С какво ви дразнят свекървите - тема 98

  • 49 256
  • 974
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 28 786
А ако се ограничиш от прислужване и им поставиш и краен срок за изнасяне, до сватба може и да не се стигне, защото нищо чудно и да си права в подозренията си.

# 256
  • Мнения: 3 545
Сега ще кажете, че съм ужасна и контролираща свекърва, но... Кремито, говорила ли си със сина какво харесва в момичето, кое го е привлякло именно към нея? Щом ти самата казваш, че момичето не е много влюбено, а има користни цели, може да се опиташ да отвориш очите на сина си да не си опропастява живота. Млад е и може би се е подлъгал и ако някой му покаже истината, ще промени решението си, ако въобще е негово, де.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 15:07 от Си*

# 257
  • Мнения: 13 801
Леле, Кремиии! Сменила им била чаршафите! Мръсни били. Ако ще да за завъдили нови форми на живот, техни са си, те да си ги сменят.
Дааа, ама те тези нови форми на живот могат и по цялата къща да плъзнат Joy
Заканвате се вие, но не съм сигурна как ще постъпите в такава ситуация. На приказки лесно, но иначе...
Аз, напр., не знам какво ще направя. Няма да мога да ги изгоня, няма да мога и да изтърпя мръсотия и гнус, няма и да спра да готвя за себе си и останалите. И какво! Да крия храната от тях ли? Или разделени рафтове в хладилника и после дебнене, да не бръкнат в моята част. Най-много да си забраня да влизам в стаята им, но и това до време, щото (вж първото изречение Wink)
Единственото, което си мисля - първо, сериозен разговор със сина, второ, ако няма промяна - и с двамата+ заплаха от гонене.
И после чакаме оплакване в темата от обидена и наранена от гадната, мързелива и противна свекърва снаха Simple Smile Тук и без това е пълно с такива оплаквания.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 15:20 от птица

# 258
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз бих поговорила със сина ми.
Той знае моите разбирания за чистота, хранене, дейности по къщата, които лежат само върху мен.
Вече е видял разбиранията за чистота, дейности по домакинстването, готвене, на гаджето.
Наясно е, че той ги приема и не му пречат, но също е наясно, че аз не мога да се променя и да почна да ги приемам също.
Тежи ми да съм цял ден на работа и като се върна да обслужвам всички, включително здраво и право същество, което не се мръдва да помогне.

Не искам да им се бъркам, но ще дойде момент, в който ще избухна и ще реагирам, което искам да избегна на всяка цена.
Поради това, нека спазим 6- те месеца и да се изнесат, за да не си развалим отношенията.

# 259
  • Мнения: X
Да, много по-лесно е да ги отрежеш при въпроса "Може ли?" отколкото, веднъж пуснал ги в дома си, да ги изгониш. Скандали, цигании и тършканици са много вероятни при опита за "отбиване" на младата двойка.

# 260
  • Мнения: 2 622
Аз като една видна "младочка", снаха на брутално яка свекърва, бих казала, че изначалната грешка на Креми е изобщо да ги допусне в дома си. Наскоро ми разказаха един почти идентичен случай, само че тук, в България. Младичките няма да си променят тертипа. Аз също застъпвам тезата, че е необходим сериозен разговор, а като изтекат 6-те месеца, да се оправят както могат. Щом синът работи и е решил да си играе на семейство, поне да постъпи като голям човек, да си вземе другарчето и да изнесат.

# 261
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Кремито, имаш голям проблем, но само си го създаваш.
Чий го търсиш в стаята им? Какво ти пука храни ли са, яли ли са, какви са им чаршафите? Естествено че като има кой да им ходи по задника няма да си мръднат пръста. Ще направиш физиономия, ще подуднеш, и пак ще продължат нещата по стария начин.
Директен разговор да си хващат пътя. От там нататък всеки си се оправя със собствения си живот. Не са на по 5 все пак...

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 18:08 от InaV

# 262
  • Мнения: 13 801
Директен разговор да си хващат пътя. От там нататък всеки си се оправя със собствения си живот. Не са на по 5 все пак...
Ммм, и после следват закани как няма да я погледнат на стари години, щом не е заслужила уважение Stuck Out Tongue

# 263
  • София
  • Мнения: 28 786
Е, и?

Преди години, майка ми като изгони брат ми и снаха ми, хич не се трогна от такива приказки.

