Подозирам, че имам извънбрачна сестра

  • 15 139
  • 371
  •   1
Отговори
# 285
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Защото си посяла съмнението, което никога не може да бъде доказано.

Може да бъде доказано с днк-анализ, но никой не се е залетял да го прави.

Уиш, как според теб съм прегазила това дете? Като съм му искала приятелство по Фейсбук ли?

# 286
  • Мнения: X
Каниш се да го направиш, Земфира. Ако греша, поправи ме. Каква ще бъде ползата на това дете, ако научи, че ти си му сестра? Какво сестринско нещо смяташ да направиш за него?

Сийроуз, вярвам виждаш и сама колко различни са твоите мотиви и подход от тези на авторката.

# 287
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Каниш се да го направиш, Земфира. Ако греша, поправи ме. Каква ще бъде ползата на това дете, ако научи, че ти си му сестра? Какво сестринско нещо смяташ да направиш за него?

Ти също не четеш какво пиша.  Не се каня да правя каквото и да било, освен да се защитавам, ако се наложи.
Почти от всеки твой пост лъха агресия и желание за саморазправа, та се замислих за собствената си сигурност.

Колкото до ползата на детето и това писах, но ти и това не си чела.
Родителите няма да ги има вечно, хората обикновено разчитат на братята и сестрите си.
Въпросното дете можеше да получи по-големи брат и сестра и да разчита на тях някой ден, но това няма да се случи, защото родителите така са решили.

# 288
  • Мнения: X
Ако искаш да се погрижиш за собствената си сигурност, не си на прав път. Достатъчно е майката да чете тук, за да си в риск от саморазправа. Това е най-малкото.

Не отговори как би подкрепила сестра си? Каква е нейната полза от твоето появяване с репликата:"Здрасти, аз съм сестра ти, а баща ти не ти е баща?" Моля, не ми дрънкай за евентуални бъдещи ползи, а се концентрирай върху ефекта от появата ти при детето.

# 289
  • Мнения: 2 127
Различни са, разбира се. Ама и аз слушах после как майка й разправяла, че "аз съм тази, която ще прецени кога Х ще разбере, че има сестра". И съвсем наистина в очите й аз съм черната.
Но авторката донякъде я разбирам. Честно казано, на мен тогава също ми се искаше да поддържам контакт някакъв с нея, дори да не сме първи приятелки. Просто исках да познавам сестра си, да знам що за човек е, най-малкото, утре на улицата като я видя да я позная и да я поздравя. Не съм я виждала от тогава и наистина може и да сме се разминавали, без която и от двете да е разбрала, все пак минаха от тогава едни 7-8 години, със сигурност вече е пораснала и се е променила.
Както и да е, тяхна си работа, ако един ден тя ме потърси, няма да я върна. Ако ми допадне като човек, чудесно, ако не - като с всеки друг, чиято персона не ми допада. Ако не ме - ами, аз реално съм си живяла с години, без да я познавам, не участва в живота ми по никой начин и наистина се съмнявам да проимаме нужда една от друга вече. Тая връзка е скъсана и надали с нея ще създам отношенията, които имам с г-ца Главната сестра.

Zemfir@, обикновено разчита, ама не винаги. В семейството ми има бая примери, в които точно на брат си и на сестра си не можеш да разчиташ грам. И то говоря за хора, израстнали заедно. Мъжът ми също има брат, за който знае, но не познава, ами думите му са "това за мен не е брат". И как да е, като не са отраснали като братя, баща им е баща само за единия, представям си утре да се появи на вратата, разбрал, че има батко. Ами, той реално ще получи знанието, че баща му има още един син, но той самия категорично няма брат, пък ако ще да са на 50% с обща кръв.

# 290
  • Мнения: 5 061
Каниш се да го направиш, Земфира. Ако греша, поправи ме. Каква ще бъде ползата на това дете, ако научи, че ти си му сестра? Какво сестринско нещо смяташ да направиш за него?

Ти също не четеш какво пиша.  Не се каня да правя каквото и да било, освен да се защитавам, ако се наложи.
Почти от всеки твой пост лъха агресия и желание за саморазправа, та се замислих за собствената си сигурност.

Колкото до ползата на детето и това писах, но ти и това не си чела.
Родителите няма да ги има вечно, хората обикновено разчитат на братята и сестрите си.
Въпросното дете можеше да получи по-големи брат и сестра и да разчита на тях някой ден, но това няма да се случи, защото родителите така са решили.
Точно така.
Животът ме е научил на едно-всеки път,когато кажа,че няма как да изпадна в дадена ситуация или нещо да ми се случи-...то се случва.Обезателно.
Да не дава господ,но има ред заболявания и проблеми,за които може да помогне само кръвен роднина.Никой от нищо не е застрахован.
Според мен е хубаво човек да познава сестрите и братята си,но не обезателно на всяка цена.
Тази,последната, мисъл някак я пропускате в коментарите ни и ни изкарвате някакви изроди,но,хубаво,щом това ви прави щастливи.Заповядайте Simple Smile

# 291
  • Мнения: X
Леле, ама вие продължавате...

# 292
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Достатъчно е майката да чете тук, за да си в риск от саморазправа.
То пък една майка - има три деца от трима различни мъже. Пази тайни от децата си и от сегашния си мъж.
Имала е връзка с женен мъж, знаейки, че други знаят. Точно тя ще ми търси сметка на мен.

