МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 64 447
  • 766
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 80
Добро утро,майчици.
Бяхме двамата на преглед в Надежда за да ни кажат как стоят нещата с фонда ,след няколк дни жената ще пуска АМХ и ще кандидатсваме.
В същият ден аз бях на преглед пак там при уролог и той потвърди мнението на предния андролог,че имам малко варикоцеле но и че
100% не е за операция,просто защото обема на тестисите е малък и няма абсолютно никакъв смисъл от такава интервенция.
Естествено бързаха ,бързаха да ни прегледат и да ни наметат към фонда,лекаря на мен ми изписа прословутите :
Ортомол фертил плюс,Потенциатор  и Топ Фолат. Така,потенциатора и Фолата айде са по 20лв,ама тва ортомола си екъм 85лв за месец.
Казал съм че пари няма да пестя по време на опитите(доколкото ги имам де ),но чета доста мнения ,че при тежък мъжки фактор ,какъвто е моя
ортомола няма много ефект,еле па другите .Аз пия една добавка Papa, пия си чайчета бабини зъби,хапвам си бърканицата,пия си цинк и витамин Ц,
и така я карам ,знам че ако започна да давам по 150-200лв на месец за добавки(което даже е малко,четейки някои от вас) ще се завъртя в страхотна
финансова и лекарствена центрофуга. Четох за топ фолате че е малко надградена фолиева киселина,една идея по-добро било фолата,вместо за 6лв да си
взема стандартната фолиева киселина(която не разбрах в бързината много много защо трябва да пия,мислех си че само бременните трябва да пият).
Предпоалгам че и Ортомол и Потенциатор са само за повишаване на подвижност и концентрация на сперматозоидите,морфолофия не се оправя с нищо:)
Даже потенциатора май си е само за общо физическо здраве и тонус.
Друго ,което  ме озадачи : след секундния преглед който ни направиха прегледаха жена ми за 4секунди и казаха трябва цветна снимка на едната тръба
да се направи за инвитрото,защо е необходима тази болезнена манипулация след като ще се прави ИМСИ. знам че освен проходимостта на тръбата
се вижда и състоянието на маточната кухина,увреждания и т.н.,така ли е ?
Също така ще трябва да пускаме и този Кариотип ,който пфффф си е по 150лв на човек.
няма да го пускам веднага,доколкото разбрах аз ,ще им трябва когато започнат евентуални процедури,така че той ще бъде по-натам ,но вие като сте
си пускали къде сте го правили и сигурно в Надежда ще държат там да си го пуснем ,както винаги искат такива клиники?
Благодаря ви ,честит Никулден на всички и хубав ден

# 256
  • Мнения: 260
Здрасти Simple Smile Мъжа ми пие по два потенциатора на ден , Отделно пие фолиева киселина ( На солгар ) Не за 6 лв , Защото е важно всички витамини да са лесноусвоими , За жалост не всички марки предлагат такива , Ако си взимаш витамини си взимай на Солгар , на ДжиЕн Си , нечърал факчърс . И такива . Той пие и витамин С , И цинк , Селен действа като антиоксидантно действие , и аз го пи ? той , и още куп други работи . Витамин В комплекс е хубаво да си пиеш . Иначе за Цветната снимка специално е важно да се направи , по този начин се проверява състоянието на матката , И се избягват повече рисковете при вадене на яйциклетките , тъй като иглата минава през матката към яичника , Чрез микро дупчене . Но и за да знаят после къде да го намърдат тоя ембрион ! В БГ е доста неприятна тая процедура , в Турция изобщо не се усеща нищо ! Но Цветната е задьлжителнп просто . Ако не дай си боже има нещо да може да я оперират рреди това , Полипи , Сраствания и такива неща . В турция много често правят лапоро без причина , Вместо цветна снимка , за да може да махнат каквото има , или пък да надраскат матката за да се захване по добре ембриона! Та правете си ЦС не се чуди ! Отделно кариотип правихме в Надежда ! Да 300 лв за двамата , 1 месец че и нещо за резултата ! Ако искате бесплатно само в Майчин дом но там може да ви викнат чак след 1 месец и да чакате 3 месеца резултата , Виж в Геника За кариотип мисля че е една идея по ефтино !
Добро утро,майчици.
Бяхме двамата на преглед в Надежда за да ни кажат как стоят нещата с фонда ,след няколк дни жената ще пуска АМХ и ще кандидатсваме.
В същият ден аз бях на преглед пак там при уролог и той потвърди мнението на предния андролог,че имам малко варикоцеле но и че
100% не е за операция,просто защото обема на тестисите е малък и няма абсолютно никакъв смисъл от такава интервенция.
Естествено бързаха ,бързаха да ни прегледат и да ни наметат към фонда,лекаря на мен ми изписа прословутите :
Ортомол фертил плюс,Потенциатор  и Топ Фолат. Така,потенциатора и Фолата айде са по 20лв,ама тва ортомола си екъм 85лв за месец.
Казал съм че пари няма да пестя по време на опитите(доколкото ги имам де ),но чета доста мнения ,че при тежък мъжки фактор ,какъвто е моя
ортомола няма много ефект,еле па другите .Аз пия една добавка Papa, пия си чайчета бабини зъби,хапвам си бърканицата,пия си цинк и витамин Ц,
и така я карам ,знам че ако започна да давам по 150-200лв на месец за добавки(което даже е малко,четейки някои от вас) ще се завъртя в страхотна
финансова и лекарствена центрофуга. Четох за топ фолате че е малко надградена фолиева киселина,една идея по-добро било фолата,вместо за 6лв да си
взема стандартната фолиева киселина(която не разбрах в бързината много много защо трябва да пия,мислех си че само бременните трябва да пият).
Предпоалгам че и Ортомол и Потенциатор са само за повишаване на подвижност и концентрация на сперматозоидите,морфолофия не се оправя с нищо:)
Даже потенциатора май си е само за общо физическо здраве и тонус.
Друго ,което  ме озадачи : след секундния преглед който ни направиха прегледаха жена ми за 4секунди и казаха трябва цветна снимка на едната тръба
да се направи за инвитрото,защо е необходима тази болезнена манипулация след като ще се прави ИМСИ. знам че освен проходимостта на тръбата
се вижда и състоянието на маточната кухина,увреждания и т.н.,така ли е ?
Също така ще трябва да пускаме и този Кариотип ,който пфффф си е по 150лв на човек.
няма да го пускам веднага,доколкото разбрах аз ,ще им трябва когато започнат евентуални процедури,така че той ще бъде по-натам ,но вие като сте
си пускали къде сте го правили и сигурно в Надежда ще държат там да си го пуснем ,както винаги искат такива клиники?
Благодаря ви ,честит Никулден на всички и хубав ден

