С какво ви дразнят свекървите - тема 98

  • 49 223
  • 974
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 13 770
Бе, то, по принцип никой на никого нищо не дължи, ама нА, някак все се обиждаме, ако не ни зачитат.

# 241
  • София
  • Мнения: 28 652
На мен тези канения при родинини на гаджетата ми ми бяха много досадни и все гледах да се измъкна.
Но Уиш може много да държи майката на хамстера да я покани, знам ли...

# 242
  • Мнения: 25 664
Абе, щом заживеят заедно и споделят общо домакинство, колко да са гаджета?

# 243
  • София
  • Мнения: 28 652
Те са заедно отскоро, какви да са?

# 244
  • Мнения: 25 664
И дори утре да сключат брак, пак няма да са семейство, само защото се познават отскоро?  Laughing

# 245
  • Мнения: 12 670
Решението е на младежа. Ще запознава ли, кога, как.

# 246
  • София
  • Мнения: 28 652
Като сключат... ако сключат...

# 247
  • Мнения: X
Решението е на младежа. Ще запознава ли, кога, как.
Индийд, на чист български. Няма проблем да се запознаем, когато реши да ни запознава.

Адаш, да, да, точно аз много държа, да.  Laughing

Птиче, не мисля, че в настоящата ситуация някой има повод да се чувства обиден.

# 248
  • Мнения: 9 886
за младата нелегална снаха: Мисля, че всички, или поно 80% от младичките момичета, са такива.
Но ако твоят син я харесва - ти също трябва да я харесваш. Няма да се изпокараш със сина си, я?

И все пак - съберете се ти, мъжът ти, синът и момичето - и се уточнете за някакъв срок, напр. 2-месечен, при който те да се изнесат. Може и да звучи грубо - ама, няма по-голям мотив от това да се хванат здраво и да се стегнат.

По отношение на хигиената - никакъв шанс да ги превъзпиташ. Слушай какво ти говоря, от личен опит. Майка ми е толкова подредена и чоста жена. Аз се старая - но, уви - не ми се получава. Живея в една малка кочинка, и това е. Чисто е, горе-долу, но е мега разхвърляно покрай мен. На околните може и да им пречи, но за мен си е творчески безпорядъкът Wink

Но за останалите неща като отговорност и самоинициативност - тях ще ги научат, от Неволята. Докато са при теб, няма да стане. Още повече ще се излентяйстват.

Ако вие сте с документи, и те се оженят, тя ще придобие някакъв легален статут. Но все пак, посъветвай момчето си, да не бързат . Млади са, младиии Wink

# 249
  • София
  • Мнения: 28 652
Скрит текст:
Решението е на младежа. Ще запознава ли, кога, как.
Индийд, на чист български. Няма проблем да се запознаем, когато реши да ни запознава.

Адаш, да, да, точно аз много държа, да.  Laughing

Скрит текст:
Птиче, не мисля, че в настоящата ситуация някой има повод да се чувства обиден.
Мдааа, от известно време те подозирам, да знаеш Laughing

