Радостта ми е голяма – аз ще бъда МАЙска мама! 2019г

  • 32 766
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 78
Здравейте мами! Тази сутрин като станах имах розово зацапване в 4 съм при докторката да видя какво се случва иначе днес е дата около менструацията ми ако не бях бременна. Някой имал ли е подобен проблем придружено с остри болки в яйчниците?
Лина, чувала съм, че около датата на цикъла е напълно възможно да има повече напрежение в яйчниците, както и зацапване. Най-вероятно Аг-то ти ще ти изпише нещо за зацапването. Стискам палци. Пиши да кажеш после как е минал прегледът.
Момичета, относно мазането знам, че на Мустела са много хубави продуктите, но пък не са и никак евтини. Аз мисля да пробвам и с натурални масла от типа на кокосовото. Засега се мажа с обикновен лосион.
Тази седмица съм в болничен и добре, че останах вкъщи. С адско главоболие съм, направо ужас. Откакто се поразболях миналата седмица не мога да вляза в час, я хрема, я гърло, я глава...голяма гадост. Ама друго си е да си почива човек, може да си полегнеш, да поспиш, съвсем не като да си в офиса бъцилник.
Аз съм на ФМ първата седмица на Ноември. В момента съм 9г.с+6 дни понеже съм с късно Ову имам изоставане около  5 дни. Мама звъннала днес да ме записва за Фм, че при лекаря при когото искам е основно с връзки и и казал да отида в 13 г.с не по-рано.
Отивам да си спретна една плодова салата. От мързел да стана  гладна ще остана! Хубава седмица на всички и само положителни емоции и мисли!😍
Оказа се отлепяне на плодния сак в последствие на недостиг на прогестерон Sad хапчета и лежене..
Лина, вземай стриктно хапчетата и пази леглото.Много е важно! Имах отлепване в края на третия месец с първата ми бременност, лежах си, пиех хаповете и всичко се тушира! Всичко ще е наред, само спазвай препоръките на доктора. Сега след миседа с втората ми бременност док веднага ми изписа утрогестан и но-шпа. Почивай си,Лина и до седмица ще се похвалиш, че сте овладяли положението!😍😍😍

# 706
  • Мнения: 574
Да, аз имам зацапване точно като станах 6с +6 ден. И продължава, но си беше много леко. Аз така или иначе бях на Утрогестан. Увеличиха ми го. Гледаха го и днес 7+1 ден на ехо там си е.
Вече не ми се гади. Иначе имам огромни болезнени балони вместо гърди.
мажа се с направена от мен смес от кокосово и какаово масло, и малко мед. Ще добавя и мас. първата бременност се скъсах от мазане с мас и невен и беше супер. Нямам стрии. Дано устискам и сега.
Първо вървеше с един ден назад ембриона, после с един напред в събота. Днес беше 4 дни напред.

Здравейте мами! Тази сутрин като станах имах розово зацапване в 4 съм при докторката да видя какво се случва иначе днес е дата около менструацията ми ако не бях бременна. Някой имал ли е подобен проблем придружено с остри болки в яйчниците?

# 707
  • Мнения: 1 071
Добро утро, как сте. Как се храните. Реших да закуся, понеже ми става лошо като съм гладна. Сирене,яйца, чай, препечени филии. Уви не мога да преглъщам.
Такива позиви все едно всеки момент ще повърна, направо вече се измъчван, че бебето не получава нищо от храната.
Все едно имам някакъв рефлукс,който не позволява да преглътна повече от 3,4 хапки. Отслабвам.
Гузна се чувствам за неща,които не зависят реално от мен.
😔

# 708
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
monamour по същия начин съм. Има дни, в които съм на половин пакетче солети. да не говорим, че имаше такъв и само на глюкоза. И аз се притеснявам за бебето. Дано скоро мине този период. Връщам всичко, което хапна, дори и насила вече не ми се яде.

