Да преправим старите мебели с любов - тема 34

  • 91 072
  • 761
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 7 915
Мъжа ми шкури, като на бормашината слага една телена четка, която той купува от железарията за някакви левчета. Ще ги минете за нула време и после масло, ще станат, като нови.
И облепете частта с въжетата с хартиено, а отгоре и опаковъчно тиксо, че да се предпази от шкурещата четка Hands V

# 571
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Мъжа ми шкури, като на бормашината слага една телена четка, която той купува от железарията за някакви левчета. Ще ги минете за нула време и после масло, ще станат, като нови.
+1
За ръчно шкурене на подобни повърхности  ползвам стоманена тел.
Снощи през телефона толкова съм видяла какво му е за ремонт Simple Smile Стори ми се, че се е закъсала оплетката, а то било долната част на масичката.

# 572
  • Мнения: 3 191
Мъжа ми шкури, като на бормашината слага една телена четка, която той купува от железарията за някакви левчета. Ще ги минете за нула време и после масло, ще станат, като нови.
+1
За ръчно шкурене на подобни повърхности  ползвам стоманена тел.
Снощи през телефона толкова съм видяла какво му е за ремонт Simple Smile Стори ми се, че се е закъсала оплетката, а то било долната част на масичката.

Това за бормашината  е много добра идея. Дано да спре да вали скоро, та да ги захвана Simple Smile ще покажа какво ще спретна

# 573
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
С хартиено тиксо няма да се предпази, телената четка яко реже. Ще трябва доста дебело тиксо.

# 574
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ако не иска да стърже може да намаже дървената част с тъмно, масло или лак, така няма да има нужда да търка в вдлъбнатите части, а само ще почисти леко сегашното състояние.
На друго място прочетох по-запознати, че препоръчват да се омаслява, а не да се лакира.

# 575
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ако не иска да стърже може да намаже дървената част с тъмно, масло или лак, така няма да има нужда да търка в вдлъбнатите части, а само ще почисти леко сегашното състояние.
На друго място прочетох по-запознати, че препоръчват да се омаслява, а не да се лакира.
Ако има лак, маслото няма как да да попие в дървото. Ще стане на петна, там където се е изтъркал лака ще попие, а там където се е запазил - не.

# 576
  • Мнения: 7 915
С хартиено тиксо няма да се предпази, телената четка яко реже. Ще трябва доста дебело тиксо.
Аз затова писах: отгоре с якото опаковъчно тиксо... Че пък неговото лепило е гадно, да не остане полепнало по въжетата Hands V

# 577
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ако не иска да стърже може да намаже дървената част с тъмно, масло или лак, така няма да има нужда да търка в вдлъбнатите части, а само ще почисти леко сегашното състояние.
На друго място прочетох по-запознати, че препоръчват да се омаслява, а не да се лакира.
Ако има лак, маслото няма как да да попие в дървото. Ще стане на петна, там където се е изтъркал лака ще попие, а там където се е запазил - не.
Права си, май е най-добре с лак.

# 578
  • Мнения: 4 239
Ако се изшкури, за външно аз бих омаслила с Осмо. Лака се напуква и старее, за реновиране все трябва шкурене. А с маслото просто мацваш където (ако) има нужда.

# 579
  • Мнения: 999
Ако се изшкури, за външно аз бих омаслила с Осмо. Лака се напуква и старее, за реновиране все трябва шкурене. А с маслото просто мацваш където (ако) има нужда.

Категорично и аз съм за масло, стои красиво и се подновява много лесно само с мазане след няколко години.

# 580
  • Мнения: 673
В тази връзка, някой има ли дървени масички и столчета от ИКЕА, тези сгъваемите за тераса? Има ги по доста квартални кафета навън. Та те ми се струват необработени или много слабо лакирани. Дали ще станат да се минат с масло без да се шкурят или, понеже се ползват навън, е добре да се лакират?

# 581
  • Мнения: 3 191
В тази връзка, някой има ли дървени масички и столчета от ИКЕА, тези сгъваемите за тераса? Има ги по доста квартални кафета навън. Та те ми се струват необработени или много слабо лакирани. Дали ще станат да се минат с масло без да се шкурят или, понеже се ползват навън, е добре да се лакират?

Икеа продават масло и май и лак за тия мебели. В старият ми апартамент за едно лято дървесината на масата се посъсипа без да е обработвана.

# 582
  • Мнения: 2 224
Имам, ама ми изглеждаха лакирани. Както и да е, нямам проблеми с тях (но и не седят под дъжда), а и вече съм ги лакирала един или два пъти.

# 583
  • Мнения: 9 569
Това ми се вижда добра идея

# 584
  • Бургас
  • Мнения: 211
Здравейте. Дано въпросът ми е за тази тема. Претапицирахме си дивана, но котката веднага реши да го пробва и надърпа долу дамаската, та излязоха няколко кончета. Има ли някакъв уред, или начин,по който да ги приберем? Опитах с по-голяма игла, но си е игра на нерви. Ако има нещо, което не знам, ще съм благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт