За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 69

  • 34 219
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Момичета, имаме проблем с хлебарки. Пръскаха в мазетата на блока ни против тях и сега са започнали да пълзят нагоре по етажите, дойдоха и вкъщи. Кажете нещо, което ефективно ще ги премахне, без да навреди на бебчо.

# 181
  • Мнения: 16 886
Лаленце, от темата за хитринките са много доволни от фронтлайн за най-големи кучета над 40 кг. Разтваряш в 500 мл вода и пръскаш навсякъде.
Аз пръсках вкъщи срещу мравки. Не мирише.

# 182
  • София
  • Мнения: 9 140
Преди имаше един Регент, дето беше много ефикасен.

# 183
  • Мнения: 68
Момичета, имаме проблем с хлебарки. Пръскаха в мазетата на блока ни против тях и сега са започнали да пълзят нагоре по етажите, дойдоха и вкъщи. Кажете нещо, което ефективно ще ги премахне, без да навреди на бебчо.

Ние ползвахме къщичките на Райд. Подействаха, но мина време.

# 184
  • Мнения: 7 776
+1 за фронтлайна 😉

# 185
  • Мнения: 602
Към майките с котки: След няколко дни ще гостуваме на семейството на мъжа ми, за няколко дни. Сестра му има котка, от съвсем скоро. Аз обичам котета, но никога не съм имала и не съм гледала. Синът ми е на почти 4 месеца, никога досега не е бил около котки. Има ли нещо, за което да внимавам повече, докато сме там.
Ако котката е обезпаразитена няма никакъв проблем.. Само, ако котето се скубе трябва да внимавате да ни стои много около бебчето, за да не погълне косъм, защото може да получи алергия към космати любимци Simple Smile

# 186
  • Варна
  • Мнения: 1 634
И аз ползвам къщичките на Райд, изчезнаха.

# 187
  • Мнения: 602
Ами излизаш навън и си намираш закътана пейка. Моят син беше същият, в количката не заспиваше никога, ама никога през първите 6 месеца. Само гушнат, докато суче. Излизането ни беше пълен ужас. Приспивах го като преди това приготвях количката, разпъвах в нея яке, жилетка, каквото там и после следваше едно обличане в заспало състояние, завиване и тихомълком измъкване навън. А се е събудил междувременно, а сме провели цялата операция наново Crazy Никакъв шанс да заспи в количката, започваше да реве и се дереше, докато не го взема. В момента, в който се събуди пак ревваше. Направо съм се изумявала на спокойните бебета, които си седят в количките и се кокорят тихо, при нас това беше абсурдно Mr. Green
При нас историята с количката е абсолютно същата.. Не я иска тази количка и това е...

# 188
  • Мнения: 90
Здравейте. Бебето е на 7м. От миналата седмица започнах да давам месо. Нямам възможност за домашно и купих пилешки гърди от домашно пиле, което продават в супера. Дадох миналия вторник съвсем малко 5-10гр. В четвъртък пак толкова. В събота съвсем малко повече. В неделя започнах и жълтък. Пак купени яйца от супера от довашни кокошки. Дадох 1/8 от жълтъка. В неделя като се събуди бебето имаше една пъпка, като тази на снимката до лявото ухо. Реших, че го е ухапал комар. Намазах със суджкрем и на другия ден беше попреминала. Бяхме на преглед в понеделник и в кабинета забелязах, че в косъмчетата на веждите ива обпив и около очичките. Кадах на доктора , че започнах да му давам месо и жълтък и той ми каза да спра жълтъка за известно време. За около час - два пъпчицити изчезнаха. На обед му дадох пак месо пилешко и днес се сэцуди със сэщата пъпка, но от дясно. Предполагам, че е реакция от месото. Но така с единична пъпка???

# 189
  • Мнения: 1 001
Здравейте. Бебето е на 7м. От миналата седмица започнах да давам месо. Нямам възможност за домашно и купих пилешки гърди от домашно пиле, което продават в супера. Дадох миналия вторник съвсем малко 5-10гр. В четвъртък пак толкова. В събота съвсем малко повече. В неделя започнах и жълтък. Пак купени яйца от супера от довашни кокошки. Дадох 1/8 от жълтъка. В неделя като се събуди бебето имаше една пъпка, като тази на снимката до лявото ухо. Реших, че го е ухапал комар. Намазах със суджкрем и на другия ден беше попреминала. Бяхме на преглед в понеделник и в кабинета забелязах, че в косъмчетата на веждите ива обпив и около очичките. Кадах на доктора , че започнах да му давам месо и жълтък и той ми каза да спра жълтъка за известно време. За около час - два пъпчицити изчезнаха. На обед му дадох пак месо пилешко и днес се сэцуди със сэщата пъпка, но от дясно. Предполагам, че е реакция от месото. Но така с единична пъпка???
При непоносимост към храна може да се получи обрив, но пъпчиците са в областта на корема. При дъщеря ми, при реакция към морков, се получиха червени петна покрай устата, а накрая повърна. Според мен, тази пъпчица може да е от ухапване от насекомо, например, като си бяхме в Бг лятото се появяваха някакви такива пъпчици ама се махнаха от само себе си.

# 190
  • Мнения: 90
Първо и аз помислих, че е от насекомо, но след 2 дни да го ухапе пак на същото място, но от другата страна....

# 191
  • Мнения: 7 776
Първо и аз помислих, че е от насекомо, но след 2 дни да го ухапе пак на същото място, но от другата страна....
Ако е реакция все щеше да се обрине някъде другаде по тялото, а не само една пъпка.
А как е акото? Слуз или нещо друго необичайно?
Между другото, много сладко момченце 😊🙄

# 192
  • Мнения: 60
Момичета, някой от вас храни ли бебето си само с изцедена кърма? Аз храня така от седмица, защото той стои по час на гърда и накрая пак е гладен, обаче всички ми казват, че по този начин ще ми спре кърмата. Цедя се на всеки 3 часа след като го нахраня. Някой да е процедирал по този начин и да има някакви съвети?

# 193
  • Мнения: 7 776
Момичета, някой от вас храни ли бебето си само с изцедена кърма? Аз храня така от седмица, защото той стои по час на гърда и накрая пак е гладен, обаче всички ми казват, че по този начин ще ми спре кърмата. Цедя се на всеки 3 часа след като го нахраня. Някой да е процедирал по този начин и да има някакви съвети?
На колко месеца е бебчето?

# 194
  • Мнения: X
Момичета, някой от вас храни ли бебето си само с изцедена кърма? Аз храня така от седмица, защото той стои по час на гърда и накрая пак е гладен, обаче всички ми казват, че по този начин ще ми спре кърмата. Цедя се на всеки 3 часа след като го нахраня. Някой да е процедирал по този начин и да има някакви съвети?

Колко е голямо бебето? Как разбра, че е още гладен след като седи по час на гърда? Свържи се с консултант по кърменето, може захапката му да не е добра.

Общи условия

Активация на акаунт