СЕДМОКЛАСНИК ставам и успех си пожелавам

  • 52 879
  • 749
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 11 711
Не помня дали е обсъждано в темата,затова ще си задам въпроса.
Оценките от входните нива зачитат ли се при формирането на срочната оценка?
При нас са минали само две по история и изобразително изкуство. Rolling Eyes
Тази седмица предстои по физика,а другата по всичко останало. Crazy

# 331
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
По принцип казват, че не участват при формирането на срочна оценка, но някак си ми се струва само на думи това. Има ли законово някъде описано в наредба, че не участват за срочните оценки?
И тъй като явно няма да се класирам за паролата за пощата, поне дайте някой линк за помагало по бел и мат, да си купим аналогово. Ако някой има опит с определени автори, а не просто копирани от сайт.
Благодаря предварително.

# 332
  • София
  • Мнения: 11 711
По БЕЛ добри отзиви чувам и съм набавила помагалата на Донка Кънева по новата програма за настоящите седмокласници.
http://kaloyanov.com/podroben.php?nr=74
http://kaloyanov.com/podroben.php?nr=73

# 333
  • София
  • Мнения: 1 055
Преди малко се върнах от родителска среща на Образователни технологии. Направиха ми добро впечатление с организацията, да се надяваме, че ще е така и с обучението. За пробните изпити коментираха, че ако детето е записано само по един предмет, няма проблем срещу 25 лв. да отиде и на другия.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не помня дали е обсъждано в темата,затова ще си задам въпроса.
Оценките от входните нива зачитат ли се при формирането на срочната оценка?
При нас са минали само две по история и изобразително изкуство. Rolling Eyes


По усмотрение на преподавателя се зачитат или не.
Днес четири теста в еди ден, какъв е този спринт Rolling Eyes

# 335
  • Мнения: 21 455
Не помня дали е обсъждано в темата,затова ще си задам въпроса.
Оценките от входните нива зачитат ли се при формирането на срочната оценка?
Включени са в задължителния минимален брой текущи изпитвания, необходими за формиране на срочна оценка, което означава, че се зачитат. Друг е въпросът колко преподаватели следят промените в нормативната уредба и са наясно с това.

# 336
  • Мнения: 1 297
Миналата година влизаше. Тройка на входното по АЕ, не можа щерката, с пет шестици, да я оправи до края на годината. Не ми е ясно как, при един и същ преподавател, по единия английски да е пет, по другия шест.

# 337
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 460
Моя имаше същия казус но по География!

# 338
  • Мнения: 336
Не помня дали е обсъждано в темата,затова ще си задам въпроса.
Оценките от входните нива зачитат ли се при формирането на срочната оценка?
Включени са в задължителния минимален брой текущи изпитвания, необходими за формиране на срочна оценка, което означава, че се зачитат. Друг е въпросът колко преподаватели следят промените в нормативната уредба и са наясно с това.

Редактирам - има изменение на Наредба 11...

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 22:13 от Lss*

# 339
  • Мнения: 21 455
Може ли да проверите от коя дата е вариантът ( или както там се нарича) на Наредба 11, който цитирате?
(2) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2017 г., в сила от 29.09.2017 г.) В минималния задължителен брой текущи изпитвания по ал. 1 се включва текущото изпитване по чл. 11, ал. 2.

# 340
  • София
  • Мнения: 11 711
Благодаря!С две думи всеки учител,ако реши зачита като оценка входното ниво.
 
Миналата година влизаше. Тройка на входното по АЕ, не можа щерката, с пет шестици, да я оправи до края на годината. Не ми е ясно как, при един и същ преподавател, по единия английски да е пет, по другия шест.
Миналата година имахме аналогичен случай и у наше село.Децата по БЕЛ имаха петици и шестици като текущи оценки,а по БЕЛ ЗИП бяха при друг учител и имаха тройки и четворки. Rolling Eyes
Същото беше и по чуждия език при един и същи преподавател.Примерно по английски и по английски ЗИП.По едното пет,по другото шест.

# 341
  • Мнения: 336
Може ли да проверите от коя дата е вариантът ( или както там се нарича) на Наредба 11, който цитирате?
(2) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2017 г., в сила от 29.09.2017 г.) В минималния задължителен брой текущи изпитвания по ал. 1 се включва текущото изпитване по чл. 11, ал. 2.
Права сте, доверих се на lex.bg - обикновено те добавят веднага измененията. Проверих в Държавен вестник и в посочения брой е точно изменението: В ал. 2 думите „не се включва“ се заменят с „се включва“.

# 342
  • Мнения: 1 297
При различни учители, различни критерии, иди-ела. Но при един преподавател, не го разбирам. Жената директно каза, че с тая тройка, няма как да пише шестица. Значи, ученикът има знания за 6, покрива норматива, но по стечение на инерцията е бил неадекватен, писал всичко наопаки, и има 3, няма как тази тройка да се поправи. Знанията на ученикът, е ясно, че са едни.

# 343
  • София
  • Мнения: 6 173
По БЕЛ добри отзиви чувам и съм набавила помагалата на Донка Кънева по новата програма за настоящите седмокласници.
http://kaloyanov.com/podroben.php?nr=74


Миналата година сина ми в курса по БЕЛ ползва съответното на това помагало за 6 клас.

# 344
  • София
  • Мнения: 2 768
Моя имаше същия казус но по География!
И моята в пети клас. Нищо, че аз съм "географ" по образование.

Общи условия

Активация на акаунт