# 264
  • Мнения: X
При Креми се е стигнало до кофти ситуация. Тя обаче не е дошла като гръм от ясно небе. Налице са били индикации, че Мамин Златен има някои мързелашки и използвачески склонности, които Креми е пропуснала, затваряйки се очите за недостатъците на отрочето, какво правим повечето майки и аз включително. Затова е добре Креми да си отвори очите и да последва две максими:
1. Всяка жаба да си знае кочинката, което означава да даде на младите конкретен срок за изнасяне.
2. На вълка вратът му е дебел, защото си върши работата сам, което значи да не разчита на гледане от деца ма старини, а да се подсигури сама с каквото може.

# 265
  • Мнения: 13 801
Е, и?
Преди години, майка ми като изгони брат ми и снаха ми, хич не се трогна от такива приказки.
Ми нищо.
Просто се сетих за форумските прокоби Simple Smile

# 266
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Това което ме вбеси най-много беше една  кутия в ланч бокса му.Седи тая кутия за обяд незнайно откога в стаята им.Отворих я , щото той не се сеща дори кутиите да си вади, а тя мухлясала, мухлясала хора.Говорила съм  тях винаги говоря пред двамата, щото не обичам да дудна пред него.Аз съм от типа право куме в очи.Файда изобщо няма.Аз съм много съобразителен човек.Винаги гледам като правя нещо в което има чесън и лук да отделя за нея.Другият ми син не яде месо и винаги има и нещо постно.Мразя мазни яденета.Винаги има пресни плодове и зеленчуци, ама тях ги мързи дори да си нарежат айсберга , а ходят да купуват нарязан.Не мога да ги изгоня нямат 5 стотинки да се усмихнат.Все пак сме в чужда държава.Всячески им се помага.И стаята им помогнах да си обзаведат/спалня от приятели им я дават заради мен/.Работа има благодарение на мен/пак приятели ми се обадиха/.Кола има благодарение на ме/отново приятели /.Никога не съм им го натяквала , една дума не съм им казвала.Това което винаги им казвам, че трябва да са благодарни, че имат покрив над главата , храна , топла вода и че е крайно време да станат по-отговорни.Имали сме случаи дори кученцето да се изпуска , щото няма кой да го изкара.Той милият не е виновен.Да ходя да сготвя, че народа ще иска да яде .Приятен ви ден момичета.

# 267
  • Мнения: 159
Купи им вестник с обяви за квартири или им покажи сайт. Кажи им, че е време да се отделят и да си създадат собствено местенце и че така ще е по-добре за всички ви. Кажи си им, че ти е тежко и не са ти в помощ. И все пак, за да се запазаят отношенията им кажи, че винаги си готова да им помогнеш, с каквото МОЖЕШ.

Единствено като останат сами сина ти може да разбере дали тази жена е за него или не. Трудно ще му е като има кой да му готви и да го пере. Няма да е гот в началото, но пиленцето трябва да бъде избутано от гнездото.

Аз като избягах от свеки и сина и с 10 месечно бебе се прибрах при нашите - 6 месеца докато се освестя и си намеря мое местенце. Сега им ходя на гости, ама си шетам и помагам с всичко.

# 268
  • София
  • Мнения: 28 786
Креми, ти сериозно ли?!? Ще им готвиш?!?

Кой каквото си направи...

# 269
  • Наблизо
  • Мнения: 6 182
Ужас,ужас.Само си представям да се изтъпаня така на моята свекърва и тя да ми чисти и готви...или пък моите хипотетични бъдещи деца да ми го направят тоя номер.
У нас само животните им е позволено да чакат на мен за манджа и да им чистя..и доста ги лигавя де,ама те няма да трябва да живеят в общество и да се издържат сами.
Кремито,я си помисли дали американци биха ги държали така??И какво като нямат пари да се усмихнат,те няма и да имат,ако ги гледаш като 5 годишни.Кошмар.

Общи условия

Активация на акаунт