и започнах втори при него който обаче приключи без трансфер

# 31
  • Мнения: 200
Аз пък съм много доворна от др.Гинчева и ак.Маринова.Благодарение на тях,сега очаквам първата си рожба.Получих внимание,получих човешко отношение и две жени близки до сърцето ми💖.Сега когато сме в очакване на бебка,те продължават да се интересуват от нас🤗

# 32
  • Мнения: 3 119
За тях не мога да изкажа мнение но ако след трансфера опита е неуспешен ще се насоча към доцент иванов

# 33
  • Мнения: 3
Искам да кажа на всички момичета,които имат проблем като моя, да не си губят времето при   д-р Ивайло Бързашки!!!Аз бях при него по препоръка на д-р Конова,за нея имам хубави впечатления изслушва,преглежда обстойно изследванията,насочва.На първият преглед чух от д-р Бързашки чух : "А ти имаш ли заповед,а до кога е?А ти имаш хубави яйчници сигурно добре реагираш на стимулации!?!?!".Отидох на консултация да чуя дали може да ми помогне с еднорога матка съм и проблеми с лигавицата.А ние затова почти не говорихме!!!Изписа ми схема 3 месечна с естрофеми,климари,дуфастони,лензета.Натъпках се аз.Чакам цикъл,минават 10 дни.Обаждам се казват,че може да съм бременна.Аз пък съм толкова сигурна,че има друг проблем,и вече си познавам тялото толкова добре.Отивам при моята най-добра,най-загрижена гинеколожка тук в града.Олее,2 огромни фоликула задържани в единия яйчник,клонят към кисти почти големи колкото яйчника ми.Веднага взимам мерки.Слава Богу ми дойде,и слава Богу имам редовен цикъл.А господин Бързашки уж се опитвал да регулира нещата,от както се помня имам редовен цикъл.Решавам да отида да поговорим,оказа се за последно.Имах намерение да чуя какви други идеи има за мен.Нали беше редно да чуя.Но той почти ме изгони и ми се разсърди даже,че може би го беше срам да си признае,че всъщност други идеи няма.Държеше да  ме прегледа ,но аз категорично отказах,бях втори ден с гадно кафяво кървене,болки ниско долу и неразположеност."Ех,сега нали имаш цикъл кво?!Какво като имаш задържани фоликули?!"
О,Господи,май имаше намерение да ми скапа скъпичките яйчници,без това се мъча с еднорогата си матка,че само това ми е кусура.И всъщност разбрах какво щял да направи за мен,на кратко хайде стимулация,хоп пункция и хайде трансфер евентуално.Съжалявам,но аз след 2то си посещение при него се отказах 100% да посещавам такъв лекар,който не го е грижа за пациентите си.Ако не можеш да ми помогнеш поне не ми губи времето,че наистина ми е ценно!Не си губете времето напразно,обмислете нещата много добре момичета.Времето е ценно!

# 34
  • Мнения: 58
Искам да кажа на всички момичета,които имат проблем като моя, да не си губят времето при   д-р Ивайло Бързашки!!!Аз бях при него по препоръка на д-р Конова,за нея имам хубави впечатления изслушва,преглежда обстойно изследванията,насочва...
Май ще търся второ мнение преди да се подложа на лапароскопия при него.някой би ли ми препоръчал друг доктор

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 12:04 от Не се сърди, човече

# 35
  • Мнения: 3 119
Nelita,не се притеснявай,в лапарото е един от най-добрите.Аз съм при него от 5години,2017 ми прави лапаро заради извънманочна бременност в дясно тръба,и съм много доволна.Иначе съм почти съгласна с мнението на maraya.Професионалист е,спор няма,но и аз съм се изпатила от отношението му към пациентите.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 12:03 от Не се сърди, човече

# 36
  • Мнения: 58
Здравей,аз съм при него от януари тази година.Обърнах се към него поради 1 г опити за бебче.Откри ми хламидия която лекувах,но другия месец иска да направим лапароскопия за да провери дали има нанесени поражения..Би ли ми сподели малко повече за самата маниполация,макар че причината поради която ще я правя е различна.Бързо ли се възтановявяш от нея?Извинявай за глупавите въпроси но ми е доста притеснено☺

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 12:02 от Не се сърди, човече