# 257
  • Мнения: 412
Джепето, цветна снимка при жената си е абсолютен закон. За инвитро няма значение дали са или не са запушени, нагънати тръбите, а дали няма хидросалпингс (сак в тръбите, в които се задържа токсична течности) И 100 перфектни ембриона да върнете, ако има хидросалпингс, тази течност ще ги унищожи. Получава се при прекарана инфекция, дори и най-банална уро инфекция. Това не означава обаче, че ако е имала някога жената ти инфекция задължително ще е стигнала до тръбите, но трябва да се провери. Да я направи 100% с упойка, не заради това да не я боли, а за да не направи спазъм и да даде грешен резултат. Не като мен- дето бях убедена, че ще изтърпя и да не се тровя с упойка, а стигнах до лапароскопия от направен спазъм.
Ние сме със сходен мъжки фактор- ортамола нямаше грам никакъв ефект, виж потенциатора даде 2-3% подобрение. Фолиевата се пие и от мъже, мета формата й е по-добра от обикновената. Цинк, селен, вит Ц са основните за спермогенезата. Трябват си пари за добавки, то се надявай да има подобрение от тях...
Махни го това варикоцеле, от добавки я имаш подобрение, я не. Варикоцелето може много да скапва нешата. И ние пробвахме 3 месеца само с добавки, от които резултат 0. И после мм си направи операция. А трябваше да е обратното. Иска се изчакване след операцията 3-6 месеца за образуване на нови сперматозоиди. Т.е ако имаш първо 3 месеца добавки, после операция, после 3-6 месеца изчакване, после 3 месеца пак добавки и то мина 1 година...
Един много добър лекар ми каза- бързайте, защото всичко започва с мъжки фактор и завършва с женски...
Кариотип въобще не е задължителен и не ви трябва. И никой от репродуктивните няма да ви накара да го направете преди един куп неуспехи.

# 258
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Подкрепям за варикоцелето, да се махне и докато се възстановявате да пиете добавки, скъпички са, но при нас даде ефект. При нас изписаха Профертил 2*1, но аз взех добавките по отделно и за месец прием, от резултат 2% по Крюгер, сега е 6.5%. Продължаваме и се надяваме да е ок. Проверете някой хормони могат да се пуснат по ЗК, след назначаване от специалист. Аз така правя, имам допълнително осигуряване и ги минавам от там. Хубаво правите, че споделяте тук, защото на мен момичетата и пряко и косвено много са ми помагали. Всеки като сподели нещо, може да е от полза за друг.
Успех!

# 259
  • Мнения: 505
Момичера с какви добавки се повлиява количеството на спермата ( на ММ е 0,8 при норма от 1,5 )  или какви иследвания да пуснем .

