Какви са грешките, които допускаме при обзавеждане на банята и как да ги избегнем

  • 25 924
  • 289
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 663
Не ми харесва, че в банята имаме душ кабина вместо параван. Бих поправила това при първа възможност, но за съжаление е свързано с цялостен ремонт.

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 909
Банята ни е здрава, няма нищо паднало или счупено, но все пак е остаряла и има нужда от преобразяване, ваната може да изхвърчи да се отвори място

# 152
  • Мнения: 828
Като цяло изобщо не харесвам банята ни. Надявам се догодина да направим ремонт, но има фактори, които няма как да променим. Като например това, че много е малка и има огромен комин... Чисто естетически в момента не ми харесват- плочките, лайсните и осветлението... Sad

# 153
  • Мнения: 251
Здравейте,
В сегашната ни баня основно не харесвам това, че няма достатъчно пространство да направя шкафчета или ниши за кърпи и тоалетни принадлежности. По принцип в стандартните бани от едно време няма много възможности за фантазии - те са малки, а част от пространството се заема от съседните щрангове. За да бъде по-функционално трябва да се направи компромис с някои от желанията, например вместо вана да бъде с душ-кабина. Желаните от мен шкафчета например може да се качат под тавана, по пример на кухненските.
Ако имам възможност при сегашната баня - бих направил основен ремонт. Първо плочките- сегашните са на 30-на години, има вече доста по-добри възможности с които дори се елиминира възможността за мухъл по футиге. След това бих направил скрито казанче за спестяване на пространство. Душ - кабина със седяща вана, вместо сегашната голяма. Оптимален душ панел с възможности за прецизно регулиране на темперетурата на водата. Скрито осветление, подходящо за баня. Голямо огледало с осветление - добро и за грим и за бръснене.
Ако пък имам възможност за ново, малко по-голямо помещение, бих направи и вана и душ кабина. А също и подходящи шкафчета за всякакви необходими в банята неща, да бъдат прибрани, а не да се виждат от всеки, който влезе там.

# 154
  • София
  • Мнения: 609
Здравейте,  
ние сме с новострояща се къща с две бани, които в момента се правят плюс една детска, която ще оставим за по- натам.
Закупихме плочки от конкурентна фирма, уж 1во качество, не бяха евтини, оказва се че са от различни партиди и имат разлика в размера от около 0,5 см! Което е изключителен минус, сега разчитаме на качествата на майстора! Другото, което е, че дамата от магазина беше изтрила или изгубила някъде готовия проект, преди да ни го прати, след това черта наново и сега не е ясно дали няма да има някакви несъответствия. Пълен катарзис с тази баня!  
За банята на втория етаж имаме голяма дилема и разногласия с мъжа ми относно паравана, тъй като банята има прозорец. Паравана се очертана да бъде точно пред прозореца, мъжа ми има опасения, че паравана ще спира притока на въздух от прозореца и предлага да е само едно стъкло,  дълго примерно метър и малко, но това означава,  че водата ще пръска  и мокри половината баня. Аз настоявам да преградим от стена до стена и никаква вода да не излиза до мивката, шкаф и т.н

Изключително много работа има по обзавеждането на една баня. И се чудя - защо трябва клиента сам да взема мерки на помещението, когато поръчва плочки? На ме ми беше много трудно, мерих, чертах, импровизирах с ръчно направен проект, това е отговорна работа и смятам, че трябва фирмата да праща професионалист!
Тепърва ни очаква обзавеждане на двете помещения и ще бъда изключително щастлива и благодарна ако спечеля някоя от наградите, имаме огромна нужда да си помогнем с нещо,  било то  санитария или аксесоар за баните!  🙂

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 11:01 от Розова магнолия

# 155
  • при късмета
  • Мнения: 23 863
При нас предстои генерален ремонт на банята. От скоро сме в жилището, не сме я правили ние и практически нищо не харесвам. Най-много искам да махна гланцираните плочки на пода, това не харесвам най-много. Другото е мястото на душа, ще сменя и него при ремонта.