# 37
  • Мнения: 3 119
Въпросите ти не са глупави.Всеки човек се плаши от неизвестното..Ще ти кажа как беше при мен.Отидох в авис медика час по-рано.Не бях яла от предния ден,така че клизма не са ми правили.Пълна кръвна картина,ЕКГ,и като ти дойде часа те свалят в операционната .Заспиваш и след час се будиш в стаята си вече.Аз лично имах ужадни болки за около час,а момичето до мен-не. След 2 маса идват да те раздвижат и да ти махнат катетъра.През нощта нищо ми нямаше,а момичето до мен цяла нощ не спа от болки .Тоест при всеки е различно.На др ден се прибрах.4-5 дена не можех да клякам и да ходя както трябва.А и понеже съм пушач ми падаше кръвното.Но от др седмица нищо ми нямаше.Конците се махат на 7ден (не боли).А и операцията се заплаща в авис  (1300лв за неосигурени,а за осигурените май 600).Дано да съм ти помогнала!

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 11:57 от Не се сърди, човече

# 38
  • Мнения: 58
Благодаря ти много,на мен ми казаха че операцията не минавала по здравна каса при него,иначе съм здравно осигурена.Но на 4 ти имам час при него и ще го поразпитам.Благодаря ти ☺💐

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 12:02 от Не се сърди, човече

# 39
  • Мнения: 3 119
Освен цената друго няма да ти каже предполагам😭

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 11:52 от Не се сърди, човече

# 40
  • Мнения: 3 031
На мен пък ми помогна и имах успех при него, т.е. при всеки е различно. Не го препоръчвам, защото не знам как ще се получат нещата при въпросния човек и не искам да излезе,  че съм подвела някой.

# 41
  • Мнения: 200
За мен е по-важно да имаш доверие,на доктора си.Когато имаш съмнение,когато неусещаш доверие,тогава колкото и добър да е той,при един неуспех почват критиките.

# 42
  • Мнения: 3 031
Според мен лекарите лекуват по стандартна схема общо взето - изследвания, лекарства, манипулации, а вече всеки организъм реагира различно. Нали схемата е в общи линии еднаква за всички жени - гонал, менопур, мерионал, климара, естрофем, дуфастон, утрогестан. То какво да бъде? Един организъм реагира  по един начин на стандартното лечение, друг по-друг начин. Ако нещата сработят, лекарят изведнъж се превръща във велик, в противен случай - не се занимавайте с него.
Изпитала съм го и аз на гърба си с доктор Пенков от конкурентната клиника. Една колежка ми го прехвали, а аз останах крайно разочарована от него. Затова не препоръчвам лекар, дори и такъв, който ми е помогнал на мен.

# 43
  • Мнения: 3 119
Така е.И аз избрах Бързашки,понеже имам две познати забременели от първи опит при него.И близо две години беше най най за мен,а сега не бих го препоръчала за инвитро поне

# 44
  • Мнения: 6
Здравйте, аз съм на 41г. Миналата година бях при д-р Бързашки. АМХ ми беше 3,16. Стимулация по дълъг протокол 15 дена, след пункция - 15 яйцеклетки, нормално оплождане при 5, на трети ден трасферирани 3. Тази година опитах при д-р Иванов - стимулация 12 дена. След пункция - 9 яйцеклетки, от които нормално оплодени 5. На пети ден трансфер на 2 ембриона. И в двата случая информация от ембриолозите за развитието на ембрионите липсваше. Даже на втория опит дори не ми се обадиха за трансфер (били много заети, трябваше да ги търся, за да ми кажат кога е трансфера, а инфо за развитието ембрионите никакво) Не ми е ясно какво се случва с останалите три ембриона - от петте нормално оплодени. И в двата случая нямаше за замразяване, но така и не разбрах защо. И двата опита са неуспешни и това остана да ми тежи - неяснотата около развитието на ембрионите и липсата на връзка и обяснение от страна на ембриолозите? Имали ли сте подобно отношение? Не трябва ли все пак да ни се дава някакъв ембриодоклад, след всичко, което сме вложили и инвестириали като средства и емоции? Ако сте по фонда, знаете ли какви документи трябва да получим след процедурата (освен епикризата)?

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 12:32 от zazi77

Общи условия

Активация на акаунт