Цветята в нашия дом /тема 75/

  • 51 443
  • 752
  •   1
Отговори
# 525
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 215
цъфнал розмарин? и фрезия Simple Smile Simple Smile Simple Smile - приказка.
малките розово-бели маргаритки са страхотни.
минлата година успях да отгледам на балкона нещо такова, но жълто Simple Smile

момичета и момче, виждали ли сте някъде това?



прилича повече на абутилон, но ми излезе при търсене на ружа.
Flushed искам го Flushed

# 526
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
продължавай така и ще забравя приличието, ще грабна дечко и ще уплътня ваканцията с едно ваканцуване в Бургас.
 Simple Smile пък и не съм забравила, че си ми обещал муша(Н)тоси. TrollfaceTrollface

Плашиш ли???.
Не чакай хич! Тръгвай!
Венаги съм отворен за гости😀

# 527
  • Мнения: 5 267
Колеги помагайте. Гуцмания ли беше или вризея. Детето ми го подари днес, а не съм имала такова. Как се гледа?

# 528
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 215
гуцмания. вризеята е онова с палката за мухи Simple Smile Simple SmileSimple Smile

поливаш и се радваш - друго няма.

# 529
  • Мнения: 5 267
Благодаря  Добри, а да присаждам ли?

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 3 291
Не присаждай. Радвай и се, докато има цвят. После не е така атрактивна. Пуска издънки,  но те никога не са ми цъфтели.

# 531
  • Мнения: 705
Тези гузмания и вризея, най често ни ги подаряват по рождени дни, и никога не оцеляват. Независимо дали ще поливаш повече или по малко, независимо от температурата и светлината, винаги умират. Всеки път си задавам въпроса, защо все на наз се падат точно най капризните цветя, като гузмания, вризея, гардения, циклами, орехидеи, и сентполии. Винаги ни подаряват точно такива който не ни виреят, а са толкова красиви. А цинерарията умря точно за три дни.

# 532
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 215
от изброените само с гардении не съм се занимавала.
всичко друго си върви добре Simple Smile
сентполиите (стайни теменужки) вървят супер.
и от орхидеите не се оплаквам. а циклами вече втори път завъждам от семенца Simple Smile Simple Smile Simple Smile







снимките са от архивите Simple Smile но теменужките и сега имат цвят, три от орхидеите също, а цикламата наскоро се събуди Simple Smile
ако се сетя утре мога да снимам и кливията Simple Smile и тя е от цъфналите офисни китки

# 533
  • Мнения: 5 267
Оле колко красиви Heart  И при мен подарените умират.  Гардения, азалия... всичко Cry

# 534
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 215
азалията ми е голяма мъка - не знам вече колко уморих. Sad
една издържа много дълго и умря тази зима от памуклийки.
гадини гадни!

# 535
  • Мнения: 648
Здравейте! Защо листата н орхидеята ми пожълтявт? Не ми изглежда болна .. даже ще цъфне ! Дали е възможно от местоположението да е ( южен прозорец), ама и други години е има там и няма проблем?

# 536
  • Пловдив
  • Мнения: 3 291
Нищо и няма на орхидеята, просто едни листа умират и се появяват нови. Виждам това и при вас  Simple Smile.

# 537
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 215
а на мен не ми изглежда добре. Sad
корените как са?

# 538
  • Мнения: 14 821
И на мен не ми изглежда ок. Пече ли я пряко слънцето? До сега не беше силно и е била добре,но вече става силно и може да я опече.
И пак да кажа-има отделна тема за орхидеи,където са много отзивчиви и ще помогнат с най-адекватни съвети.
Моята я чакам да цъфти,ама бааавно стават нещата. 😃

# 539
  • Мнения: 14 151
Попитай тук. Въобще не изглежда добре орхидеята и това, че ще цъфти, не означава, че не умира.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1100623.msg38450298#new

Общи условия

Активация на акаунт