# 250
  • Мнения: X
Нали. И гости с преспиване ще поканя.  Laughing

# 251
  • Мнения: X
Здравейте момичета!Отдавна не съм писала .
Скрит текст:
Надявам се всички сте в добро здраве.Някои от вас не ме познават, а други може би ме помнят.Както и да е ще се представя.Кремена на 43 г имам трима сина -близнаци на 21г и 8г второкласник.Не ми се отваря друга тема , а и тук пишат много млади момичета, които могат да ми кажат къде бъркам и как да постъпя.Сега вече съм от другата страна на барикадата демек свекърва /не все още официално/.Ние не живеем в България преместихме се преди 2.6 м в Тексас.Единият от големите поживя с нас и реши да отиде в Айдахо.Там по някакъв начин се свърза с девойката , която е нелегална българка.Дойде момент , в който ми казаха, че искат да се преместят в ТХ и дали ще ги приема за малко.Това малко е вече 6-ти  месец и като гледам ще са още няколко по 6.Винаги съм била на мнение , че всеки трябва да живее отделно, за да няма дразги.Аз съм човек , който не обича лицемерието и казва нещата право в очите.Затова като пристигнаха им казах , че искам само да уважават дома ни, който е и техен дом.Аз не съм няква изкукала на тема чистота, ама все пак да има някъв хигиенен минимум дето се вика.Да пускат миялната, ако съм нямала време да я заредя, да хвърлят боклука ей такива дребни неща..Даже имаше един момент, в който бях направила списък по дни на всички ни иначе всеки от тях се ослушваше другия или аз  да я оправя.Не знам от младостта ли е , но много ги мързи и моя и нея.Ако аз не сготвя тя не се сеща изобщо да сготви нещо.Не готвила.Това мен ме дразни защото моя тиквеник звъни на мен вместо на нея да пита кво има за ядене.Ето днес нямах време да приготвя нищо.В хладилника има пил пържоли, кайма, свинско и какво ли още не.Пак е ял сандвичи и яйца на очи или бъркани , които сам си прави.Да знам ще кажете да се оправят, но при положение, че седиш цял ден вкъщи и единственото нещо което прави е да вземе малкия от автобуса.Той после сам се гледа тя си седи в стаята.Те пералня не пускат.Чакат ме мен да ги поканя в събота или неделя да си донесат дрехите, за да ги изпера и изсуша.Тази седмица как не прегряха тея уреди не знам.Аз работя пълен работен ден.Гледам да сготвя преди това , щото не мога да оставя 4 човека гладни съвестно ми е.Никога не е дошла да ме попита искаш ли помощ или научи ме как да приготвя нещо.То аз кво да я уча рецепти из нета бол.Предпочита да лежи до 11-12 после да пие кафе, евентуално да оправи миялната и да вземе малкия.Събота и неделя щом съм вкъщи даже и за миялната не се сещат, ако не помоля някой.Трябва да се помоля евентуално да изкарат кученцето ни да се облекчи милият.Живеем в къща само трябва да го свалят от верандата на тревата.Тази седмица се изнизаха и трябваше да взема прането им от стаята.Той и моя е мърльо, ама и тя не му отстъпва.Няма такава мизерия чак ми се дорева колко им е мръсна стаята  не издържах и разчистих.Брат му е коренно различен стаята винаги му е оправена и чиста.Мръсни дрехи по земята, в клозета смърди на чорапи, трохи по земята опаковки от нещо си , прах по тв стенда да се разпишеш на него.Винаги им казвам, че е време да си почистят банята .Напомням им още от началото на седмицата белким запомнят за събота.Като цяло нямаме проблеми само дето ги мързи много и тайно се надявам скоро да се изнесат и да си мизерстват както намерят за добре.Ако искат да карат по цяла седмица  на яйца  в рзлични варианти.В  крайна сметка сина ми си я избрал да си я търпи.Мерси за вниманието.
Ами, вярно им казваш нещата право в очите....."..твоят дом е И ТЕХЕН дом!".
Щом е така, от какво недоволстваш?!
Това на майтап.А сериозно:
Доброволно си се "предложила" за безплатна чистачка, готвачка, перачка и т.н., -ачка.Пък не ти харесва...
На твое място:
1.още отначало бих определила точен срок на пребиваването им.
2.няма да ги пера, ако искат чисти дрехи, знаят къде е пералнята.
3.няма да им събирам дрехите от стаята
4.ако някое от синчетата, обзавело се с жена, ми се обади на МЕН да ме пита какво да яде, ще чуе :"Каквото си сготвите с жена ти!".Ако искат, и кисели дренки да ядат, като съм проявила гостоприемство, не съм поемала и ангажимента да им осигурявам всеки ден по три пъти храна на масата.
5.въобще няма да ги "каня" да си носят дрехите да ИМ ги пера, нито събота и неделя, нито друг ден, аз да не съм обществена безплатна пералня?!
накратко, сама си отглеждаш търтеи, после ревеш от тях.
Ами, спри да ги дондуркаш.Може и да се усетят.

# 252
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Добър ден.Благодаря за отговорите.На девойката единственият й шанс да се легализира е след като се бракуват с моя тиквеник.Аз нямам нищо против да се женят, макар че имам някакви мои си пододзрения,, че тя е с него точно и само заради това.Не съм ги изказвала пред никой .Аз все си мисля, че като обичаш някой ще гледа да му създадеш някъв комфорт.Досега никога не има бях влизала в стаята.Влезнах само , за да взе.ма прането за първи и последен път и просто не издържаш.Смених им даже и чаршафите щото бяха черни и вмирисани.Забърсах им праха не съм им местила нищо.Той работи м/у другото и дава от време на времепари за храна.Пак казвам не очаквам чудеса от тях.Всичко което казвам на вас съм им го казвала и на тях , ама файда няма.Е снощи по нощите е ял ориз останал от 2 дни иначе той не яде стари манджи, ама като си гладен.Купили си вчера кондензирана супа от картофи.Няма по голяма гнусотия от това, ама то , за да си направиш нормална крем супа трябва се извършат много действия.После пак ще ви пиша, че отивам да изпратя малкия и да разходя кученцето.

# 253
  • Мнения: X
Леле, Кремиии! Сменила им била чаршафите! Мръсни били. Ако ще да за завъдили нови форми на живот, техни са си, те да си ги сменят.

Станалото, станало. Сядате заедно и в прав текст ги информираш до кога могат да ползват дома ти (с конкретен срок) и при какви условия.

# 254
  • Мнения: 1 267
Леле, направо ти се чудя! Синът ти работи и от време на време дава пари за храна?! Работещ човек, който е на път да създава семейство трябва да носи отговорност. Направо ще ги побъркам моите в такава ситуация. Още при първите работи, които са запачвали са оставяли част от заплатата за домакинството.

Общи условия

Активация на акаунт