За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 69

  • 34 074
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 1 596
И аз това щях да напиша, че за сина ни всичко е гризалка. Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 106
  • Мнения: 171
Моето бебе се роди на 03.06 и прекара жълтеницата леко...

Но сега има лека кашлица, която ме тревожеше.....отведох го на лекар и той ми каза, че е нормално....
Но не знам все още се притеснявам......Вие мамита имате ли мнение за това? И знаете ли защо е станало това?
Направете консултация и с друг лекар. Кашлицата може да е от всичко... от сух въздух до настинка.

Записах си час днес за понеделник.......ще се консултирам и ще кажа....

# 107
  • Мнения: 602
О, тепърва ще влиза в такива фази, не мога да си представя отделяне в 6 месец. Този скок в растежа на 8.5 месеца мина точно като в описанието, истеричен рев само да ни види, че излизаме от стаята, до тоалетна не можех да отида без рев. После вечер нямаше заспиване в неговото легло, плаче, рита, скубе, а е много спокоен и усмихнат по принцип, винаги си заспиваше в леглото. Плюс нервност от ваденето на зъби, започнах да го приспивам на спалнята, кърмя легнала, заспива гушнат и го прехвърлям в леглото му, но то е до спалнята. После се буди по 5-6 пъти, хващам го за ръка и заспива, ако не съм до него истеричен рев.
И при нас ги слагаха по две ваксини, нервен ставаше, друго не, кърмех го, хапваше си.
Днес не му хриптеше носа през деня и сега като се приспива, пак започна, ще следя уикенда и в понеделник ще питам педиатърката, диша си, не чувам да гълта нещо или да се дави. Как се изследва за бактерии в секрет, директно в лаборатория?
Гризалките не ги уважаваше в 5-6 месец, сега вече ги дъвче наред. Особено тази на Нук като четка за зъби му е любима. Явно с времето ги хареса.
Относно секрета- отиваш при ЛЛ и искаш направление за носен и гърлен секрет.. Отиваш в лабораторията или тя ти го взема.. И до 2 дни най-късно е готов и ти казват резултатите..

# 108
  • Мнения: 13 082
Абе до два дни ама не баш. Ако се чака антибиограма минимум 3 и излиза на третия късно.  Ако няма нищо още на следващия ден.

# 109
  • Мнения: 35 115
И аз помня , че един носен секрет го чакахме бая време, и излезе, че нямаше нищо.
Аз директно бих отишла да дам за изследване. Без дори да вземам направление

# 110
  • Мнения: 754
Скоро и ние ходихме да вземат гърлен секрет на бебето. Защотооо... преди да тръгне да плачка силно, бебето ни кашля. Според личната няма нищо, чисти са гърдите, ок са изследванията, няма инфекция... Не знам шегуваше ли се, но един вид ”набирала глас” така. Изписа сироп, ама подобрение няма...
Вие как мислите - на какъв лекар се ходи, сякаш ми се иска да направим още една консултация за това кашлюкане?
Да отбележа, че принципно не кашля изобщо и други симптоми няма. Само преди да заплаче силно. Просто се чудя някой чувал ли е за такова нещо.

# 111
  • Мнения: X
Задавя се от слюнката, кашля и после реве. Така прави нашето бебе.

# 112
  • Мнения: 754
Дааа, точно такава е последователността. Хм, значи не е нещо страшно??

# 113
  • Мнения: 9 196
Задавя се от слюнката, кашля и после реве. Така прави нашето бебе.

Да, още се учат да преглъщат, нормално си е. Плачат, защото се паникьосват, като се задавят. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 13 082
А какъв сироп изписа? Аз от нашата знам, че сироп преди 6 месеца рядко се изписва. Ако кашля от слюнката за какво е сиропа тогава?

# 115
  • Мнения: 35 115
Моя беше на месец и половина, когато му изписаха drill calm baby

# 116
  • Мнения: 68
Задавя се от слюнката, кашля и после реве. Така прави нашето бебе.

Нашето право същото, най-вече вечер.

# 117
  • Варна
  • Мнения: 25 243
Не се изписват отхрачващи и разкашлящи сиропи, защото бебетата не могат да отхрачват. ПРедполагам, че нещо успокояващо е изписала. Тоя дрил калм пък е гола вода според мен, никаква работа не върши. И с него и без него еднакво си кашля.

# 118
  • Мнения: 754
На нас Стодал. Хомеопатичен уж...и  в много мини количество, но все пак. И аз се озадачих.

# 119
  • Мнения: 35 115
Аз после се светнах за стодал

Общи условия

Активация на акаунт