Радостта ми е голяма – аз ще бъда МАЙска мама! 2019г

  • 32 765
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 071
Добро утро, аз влизам в 11та седмица, другата сряда съм на фетална и биохимичен скрининг и честно казано шубето е голямо. Иначе уикенда ми беше лошо и ми се гадеше нон стоп.
За биохимичен скрининг трябва ли на гладно да се взима кръв?

# 676
  • София
  • Мнения: 856
За биохимичен скрининг трябва ли на гладно да се взима кръв?
Здравей,
моят час е следобед и специално питах трябва ли да стоя гладна цял ден  Laughing Казаха ''НЕ''

Хубава седмица, момичета:four_leaf_clover:

# 677
  • Мнения: 1 071
За биохимичен скрининг трябва ли на гладно да се взима кръв?
Здравей,
моят час е следобед и специално питах трябва ли да стоя гладна цял ден  Laughing Казаха ''НЕ''

Хубава седмица, момичета:four_leaf_clover:
Късмет на прегледа, пожелавам ти само добри новини!

# 678
  • Мнения: 515
Здравейте мамчета ! Малко късно се включвам в темата, но сега я открих. Днес влизам в 10 г.с., термина според лекарката ми е на 13.05. Вече неразположенията започват да отшумяват, гаденето е по-малко, но аз като цяло мога да се похваля, че карам хубава бременност, с изключение на това, че от 5г.с. съм на дуфастон за задържане, защото няколко пъти имах адски болки и кървене (доста силно). За щастие с бебчето всичко е наред. Миналата седмица си направих първите изследвания за бременни (кръв и урина), кръвните ми изследвания са в норма, но урината не е така ... имам наличие на белтък в не малки стойности, pH ми е високо и излезнаха бактерии (но урината не беше стерилна и се надявам те да са от това). Ако някоя от вас има белтък в урината, бих била благодарна да каже и на нея лекаря какво е казал, за да имам база за сравнение. Витамини ми изписа Огестан, защото ми ставаше много лошо. А и другото което е, че имам проблем с кръвното, много ми е ниско 80/50, 70/50 .. и имам постоянен световъртеж.

# 679
  • Мнения: 2 826
KokoJ, успех на прегледа и стиснати палци за добри резултати на изследванията!
И моята БХС и първа ФМ са чак за втората седмица на ноември, така че за момента с интерес ще следя вашите и ще чакам отзиви какво-кога-как-защо-къде... Simple Smile
При мен последните дни бяха доста неприятни, гадеше ми се доста (и най-интересното е, че гаденето не беше "сутрешно", ами по-скоро следобедно или целодневно), беше ми отпаднало, глава ме боля... Но да чукна на дърво днес се чувствам малко по-човек. Понеже често вечер ми се подува корема (често = всяка вечер) и си мисля, че вече едва ли не ми личи, макар по кантар да не съм мръднала все още, четох една тема, че започвало да личи едва в 5-6 месец и се стреснах. Може би си въобразявам, че на мен толкова ми се подува корема, а всъщност е нищо може би...
Следобяд съм на преглед. Притеснено ми е. След това следващ преглед след още 2 седмици и тогава ще ми бъде май регистрацията по ЖК, ако така се казва. Не знам рано ли е, късно ли е... По приложението на телефона съм края на 8-ма седмица, а преди 2 седмици на прегледа на ехото ми пишеше нещо от рода на края на 5-та седмица, имам някакво разминаване и така и не мога да определя коя седмица съм реално. Днес ще питам Close и дано всичко е наред Innocent

# 680
  • Мнения: 1 071
Болят ли ви гърдите? Мен само от време на време и непрекъснато се вторачваме в този симптом. Отделно се храня не особено често заради гаденето и се филмирам, че не осигурявам на бебето достатъчно хранителни вещества..
Тези от вас, които слагат вагинално Утрогестан, знаете ли до коя седмици се слага?

# 681
  • Мнения: 299
monamour мен все по-малко ме болят вече, но често усещам нещо като пробождане/щипане изведнъж и после преминава..

# 682
  • Мнения: 152
Здравейте, радостта е голяма както и притесненията. Успех на всички и да завършим със сладки бебета. Искам да ви питам как се записхате за женска консултация, с направление за гинеколог или по различно трябва да е направлението? Преди време на някой му бяха изписали лекарства заради лоша микробиология, а на мен направо антибиотик. Все още не съм го вземала от страх, има ли някой който да е пил по лекарско предписание?

# 683
  • Мнения: 57
Здравейте момичета, и при мен от 3-4 дни спряха да ме болят гърдите и съм се филмирала яко, но все пак е нормално и напрежението в тях да намалява, но знам ли.На преглед съм на 23 и също ми е притеснено. Днес влизам в 11г.с

# 684
  • Мнения: 1 071
Здравейте момичета, и при мен от 3-4 дни спряха да ме болят гърдите и съм се филмирала яко, но все пак е нормално и напрежението в тях да намалява, но знам ли.На преглед съм на 23 и също ми е притеснено. Днес влизам в 11г.с
Същата съм и аз. Не се тревожи, гледай да не го мислиш. И аз влизам в 11г.с. тоест според калкулатор съм в 11 и 3 дни, но знам,че бебо върви 4 дни назад. Аз съм на 24 на фетална морфология.
На женска консултация не съм се записала още, искам 1во да мина феталната и биохимичния. Лекарят, който съм си избрала за женска консултация я води само понеделниците и ще е борба за часове 😂.
За сега си ходя със здравната застраховка и ми е супер. Даже и феталната и биохимичния ще ми го покрият.

# 685
  • София
  • Мнения: 4 011
Здравейте, радостта е голяма както и притесненията. Успех на всички и да завършим със сладки бебета. Искам да ви питам как се записхате за женска консултация, с направление за гинеколог или по различно трябва да е направлението? Преди време на някой му бяха изписали лекарства заради лоша микробиология, а на мен направо антибиотик. Все още не съм го вземала от страх, има ли някой който да е пил по лекарско предписание?
От 7 дни съм на антибиотик, заради кофти кашлица и гадни сополи от 3 седмици. Лекарката ме увери, че няма проблем специално с този антибиотик дори през първия триместър. Четох също така много теми в които се споделя, че много жени в първи триместър са го пили.

# 686
  • Мнения: 515
По-назад в темата видях, че има няколко момичета, които ще ходят на ФМ при Борислав Иванов, някой може ли да ми каже каква е цената и какво включва ? Благодаря предварително!

# 687
  • Мнения: 1 071
По-назад в темата видях, че има няколко момичета, които ще ходят на ФМ при Борислав Иванов, някой може ли да ми каже каква е цената и какво включва ? Благодаря предварително!
Мисля,че ми казаха 120 лв или 100 лв заедно с биохимичен скрининг. Не обърнах внимание мн на цената понеже съм със застраховка. Мисля,че записват доста напред часове. На мен ми казаха, че от понеделник до сряда е в Медлайн.

# 688
  • Мнения: 299
Ползвате ли някакви кремове против евентуални бъдещи стрии? Аз се мажа само с лосион за тяло засега, но иначе от познати съм чувала, че кремовете на palmers и жоржея са много добри. Какво мислите, някоя от вас ползвала ли ги е вече? 🤔

# 689
  • Мнения: 10
Ползвате ли някакви кремове против евентуални бъдещи стрии? Аз се мажа само с лосион за тяло засега, но иначе от познати съм чувала, че кремовете на palmers и жоржея са много добри. Какво мислите, някоя от вас ползвала ли ги е вече? 🤔

Аз чакам да стане и започвам да се мажа с свинска мас. Наистина има ефект Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт