Какви са грешките, които допускаме при обзавеждане на банята и как да ги избегнем

  • 26 692
  • 289
  •   1
Отговори
# 165
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Бих я променила цялата. Нищо в нея не ми харесва, защото е стара.

# 166
  • Мнения: 22 867
Цялостна промяна е нужна на нашата баня, просто всичко вече е остаряло, нищо че няма счупено, отлепено.....

# 167
  • Мнения: 1 476
Това което не харесвам в банята е аспиратора - не дърпа добре, съответно след баня е ужасно влажно. Другото което не ми харесва е завесата на душа. Винаги има вода навсякъде и трябва да се подсушава пода,защото наклона към канала не е направен както трябва.

# 168
  • Мнения: 615
В нашата баня първото ,което не харесвам е положението на душа , закрепен в панела,трябва ми по-модерен , другото ,което не харесвам е моноблока на тоалетна- втори вече се разваля,не ми харесва и осветлението ,което е оскъдно някак си.

# 169
  • Мнения: 1 849
Търся качествен и тих вентилатор на баня който да е мощен.
Моля който е купувал скоро да каже къде може да се намери такъв.
За София иде реч.

# 170
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 813
Грешката, която допуснахме при обзавеждане на нашата баня, е свързана с това, че сме гледали да е красиво, но не и лесно за поддържане, т.е. практично.

1. Стъклена мивка - да, красива, но при нашата варовита вода всяка капка трябва да се почиства след ползване на мивката и на банята.

2. Тъмен теракот и тъмни плочки в долната част на стените на банята - задължително почистване на всяка капка вода, попаднала на теракота и плочките.

В противен случай се образуват бели петна от варовика, които ако ги оставиш, рискуваш да си имаш сталагмити в банята.

# 171
  • Мнения: 130
В банята бих сменила плочките, защото са вече на 22  години , душа  вече е за смяна,мечтая си да красива баня без мухъл и душкабина.

# 172
  • Мнения: 2 193
Смесителят на мивката е много малък, оказа се, че за да си измием ръцете, трябва да ги бутаме в мивката.

# 173
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 655
В моментa прaвим рaмонт нa бaнятa и имaме възможност дa променим всичко, което не ни хaресвa - врaтaтa, плочките, рaзположението нa осветлението, огледaлото, зaвесaтa (много ме дрaзнеше, сегa ще сме със стъклен пaрaвaн) .  Нямaхме шкaф под мивкaтa, но вече ще се сдобием и нaй-нaкрaя ще имa къде дa сложa козметикaтa и хaвлиите.  Дълго чaкaх този ремонт, нaдявaм се, че ще остaнa доволнa. Blush

# 174
  • Мнения: 427
Като цяло много неща не харесвам в банята, защото има нужда от ремонт, но задължително бих сложила душ-кабина.

# 175
  • Мнения: 5 682
Цялата ми баня плаче за ремонт - като се почне от ваната /която е градена/, плочките, нямам нито един шкаф, няма вентилация... Преди време се наложи да разбием част от стената в банята и още не е оправено - при един ремонт и това ще се поправи.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
В нашата баня не можем да попаднем да качествена душ-система! След ремонта, който направихме, всичко е прекрасно, само не можем да случим на душ-система. Като нови изглеждат добре и качествени, но след кратко време се променя и цвета, и качеството на струята. Закупуваме нови, уж по-качествени... и отново същото...
Ако имаме късмет, бихме били безкрайно щастливи, с тези прекрасни награди!!!

# 177
  • Мнения: 119
Купуването на релефни плочки не беше най-добрия избор. При нанасяне на фугата, полепна по плочките и доста трудно се изчистиха. Дано повече не ми се налага да преживявам ремонт на баня.

# 178
  • Мнения: 47 988
Ние сбъркахме с избора на плочки. Напукаха се почти веднага. Не знам дали заради цената или заради неправилно съхранение от мястото, от където го купихме, или заради калпав майстор. Останалото бяхме обмислили добре и съм доволна.
Факт, че душ панелите сменяме често.

# 179
  • София
  • Мнения: 905
Много неща бих променила в банята си - мивката ми е прекалено малка и бих я сменила, в същото време бих направила преграда между душ зоната и останалата част на банята, за да не си мокри. В същото време, площта под мивката може да се използва по - добре. Шкафчето с огледало също бих подменила с по - функционално.

Общи условия

Активация на акаунт