За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 69

  • 34 143
  • 745
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 18 738
И двете ми деца съм хранила с изцедена кърма от раждането им.Имах и да замеразявам дори.Първият път се разболях и се наложи да спра,вторият я спрях аз
Имах хубава ел.помпа и не стм губила много време..

# 196
  • Мнения: 502
Имам питане..Синът ми е на 11 месеца и последните седмици не казва никакви думи. Говори си нещо на бебешки, но нищо разбираемо. Преди казваше мама, баба, кака, тата, деди и т.н...но сега нищо. Не знам дали е нормално....малко се притеснявам. При вашите деца как е ?

# 197
  • София
  • Мнения: 18 738
Имам питане..Синът ми е на 11 месеца и последните седмици не казва никакви думи. Говори си нещо на бебешки, но нищо разбираемо. Преди казваше мама, баба, кака, тата, деди и т.н...но сега нищо. Не знам дали е нормално....малко се притеснявам. При вашите деца как е ?
Същото,говори постоянно  неразбираемо,вика,тропа едва ли,че   не я разбирам..На същата възраст е.

# 198
  • Мнения: 90
Първо и аз помислих, че е от насекомо, но след 2 дни да го ухапе пак на същото място, но от другата страна....
Ако е реакция все щеше да се обрине някъде другаде по тялото, а не само една пъпка.
А как е акото? Слуз или нещо друго необичайно?
Между другото, много сладко момченце 😊🙄
В началото на захранването доста се запичаше, но вече се регулира. Ака си 2 до 4 пъти дневно. Нормална консистенция. Понякога е като топчета, но не пропуска ден. Слуз не е имал.
Отидохме на лекар все пак. Казва, че не прилича де е от храна. Даде Каламин разтвор да мажа и да го наблюдавам. Все пак да спра место за седмица -две.
Следобед излезе по малка такава пъпка в косъмчетата на едната вежда. Силно зачервена, но бързо премина. Вече почти не личи.
Благодаря за комплимента. Всичките бебчета са толкова сладки.

# 199
  • Мнения: 7 776
@teo_p е значи е добре бебока, не се притеснявай. И на нас ни излизат от време на време разни пъпки и петънца, но моята бебка е с много бяла и чувствителна кожа, минават си сами за 1-2 дена.

# 200
  • Мнения: 337
Момичета кога се въвеждат сушени плодове, стафиди , кайсии и т.н.. ?

# 201
  • Мнения: 1 392
Здравейте и аз да се запиша в новата тема.  Изчетох я . По напред в темата беше споменато за обувки за прохождане. Предстои ни да купуваме.  Малката е на 9 месеца, все иска да е права и както беше писано по добре в обувки да е.
Какво мислите за тези модели
На КК или Беко




Изкажете мнения или предложете нещо друго по подходящо.
Благодаря!!

# 202
  • Мнения: 2 407
И двата чифта са добри. Аз харесвам повече тези на Беко. С хубава подсилена пета са, като изработка са чудесни.
И двата чифта са изработени точно за най-малките потребители и са съобразени с нуждата им.

# 203
  • Мнения: 502
MidnightStar, освен, че не говори ами спря и да дава здрасти, боц, да маха за чао, да показва колко голям ще порасне...пълен игнор просто.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 12:18 от glamz

# 204
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Имам едно по различно питане. Живеем в апартамент с две спални. Към момента каката (на 7 г.) все още спи  в хола който е преходен с нашата спалня и вратата е отворена. Предстои да и обзавдем детската стая за нея, но тя настоява за двуетажно легло, за да може да спи с бебето като порасне по нататък. Аз честно казано не си го представям, защото то е момче и са с голяма разлика. И се чудя как да постъпя. Да и угодя ли и да стискам палци да не се откаже или аз да настоявам да е сама? Има ли майки, които имат опит с такава ситуация?

# 205
  • Мнения: X
Ако имаш възможност за две детски, нищо не ти пречи в едната леглото да е на 2 етажа.
За бебе родено 2018 кога се подават докс за детска градина?

# 206
  • Мнения: X
Имам едно по различно питане. Живеем в апартамент с две спални. Към момента каката (на 7 г.) все още спи  в хола който е преходен с нашата спалня и вратата е отворена. Предстои да и обзавдем детската стая за нея, но тя настоява за двуетажно легло, за да може да спи с бебето като порасне по нататък. Аз честно казано не си го представям, защото то е момче и са с голяма разлика. И се чудя как да постъпя. Да и угодя ли и да стискам палци да не се откаже или аз да настоявам да е сама? Има ли майки, които имат опит с такава ситуация?

Е, какво като е момче и са с голяма разлика. Аз на времето бях в една стая с брат ми, който е 6 години по-малък, никой не е протестирал.

# 207
  • Мнения: 4 393
Герда, за детска градина или за ясла ти е въпросът?

# 208
  • Мнения: 35 148
За бебе родено 2018 кога се подават докс за детска градина?
При нас се процедира така, че се взема входящ номер от сайта на общината, а документи за кандидатстване за ясла се подават в годината, когато навършва 2 години

# 209
  • Мнения: 16 874
Ца сина ми, роден през фвруари т.г. ще подавам през януари 2019 за прием към септември. Това за София.

Общи условия

Активация на акаунт