# 260
  • Мнения: 17
Джепето, може да ви карат да си пуснете кариотип, защото при лошо показания от спермограмата това може да се дължи и на генетични причини - например да се види как е Y хромозомата, дали няма допълнителна Х хромозома ( синдром на Клайнфелтър) или някакво носителство на балансирана мутация, тоест такава, която не се проявява при вас, но може да е причина за бъдещи спонтанни аборти.

# 261
  • Мнения: 4 097
Джепето, за добавките са ти казали защо трябва да се пият и кои е почти задължително.

Цветната снимка - както са обяснили по-горе е важна и също задължителна, за да е успешна процедурата.

За кариотипа - мисля че е едно от първите неща, които трябва да изследвате, за да се изключат генетични проблеми.

Аз бих ви посъветвала жена ви да си направи и Основен пакет Тромбофилия, тъй като тя е една от причините за аборти и неуспехи.

Успех!

# 262
  • Мнения: 22
Здравейте!
За първи път пиша тук....с вярата, че много от вас са минали по нашия път и ще ни помогнете със съвет. От една година с мъжа ми правим опити да имаме бебе,  но те останаха неуспешни. По препоръка на гинеколожката ми направихме спермограма (в обикновена лаборатория), и мисля резултатите са...кофти....
Бавни 5% при референтни <30%
Трептящи 10% при референтни <20%
Неподвижни 80% при референтни <20%
Общ брой 4 при референтни >=39млн./еякулат
Активни 5% при референтни >30%
pH 8,0
Вискозитет НАМАЛЕН
Цвят БЕЛЕЗНИКАВ
Обем на пробата1,8 при референтни >=1,5
Брой левкоцити на микроскопско поле 5-6
Сперматозоиди с нормална морфология 10%
Може би важно уточнение е, че мъжът ми е на 34г.
Какъв е пътя, по който трябва да тръгнем сега. Към репродуктивен специалист ли трябва да се насочим, или към андролог?
Можете ли да ме насочите, ще се радвам на всеки коментар от ваша страна. Ако някой е бил с подобни резултати, моля да сподели опита си. Объркани сме и се опасявам, че паниката става все по-голяма...
 

# 263
  • Мнения: 6 622
Спермограма не се прави в обикновена лаборатория,а в репродуктивна клиника. Резултатите не са достоверни.

# 264
  • Мнения: 4 518
Написано е вече, но ще го напиша и аз за да видиш, че не само един човек е на това мнение. Отидете в репродуктивна клиника да пуснете спермограма и после консултация с уролог.
Иначе пътят е уролог, репродуктивен специалист, хранителни добавки, втора спермограма, ако трябва и трета. Ако са му много зле резултатите се прави инвитро, но не се шашкай, че го пиша. Текущите резултати не означават нищо за мен. Като нищо мъжът ти може да става и за донор.

# 265
  • Мнения: 22
Възможно ли е резултатите в репродуктивната клиника да бъдат коренно различни? Защото е факт, че бебе не става....

# 266
  • Мнения: 1 327
ММ имаше две различни спермограми в две различни клиники ,а пък какво да говорим за лаборатория.В крайна сметка лошата спермограма беше истината,а не както ни заблуждаваха в предната клиника ,че всичко е наред.Изберете си хубава репродуктивна клиника с доказани специалисти ,не си губете времето като мен с една камара изследвания и залъгвания и даване на пари .За 4 месеца забременях след като намерих правилните специалисти след 5 години борба и обвиняване ,че аз съм проблема и че никога няма да имаме детенце!В клиниката ще ви начертаят пътят по който ще вървите към забременяване.

# 267
  • Мнения: 97
Определено репродуктивен специалист ви трябва, нова спермограма.
Успех!

# 268
  • Мнения: 260
1) Не Уролог а Андролог се занимава с Проблеми в репродуктивната сфера
2) Не е 100% сигурно че не ви става бебе заради проблем в сперматозоидите !На нас 1.5 години не ставаше и накрая стана .Може да пробвате да си хванете овулая като за начало ! Да правите секс всеки божи ден .
3) Спермограмата е задължителна в не Просто най обикновена лаборатория , А в репродуктивна клиника ! Това е писано сигурно 1000пъти вече .
Много хора не могат да забременеят 1-2 години ! Важно е и как пробвате , Колко пробвате и тем подобни неща ! Ние сме в 10% и имам две бременности по естествен път
Имам и познат с 4% и нормално износено , Забременяла нормално , Живо и здраво бебе . С опитм 2 години ! Факта е и че когато се напрягате и го мислите също не става .
Така че ! Направете си спермограма в нормална клиника , Консултмрайте че с андролог
През тва време се успокойте , правете секс всеки ден ! И така нататък ! Може пък да нямате овулация . но на тези резултати изобщо не биз даже и вярвала

# 269
  • София
  • Мнения: 2 968
От кой град сте?

Общи условия

Активация на акаунт