За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 69

  • 34 074
  • 745
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 635
На нас ни бяха предписали сироп синекод

# 121
  • Мнения: 13 082
Celeste, дано помогне Стодал. Аз съм го пила и дъщеря ми веднъж е пила, ефект не видях. Всъщност голямата не ми е боледувала почти, антибиотик пи за сефте февруари. Нямам големи наблюдения върху различните сиропи.

За колко голямо дете е този Синекод? Той не можеше на малки деца. Аз преди години съм пила два-три пъти.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 08:22 от ARIA*

# 122
  • София
  • Мнения: 2 675
Аз също съм давала Стодал, но само, ако е крайно наложително. Имайте предвид, че съдържа алкохол!

# 123
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Стодала с него и без него все тая, синекод не става за малки деца. На нас пък една лекарка ни беше изписала проспан. Така и не го дадох, той е за отхрачване, а бебетата не се справят с това.

# 124
  • Мнения: X
Кой номер АМ се дава на 6-месечно бебе?

# 125
  • Мнения: 35 115
Зависи. Богомил до 8ми месец цокаше единичка, защото не наддаваше много. От тогава е на двойка. Но някои след 6ти месец минават на двойка

# 126
  • Варна
  • Мнения: 25 243
За колко голямо дете е този Синекод? Той не можеше на малко деца. Аз преди години съм пила два-три пъти.
За бебета не е сироп, а капки.

# 127
  • Мнения: X
Зависи. Богомил до 8ми месец цокаше единичка, защото не наддаваше много. От тогава е на двойка. Но някои след 6ти месец минават на двойка

Аз кърмя по принцип и не съм дохранвала, но в последните дни започна  да ми се буди на два часа през нощта и четох, че може да не й стига кърмата вече, затова искам да пробвам да й давам вечер АМ да видя дали ще спи по-добре. Или да й въведа следобедна закуска, защото за сега има само обяд пюре?

# 128
  • Мнения: 610
И моето бебче се буди на 2 или 3 часа през нощта откакто се е родил. На 7+ е , кърмене на поискване.  Кърмата не ми е намаляла , напротив имам чувството,  че се увеличава 😂.  Моят педиатър ме посъветва също да давам АМ преди да заспи,  но бебчо не мисли така . Неиска да пие АМ , какво ли не пробвах , но не става.  Дано при вас се получат нещата.:HugHeart Eyes

# 129
  • Мнения: 635
За колко голямо дете е този Синекод? Той не можеше на малко деца. Аз преди години съм пила два-три пъти.
За бебета не е сироп, а капки.
Да моя е грешката синекод капки са. От 2 месечна възраст може да се дават. Моята след 10 дни ще стане на 5 месеца. И в тази връзка знам че много се изписа за захранване, но и аз да питам как да захраня с кашата? Знам че отначало се дават по 1, 2 лажички но колко дни една и съща каша да давам? Защото ми казват различно една ми каза да дам 2 дни и после 2 почивка и след това с друга, а сестрата на мъжа ми каза да давам докато не заместя напълно едното хранене и после да и давам друга. Вие как процидирахте?

# 130
  • Мнения: 35 115
Аз почивка от каша не съм правила, давах, докато заместя. Ама бързо заместих. Иначе я давах сутрин за закуска. Започнах с оризова каша

# 131
  • Мнения: 635
Аз почивка от каша не съм правила, давах, докато заместя. Ама бързо заместих. Иначе я давах сутрин за закуска. Започнах с оризова каша
Да и аз си купих оризова без глутен, захар и без мляко. От другия месец започвам да и давам.

# 132
  • Мнения: X
Бебето ми иска да седи седнало само така не плаче. Първоначално го подпирах, но забелязах че вече отлепя гръб и си седи абсолютно сам без да залита настрани, т.е. седи стабилно. Лошото е че като види напред нещо и се сгъва напред, което ме притеснява. Не може още да седне сам от легнало положение, аз го слагам. На 8 месеца е. Не знам дали е добре да седи така според вас? В повечето случаи като е легнал започва да плаче, докато не го сложа да седне..

# 133
  • Мнения: 9 196
На 8 месеца би трябвало да може да се изправя сам на решетка и от изправено, да може да сяда сам, или на четири крака - и от там да сяда. Иначе - естествено, че ще иска седнал, даже от много по-рано искат. Слагай го да сяда на земята, ако нямаш седалка с обезопасяване или не може да го наглеждаш.

# 134
  • Мнения: 1 001
Аз също почнах да слагам дъщеря ми седнала щом тя имаше желание, беше след 6тия месец някъде, иначе наставаше рев и протестиране. Също се накланяше напред, но малко по малко започна и да се изправя, все пак трябва да се тренират и мускулите на корема предполагам. При нас също не се препоръчва детето да се слага седнало преди да е готово ама щом тя изявява желание сама без да я карам насила, за мен не беше проблем. Хем да се водим по детето, хем да не избързваме, то човек вече да не знае къде е златната среда от толкво съвети и препоръки.

Общи условия

Активация на акаунт