# 156
  • Мнения: 1 406
Това което не харесвам в банята е аспиратора - не дърпа добре, съответно след баня е ужасно влажно. Другото което ни ме харесва е разположението на душа, според мен е сложен на грешната стена.

# 157
  • Мнения: 836
Бих променила разположението на част от обзавеждането, бих добавила и шкаф за съхранение. Бих избрала мивка с шкаф и бих инвестирала в по-практичен и функционален душ.

# 158
  • Мнения: X
В нашата баня много ми се иска вана, защото липсва, а мястото е ограничено и ще е малко трудно. Другото, което трябва да се направи, са нови плочки, хубави и големи шкафчета, модерен и функционален душ.

# 159
  • Мнения: 23
Не ми харесва в нашата баня, че е прекалено малка - ако можех
щях да добавя поне още 1 кв площ към нея, за да е по-функционална!

# 160
  • Мнения: 1 123
Моята баня - ох, цялата не я харесвам. Живеем в наследствен имот на мъжа ми и банята е правена 60-те години, или хайде - 70-те. Нямахме възможност да сменим фаянса по стените, който е здрав, но е соц и е лепен както им дойде, не са "вкопани" тръбите на ВиК инсталацията, съответно това е нещото, което не харесвам, наред с глупавия керемидено-розовеещ цвят на мивката, която освен всичко е твърде малка и водата плиска навсякъде, но не и в нея. Това бих променила без да се замисля.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сравнително скоро правихме ремонт на банята и, откровено, хич не ми харесва как стана. Купихме шкаф с мивка от ИКЕА, който се оказа водонеустойчив и за по-малко от година вече се е издул, а самата мивка е с неудобна и леснозамърсяваща се форма, затова трябва да се чисти постоянно. Мъжът ми реши сам да слага плочките, затова сега са доста арт Simple Smile - криви на места и с различни по дебелина фуги. С най-голямо удоволствие бих направила нов ремонт още веднага, този път с майстори и обзавеждане от друго място.

# 162
  • Мнения: 4 097
Живеем в наследствен апартамент на мъжа ми и скоро не е ремонтирана тази част от дома. В банята ни има много грешки, които са допуснати - не използваме правилно малкото пространство в нея и нямаме достатъчно шкафове и етажерки за съхранение. Плочките са стари, мивката също.

Бих я ремонтирала веднага, но с майстори.

# 163
  • Сливен
  • Мнения: 4 204
В моята баня не харесвам -огледалото и тоалетката(горен шкаф).Много бих искала да ги сменя.Бих искала огледалото да е със осветление,а не като сега- лампата ни се намира ,над самото огледало.А тоалетката(горният шкаф)- бих искала да е със цяло огледало-тоест да се отваря само от едната страна,а не от двете както е в момента.

# 164
  • Мнения: 991
Нашата баня е в заварено положение от предишните собственици. Засега е в добро състояние, но не е съвсем по наш вкус.
При нас има перално помещение, което е предверие към самата баня, а тоалетната е отделно. Площта на трите не е малка, но все пак е важно кое как да бъде разположено.
Първата промяна би била с висящ шкаф в пералното, а не с такъв на крачета. Така много по-лесно ще се почиства отдолу. Ще има по-голям плот. Основно промените ще са в банята - ще сложим втора тоалетна (по възможност висяща) с идея, че децата растат и за 4 човека сутрин една няма да е достатъчно. Ще отделим къпално помещение, което ще е с 2-3 пръста по-ниско от основното ниво в банята. Така няма да има праг и ще има само един сифон на пода. Ще е със завеса.
В тоалетната ще бъде направен сифон на пода, защото сега няма и миенето на санитарията не е лесно. Задължително висящ моноблок.
Последно и категорично - фугинът няма да е светъл! В стария апартамент фугите ги направихме  тъмни и беше къде-къде по-добре. Просто особеност на водата тук.

Общи условия

Активация на акаунт