# 709
  • Мнения: 813
При мен е обратното. Хапвам си през два,три часа, ако не хапна ми се гади. Повръщането отшумя. Не се храня особенно здравословно, но като ми се преяде нещо ако не го хапна започва да ме боли корем, лакомия. 😁 Вече съм 10с.+2, и започва да ми е малко по-леко от първите седмици. Още имам проблеми с кожата нови пъпки лицето ми е ужас. Близките само ми повтарят какво ти е, още не съм казала от какво са. 😁 Дано минат скоро, в аптеката ми казаха, да не ги мажа с каквото и да било лекарство.

# 710
  • Мнения: 2 826
Минавам да отчета вчерашния преглед (който беше за 5 минути Neutral Face ) - сестрата питаше какво да пише, а док извади широка усмивка и каза "Всичко е супер" Simple Smile Точка върви даже напред, по календар 7г.с. + 5/6 дни, а по ехо е 8г.с. + 2. Попита ме имам ли въпроси и отговори на всички отрицателно - ок ли е да пътувам за рок концерт - не; може ли да си ида на лазерната епилация, че ми е време - не; да пия ли някакви витамини и имуностимуланти сега - не... Така съм разочарована...

# 711
  • Мнения: 609
Здравейте!
monamour изобщо не се притеснявай! Бебето си взима всичко от запасите ти, а и още е толкова мъничко, съвсем малко му трябва. Организма си показва, не се тревожи и апетита ще дойде. По- нататък до края едва 400 калории повече на ден са нужни за бебето.
Аз пък бях точно обратното. С невероятен, постоянен апетит + непрестанно гадене и беше ужасна комбинация. За 10 дни качих 1кг. Два дни не пих витамините ми, освен фолиевата, че ги бях забравила при сестра ми и този вълчи апетит го няма! Ям съвсем нормално. Което ме навежда на мисълта да ги спра и сменя с други.

# 712
  • Мнения: 508
За сега не ми изписаха витамини, точно заради кг... Трябва да се придържам към минимално напълняване.

# 713
  • Мнения: 813
Аз също не пия друго, освен фолиевата. Предполагам, че по натам ще ми изпишат други витамини.

# 714
  • Мнения: 118
Аз сега се връщам от консултация с доц. Конова.Учуди се че не пия витамини и ми изписа някакви на Допел херц.

# 715
  • Мнения: 609
Ами като се замисля с предната бременност пих само фолиева до края на 3м. - не бях качила грам след това започнах витамини до края и се освиних, дори незнам как успях да кача 20кг,като ядах съвсем нормално. Пролетта пих витамини за жени и пак качих 2кг ей така. Явно не ми се отразяват добре. Може би зависи и от витамините, моя приятелка пие супле маман и няма проблем с кг.

# 716
  • София
  • Мнения: 4 011
Пих и по време на миналата бременност и по време на кърменето. Качих 12 кг. Не съм сигурна, че има връзка, по-скоро е ген.

# 717
  • Мнения: 1 071
Витамини за сега не са ми изписвали, освен фолиевата. Пия от време на време актив мама на допел Херц. Но са толкова огромни, не знам с какъв акъл произвеждат такива гигантски хапчета за бременни.

# 718
  • Мнения: 609
ditmade възможно е да съм предразположена към напълняване от витамини. Иначе е прекалено голямо съвпадение. Но напролет се изумих как качих 2кг от нищото, като попринцип и 1кг не качвам каквото и да ям. Може и да зависи от витамините. Преди време бях пила центрум за жени и нямах проблем.

# 719
  • Мнения: 87
 
Здравей ! Има я фб групата но е тайна ! Ако желаеш пиши ми на лично да те добавя !
Привет, мами:) Записвам се и аз с термин на 25.05. Първа бременност, предстои ми ранен бхс сега ии чуване на сърчице♥
6 и 7 гс имах ужасно гадене постоянно и 🤢 от време на време. Сега вече 8+0 изведнъж ми става ужасно зле и тичам към банята... дано скоро премине.
Пожелавам прекрасна бременност на всички! Ии да попитам за фб групата, има ли я?🌸

Общи условия

Активация на акаунт