За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 69

  • 34 232
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 602
Момичета вашите мъници как изкараха ваксините , които се бият 2 месец , те са две на куп. Моето бебе плачеше много , но изведнъж започна много да спи и не иска да се храни от вчера , това нормално ли е според вас Simple Smile
Ние бяхме на ваксина за 2 месец преди 2 седмици и нещо, но не са й слагали две ваксини на куп.. Сложиха й една, която предпазва от 5 болести...

# 76
  • Мнения: 293
На малкия му сложиха двете ваксини накуп в продължение на 3 поредни месеца,реакция,ако мога така да я нарека,имаше само 1вия път,когато беше мн сънлив и спеше доста,за храненето не мога да кажа,че кърмех.
И ние живеем в София и се отопляваме/охлаждаме с климатик,и аз не мисля,че тия машини са толкова страшни. Поддържат си ми постоянна температура,каквато аз си искам,имат си йонни филтри за бактериите и вирусите и разбира се проветрявам хубаво 3-4 пъти на ден за по 10-15 мин минимум.

# 77
  • Мнения: 68
Момичета вашите мъници как изкараха ваксините , които се бият 2 месец , те са две на куп. Моето бебе плачеше много , но изведнъж започна много да спи и не иска да се храни от вчера , това нормално ли е според вас Simple Smile

Моята ги прие добре - също две накуп, слагам й куул пач, вечер й давам панадол за всеки случай. Нямаше особена промяна в поведението й като цяло.
Отделно от това напоследък се случва да не си изяжда всичко, но наддава доста добре и пие и повече вода, не мисля че има общо с ваксините поне при нас.

# 78
  • Мнения: 59
Момичета вашите мъници как изкараха ваксините , които се бият 2 месец , те са две на куп. Моето бебе плачеше много , но изведнъж започна много да спи и не иска да се храни от вчера , това нормално ли е според вас Simple Smile

Моята ги прие добре - също две накуп, слагам й куул пач, вечер й давам панадол за всеки случай. Нямаше особена промяна в поведението й като цяло.
Отделно от това напоследък се случва да не си изяжда всичко, но наддава доста добре и пие и повече вода, не мисля че има общо с ваксините поне при нас.

Тя си изяждаше храната и точно след ваксината започна да яде мн малко , кул пач и аз лепих и панадол дадох , звънях сега на педиатър , каза че е нормално , дано да се възтанови по-бързо , дори днес не е плакала от коликите попринцип са денонощни

# 79
  • Мнения: 16 889
Моят син сякаш му слагаха адреналин... като запали моторетката и не мога да му смогна на енергията. Два пъти слагаме по две ваксини. Остана трети прием.

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 727
По темата с отоплението, моля споделете отоплявате ли баните си?
Отопляваме стаите вкъщи зимата, но отделен отоплителен уред за банята нямаме. Като отворим вратите все си мисля че ще стане топло и в банята, но се чудя дали да не вземем нещо като духалка/ конвектор и за там...

# 81
  • Мнения: 2 416
Нашия апартамент е голям. Северно и южно изложение. Банята е до кухнята(север) и тази половина на апартамента е по-студена. Миналата зима, когато се роди бебето преди баня пускахме духалка. Беше супер.
Мисля, че би ви свършила работа :=)

# 82
  • Мнения: 16 889
Ние не сме отоплявали като се роди, тази зима също мисля да не отопляваме.

# 83
  • Мнения: 35 195
Ние банята не я отопляваме отделно. Къпехме и ше къпем дребен в хола, че е много по-широк.

# 84
  • Мнения: 5 478
И нашата баня е много студена, а тя не ще да чуе за друго къпане освен с душ... Нямам идея как ще е зимата Flushed

# 85
  • Мнения: 13 092
Да не ви плаша, но при моя син грухтенето от носа се оказа бактерия. Пускайте носен секрет, ако ви съмнява нещо. Изчисти я за 10 дневен курс с антибиотични капки.

И нашата лекарка слага ваксините сутрин. Той не реве след Синфлорикс и Пентаксим, но е сънлив. Другата седмица му е трети прием.

# 86
  • Мнения: 602
И при моята дъщеря имаше такова хриптене и аз нз как да го нарека, когато ни изписаха от родилния дом и пуснахме секрет и се оказа, че в неонатологията са я заразили със стафилококи... И на нас ни бяха изписали капки и паста за мазане..

# 87
  • София
  • Мнения: 18 792
Не отоолявам банята.Събличам в стаята и пренасям до банята.Същоти на обратно.

# 88
  • Мнения: 4 033
Момичета някоя ползва ли от тези силиконови гризалки тип гердан или клипс? Харесва ли се на бебето

# 89
  • Мнения: 1 406
Ние го къпем в корито на стойката и в спалнята, че в банята ми се струваше хладно. Сега лятото пробвахме в банята с душа, но той рева от него и си продължаваме в спалнята.

Общи условия

Активация на акаунт