За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 69

  • 34 151
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Ние сме на парно и в банята имаме лира, така че е топло, но не ми е удобно там да го къпем, може би по-нататък. Ако е стайна температурата в банята не бих отоплявала, но ако е студено, бих включила духалка за мялко преди къпането.

# 91
  • Мнения: 171
Моето бебе се роди на 03.06 и прекара жълтеницата леко...

Но сега има лека кашлица, която ме тревожеше.....отведох го на лекар и той ми каза, че е нормално....
Но не знам все още се притеснявам......Вие мамита имате ли мнение за това? И знаете ли защо е станало това?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 611
От ваксините моя син само спи повечко. Последния път обаче ги би ЛЛ, а не сестрата и самото място зарастна по-бавно, личаха си точици почти седмица. Като ги бие сестрата, на следващия ден няма нищо. И аз слагам куул пач, а панадол не давам. Взела съм сиропа, но реших, че ще му дам, само ако наистина вдигне температура.

# 93
  • София
  • Мнения: 39 828
Моето бебе се роди на 03.06 и прекара жълтеницата леко...

Но сега има лека кашлица, която ме тревожеше.....отведох го на лекар и той ми каза, че е нормално....
Но не знам все още се притеснявам......Вие мамита имате ли мнение за това? И знаете ли защо е станало това?
Направете консултация и с друг лекар. Кашлицата може да е от всичко... от сух въздух до настинка.

# 94
  • Мнения: 35 151
Моя син не хареса нито една гризалка, която му бях купила. Имам цяла торба..

# 95
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 717
Имам съседка с дете на 3г и куче. Когато малкия се роди ми донесе торба ( хартиена от магазин за дрехи) пълна с гризалки дъвкани от детето и видимо част от тях и от кучето. Като цяло сина ми няма много гризалки, но и да не е гризалка една играчка той сам си я превръща в такава.
П.с. не си давайте гризалките на никого- те са за индивидуална употреба Simple Smile

# 96
  • Мнения: X
Момичета, беба е на 6+ месеца и искаме да я отделим в другата стая вече, но в последните дни такъв рев удря като я сложа в леглото да спи.. По 3-4 пъти се буди преди да заспи окончателно към 2 и до към 4 си спи в леглото, като я взема да я накърмя и я върна в леглото пак започва с истериите и понеже съм вече много изморена я оставям да спи при нас на спалнята.
Как ще стане номера да я пренасям в другата стая и да си спи там, като само с кърмене се приспива? А, не мога да я слушам как пищи, че да я оставя да се успокоява сама.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 25 289
Ами просто не я отделяй. Аз не бих си го причинила, на детето също. Прекалено е рано да се отделя самичко, а очевидно и то не е готово. Ако не искаш яко да изнервиш и нея, и себе си просто не я отделяй все още.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 630
О, тепърва ще влиза в такива фази, не мога да си представя отделяне в 6 месец. Този скок в растежа на 8.5 месеца мина точно като в описанието, истеричен рев само да ни види, че излизаме от стаята, до тоалетна не можех да отида без рев. После вечер нямаше заспиване в неговото легло, плаче, рита, скубе, а е много спокоен и усмихнат по принцип, винаги си заспиваше в леглото. Плюс нервност от ваденето на зъби, започнах да го приспивам на спалнята, кърмя легнала, заспива гушнат и го прехвърлям в леглото му, но то е до спалнята. После се буди по 5-6 пъти, хващам го за ръка и заспива, ако не съм до него истеричен рев.
И при нас ги слагаха по две ваксини, нервен ставаше, друго не, кърмех го, хапваше си.
Днес не му хриптеше носа през деня и сега като се приспива, пак започна, ще следя уикенда и в понеделник ще питам педиатърката, диша си, не чувам да гълта нещо или да се дави. Как се изследва за бактерии в секрет, директно в лаборатория?
Гризалките не ги уважаваше в 5-6 месец, сега вече ги дъвче наред. Особено тази на Нук като четка за зъби му е любима. Явно с времето ги хареса.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 611
От написаното и аз си правя извода, че е рано за детето да се отделя. Може би има бебета, които от първия месец спят отделно, има и такива, които имат нужда от близост до мама повече. Така че ако няма някаква много сериозна причина дъщеря Ви да се отдели, оставете я при Вас.

# 100
  • Мнения: 35 151
Аз се опитвам да отделя на синът ми се, когато е почти на година. На 6 месеца е рано. Ако искаш да има някакво малко спокойствие, сложи твоя дреха до детето. СЛедобеда синът ми заспива като е прегърнал и прекрачил моята възглавница. Така заспива до мен на спалнята и после го местя с все възглавница в кошарата

# 101
  • Мнения: 4 018
Аз питам за тези не за обикновени гризалки. Това си е и бижу за мама и гризалка за бебе 

# 102
  • Мнения: 35 151
Моя син така си присвои една гривна на баба си Wink

# 103
  • Мнения: 41
А после като си сложа друго бижу, няма ли да помисли, че е гризалка понеже прилича 😆

# 104
  • Мнения: 35 151
Каквото и да си сложиш в един момент всичко за тях е гризалка Wink
Аз лично ме си представям да нося бижу, което до преди малко детето е лигавило. А той кваси всичко много добре. Като накваси солетата след р много държи аз да я изям.. явно мисли , че той като няма зъби и аз нямам и имам нужда някой да ми рсзмеква солетите Wink

Общи условия

Активация на акаунт