За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 69

  • 34 066
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 001
Как да спра хълцането на бебето? Не става като преглътне вода, моля ви дайте съвет, ужасно е
Една глътка вода не помага, нито преди като бебе, нито сега като поотрасна. Аз й давах да суче и така спираше.

# 271
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Vercheto_sv, и аз съм висока (177) и ходенето приведена ще ме измъчи много. Мм се шегуваше че ще ми купи наколенки за да не се привеждам, но може и наистина да стане така.
Вкъщи ще съм на колене, а навън приведена, коланите ми се струват нож с две остриета.

# 272
  • Мнения: 2 406
Брат ми проходи сам на 10м.Когато започна уверено да стъпва и да иска да върви майка купи колани. Никога не съм гледала на тях като каишка за куче.Кръста наистина "отива на кино", ако детето не иска да върви самичко. Майка роди, когато не беше първа младост и нямаше как да го държи нон стоп за ръка, много я болеше кръста и по-време на бременността и после. Та тук бяха от полза.
Може би си зависи от детето. Донякъде съм съгласна, че най-добрият вариант е да се научи само, да пада, да става, това е естествения ход на нещата.Иначе после не е имал проблеми с прохождането, когато нямаше каишки. Те са улеснение за родителя.

За моята дъщеря незнам дали ще купя. Според ситуацията ще преценя. За сега прави с моя помощ не повече от 10 крачки. През останалата част се придвижва, подпирайки се по повърхности. Купих обувки. Излизаме на разходка. Свалям я от количката, оставям я да се подпира на пейката, на катерушките и така.

# 273
  • София
  • Мнения: 5 617
Някоя да е давала Drill calm baby? Подейства ли на детето?

# 274
  • Монтана
  • Мнения: 273


Някой ползвал ли е такава термо чанта на Авент? Побира 3 бутилки по около 350мл., на мен ми трябва за пюретата когато излизаме и в последствие за кухнята. Запазва ли храната топла? И ако може да ми препоръчате термочанта която да върши работа. 🙂

# 275
  • Мнения: 35 113
Някоя да е давала Drill calm baby? Подейства ли на детето?
Аз съм давала. По- добре е стодал да дадеш.
Като ти дадат храната от кухнята тя вече е изстинала, така че няма как да разчиташ да остане топла в термочанта.
Нашата я носят към 11.10. вземаме я в 11.30. колко да е топла?

# 276
  • Мнения: 5 478
При нас нещата са далеч от момента спрохождането, но навън няма да има опция да вървя сгъната... Имам много лоша травма на прешлените на гръбнака и през 3-4 месеца се обаждат, а натоваря ли си кръста - кошмарът започва отначало. Вкъщи все някак ще се справям, надявам се. Аз самата съм прохождала с такова коланче, явно не ми се е отразило зле... към настоящия момент си падам адекватно и атрактивно Smiley

# 277
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Аз бях писала, но ортопедът ни каза за тези колани, че са нож с 2 остриета, ако не оставяте детето да се осланя на тях, а само ги ползвате, когато залитне, да не падне, тогава можело. Аз си мисля че няма да ползваме, ама да видим. Simple Smile

# 278
  • Мнения: 2 503
Моля за съвет относно някакъв хубав, изчистен пробиотик. Дъщеря ми е на 2г5м.

# 279
  • Мнения: 35 113
Аз съм давала само един- Про Комбо бебе. Нямам база за сравнение, но лично аз бях доволна.

# 280
  • Мнения: 16 872
Аз бях писала, но ортопедът ни каза за тези колани, че са нож с 2 остриета, ако не оставяте детето да се осланя на тях, а само ги ползвате, когато залитне, да не падне, тогава можело. Аз си мисля че няма да ползваме, ама да видим. Simple Smile
Не можах да разбера, как хем да не се осланя, хем само согато пада.
Моля те, обясни пак.
Аз не съм коментирала с ортопед.

# 281
  • Мнения: 18 481
Предполагам, че означава да не го мъкнеш с коланите, а да седят отпуснати, така че детето само да ходи. Само, когато залитне, да ги използваш, за да предотвратиш падане.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Той коментира, че паяците, тези колани пречат да се развиват по естествен начин мозъкът и центърът на равновесието. Детето разчита на опората на паяка, на тези колани, а не на себе си. Трябва един вид да са на него, но да са отпуснати, да не виси и да се опира на тях, да се движи само, а само при залитане да се дръпнат, за да не падне. Паякът каза, че може след като детето само се изправя, ранното поставяне на него пак вреди и децата често ходят после на пръсти, не се пазят, защото са разчитали на неговата опора. Като цяло щадящите родителите средства, ги отричат като вредни за естественото развитие на децата.

# 283
  • Мнения: 16 872
Разбрах.

# 284
  • Мнения: 1 238
Знам, че въпросът ми не е за тук, но пък вие мами ще знаете. Днес си взех колан за стягане след раждане, 2 седмици след като родих, нямах възможност преди това. Въпросът ми е по колко часа на ден да го нося и спя ли с него?

Общи условия

Активация на акаунт