Не отговори как би подкрепила сестра си? Каква е нейната полза от твоето появяване с репликата:"Здрасти, аз съм сестра ти, а баща ти не ти е баща?" Моля, не ми дрънкай за евентуални бъдещи ползи, а се концентрирай върху ефекта от появата ти при детето.

Тъй като нямам намерение да се появявам при детето с горе споменатата реплика, не мога да се концентрирам върху ефекта, който би предизвикала.

# 293
  • Мнения: X
Аха, не смяташ да се появяваш при детето. А какво смяташ да правиш? Да обсъждаш възпитанието му с майката или просто да я шантажираш?

Та, каква ще е ползата на детето от теб?

# 294
  • Мнения: X
Ще даде възможност на детето да се запознае със собствената си сестра и истинския си баща.
Това сигурно нищо не значи,м?
Не значи, разбира се.
Ще бъде твоята дума срещу думата на майка ѝ и твоя баща.
Ти ще тропаш с краче, ..
Затова пък, чувството ти за мъст може и да се поуталожи.
Grinning Щом казваш.Интересен сценарии.
Нейните винаги са много интересни, само гледай. Наблюдавай тихичко известно време и ще видиш къде е повредата.

# 295
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Аха, не смяташ да се появяваш при детето. А какво смяташ да правиш? Да обсъждаш възпитанието му с майката или просто да я шантажираш?
Нищо подобно. Най-много в пристъп на гняв и обида да кажа на втората жена на баща ми, но за 11 години не съм го направила. Защо смяташ, че е твоя работа аз какво смятам да правя?

Та, каква ще е ползата на детето от теб?
Тъй като не я познавам и не знам що за човек е (мога само да предполагам), ми е трудно да ти отговоря. Виждам, че този въпрос много те занимава, та затова ще ти отговоря така: Имам братовчедка с 8 години по-малка от мен. Когато беше бебе й сменях памперсите и помагах за други неща. Когато беше дете й купувах играчки, книжки, лакомства, водех я на сладкарница, дадох пари да й се купи колело, което не беше никак евтино. Гледах я всеки път, когато родителите й искаха, въпреки че не винаги аз исках, но няма значение. Ходех на глупави детски представления в училище, защото тя ме канеше.
Когато стана тийнейджърка излизахме заедно и си говорехме. Пишехме си по скайп, тя ми разказваше за проблемите си с момчета, аз се опитвах да я утешавам и да помагам. 
Ако имах по-малка сестра вероятно бих правила някои от тези неща.

# 296
  • Мнения: X
Друго се замислих. Да не би пишещите 'анти' да са сами деца ...?

# 297
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Възможно е.
Човек, който не е преживял нещо лично, трудно може да го разбере.
По - лесно може да размахва пръст и да казва на някой да скочи отвисоко, защото не струва.

# 298
  • Мнения: X
Земфира, дали този казус е моя работа? Елементарната логика сочи, че след като си го изпляскала във форума, ти самата си го направила моя и на останалите съфорумки работа. Коментирам/е казуса, който ти си пожелала. Та, викаш, искаш да сменяш памперсите на сестра си и да ѝ купуваш бонбонки. Колко мило...

# 299
  • Мнения: 2 127
Напротив, аз много добре те разбирам, именно защото съм го преживяла. Също бих могла да разбера и ако напишеш "Че те не мислят за детето, аз да мисля. А за мен кой помисли?".
Но в случая наистина нямаш какво да направиш. Детето не носи имената на баща ти. Майката не иска да контактувате. Да, детето наистина има право да знае кои са му кръвните роднини, но това няма да ви направи семейство. Ще спечели брат и сестра. Ще спечели, обаче и осъзнаване на факта, че баща й се е моткал около нея като временно приходящ елемент, а не като баща. Също като теб ще се почувства отритната от факта, че той всъщност не я е включил бащински в живота си.
Аз много добре разбирам твоето желание да имаш сестра. Поне моят мотив, ако трябва да си кажа честно, беше за мен самата. Аз я исках в живота си и никога не съм го замаскирала като "ама така ТЯ ще има сестра". Ама тук тънкият момент е да схванеш, че на тази възраст преценяват други хора, а тя след години, ако я натегнат мисли като твоите, ще те потърси. И все пак е добре да си знаеш, че е Божа работа. Аз какво трябваше да направя, да ида да спя пред вратата  им и да им се моля да ме допуснат да й сестринствам ли? Айде малко повече самоуважение бе, Земфира, моля ти се. Значи, веднъж някакви хора ти показват, че не те искат, а ти ще продължаваш да ровиш. Ма я да се оправят.

Общи условия

Активация на акаунт