Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 885
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 355
Антоанет Пепе може би няма да я понеса като човек в живота, наистина е твърде превъзнесена и фалшива (зодия Близнаци все пак), но пък видеата й са интересни и информативни и ги гледам с интерес. Другото момиче, което слагам в категорията "неприятни в живота/приятни в Ютуб" е Валери, но при нея ми се струва, че лиготията е съвсем целенасочена, за да може да пасне в таргета си - момичета 10-17 години.
Бюти влогъри не следя вече, мина ми манията, цъкам само на клиповете на Джефри Стар и Джеймс Чарлс, защото са ми супер интересни като личности, както и Ники Минаж, защото е и интересна, и много креативна.
Абсолютният ми фаворит в Ютуб е Шейн Доусън, който не е гледал минисериалът му за Джефри Стар - да го направи!
А българският ми фаворит е каналът на 'Айде БГ - макар и ориентиран предимно към детска аудитория, имат забавни и полезни видеа, а и водещите са интересни и не-cringy. Маги Сан също много ми харесва, както и Хикен Щикен.

За мен проблемът на YouTube в България е, че авторите не печелят достатъчно пари от гледания и трябва да се издържат от допълнителни занимания (мърч, книги и прочие), към които интерес имат само най-малките. Съответно те се ориентират само към тази възрастова група и качеството на видеата пада значително. Но може би ще има развитие в тази насока, в последната година забелязвам огромен интерес - преди беше чудо като канал мине 100 000 абонати, сега има много канали с по над 250к.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Какви са темите на 'Айде БГ?

# 692
  • Мнения: 4 355
Какви са темите на 'Айде БГ?
На мен най-интересни са ми класациите им от сорта на "Топ 5 случайни открития", "Топ 10 YouTube скандала" и прочие. Правят и много предизвикателства, които са свежи, за мен в пъти по-поносими от тези, които Емил Конрад примерно прави.
Стават за разпускане, а и научаваш нещо интересно.

# 693
  • Мнения: 12 985
Сигурно това с раждането и е най- непринуденото видео, мило беше и емоционално. Като майка на две щерки се разчувствах леко:) А момичето е много хубава бременна и родилка! Като се сетя аз как изглеждах ... мъка, мъкаааааа! 😂🤪😱

# 694
  • Мнения: 2 223
Само да вметна, че това с плащането на гледания е почти изцяло мит. Освен ако не си с над милион 2, 3 ...а за да стигнеш такова ниво си минал през доста ПР и реклама...така че въобще не е това причината. Просто нашите не са толкова креативни и както и продуктовото позициониране, така и представянето на продуктибез да ти се догади от натрапване не им се отдава /като цяло, естествено има изключения/.

# 695
  • София
  • Мнения: 3 854
Само да вметна, че това с плащането на гледания е почти изцяло мит. Освен ако не си с над милион 2, 3 ...а за да стигнеш такова ниво си минал през доста ПР и реклама...така че въобще не е това причината. Просто нашите не са толкова креативни и както и продуктовото позициониране, така и представянето на продуктибез да ти се догади от натрапване не им се отдава /като цяло, естествено има изключения/.

Мисля, че Киара Ферани е една от блогърките, които са доста добре платени. Следях я доста време, докато не забременя и не стана ултра досадна с всекидневните фотоси на растящото й коремче, в едно с неприятния й мъж. После видях, че Диор са ушили двете й сватбени рокли и съответно са изчислили какъв % на популярност, който им е донесъл този акт. За нашите съм съгласна, че натрапват продукти. Най-смешно ми беше когато рекламираха превръзки и маратонки. От какво се издържат особено не ме вълнува. За някои зная, че вземат пари, за да направят влог или блог. Други разпродават PR пратките. Спомням си, когато лансираха Мон Герлен в БГ, в размените и в OLX "хвърчаха" парфюми за световно, но това е проблем не на този, който яде от баницата, а на този, който я предоставя.

Не съм гледала и няма да гледам това обсъждано раждане. С интерес очаквам влог "Как ходя до тоалетна или как детето ми ходи до тоалетна" - борбата е безмилостно жестока Joy

# 696
  • Мнения: 5 903
Вярно, че хвърчаха МОН Герлен-ите в Олх.😀
Е, досаден е парфюмът, какво да се лъжем. Но пък не прочетох нито едно лошо ревю за него.

# 697
  • Мнения: 2 223
Ами аз продължавам да мисля, че е нещо, което е интимно, но като си си пльоснал целия живот онлайн, не съм учудена. Гледах клипа, доста интелигентно беше представен.
Хареса ми едно мнение по - нагоре. В тоя форум какви неща съм чела и виждала и какви неща питат и показват хората ... мисля че са доста по -  абсурдни от клипа на мацката.
Тази Киара не я бях чувала до момента, после видях, че е блогърка и разбрах защо. За мен и в тези среди, както навсякъде, всичко е абсолютно елементарно - хората харесват красиви лица, с приятно излъчване, които имат луксозен начин на живот, който някои се опитват да повторят, други осъзнават, че никога няма да имат, и затова си пълнят очите.
А в крайна сметка ако това е ниша, не го намирам за лошо. Това, че нещо е препоръчано, не го прави никак лошо. Дори и срещу заплащане добрият продукт си е добър. Всеки си преценява до къде му се простира чергата и какво да си купи.
Доста по -противни са ми уеб сериалите с идиотското им лансиране на всички боклуци, стил "имам акне и да ти кажа, брат, опрайх си го с новата серия "Здраве" /близък план на цялата серия на марката 10 минути/, включително и Ескапел, дето си представям как ще се хукнат 15 годишните пикли да го пият сряда и петък, щото в "Не така брат" са го похвалили...което вече си е опасно.

# 698
  • Мнения: 683
Аз не гледам влогъри. Погледнах някои от посочените и всички са ми досадни. Като биг брадър или като рекламен блок, но и разните продукти не ме интересуват. Аз обичам да чета. Следя Майко Мила, Мама Нинджа и yolina’s Helvetia , но последната рядко пише.

# 699
  • Мнения: 3 789
https://www.youtube.com/user/Luhhsettyxo/videos
Намерих тази мацка, бях я гледала и преди, но не бях забелязала името на канала. Сега видях няколко нейни видеа и е страхотна. Много ми харесва и е доста красива и без грим, както и поведението ѝ е супер естествено.

# 700
  • Мнения: 2 062
Колко сме различни хората и колко прекрасно е това Simple Smile
Аз не бих допуснала снимка на новороденото ми да се върти в нета и да се гледа от познати и непознати, още по-малко пък снимка от първия му момент на тоя свят. Просто за мен бременността и раждането са изключително лични моменти, но аз дори и собствени снимки рядко качвам в нета.
Имам познати, които и без да са известни пускат във фейсбук снимка от ехографа на плода, ок, не съдя никого, тяхно си решение. Така, както те за мен са странни сигурно и те мислят същото и за мен 😁
Намирам видеата с истории за раждане за полезни такива, защото предпочитам да бъда подготвена за предстоящото.

Напълно съм съгласна. По принцип нямам проблем със снимките на деца, но като знам какви хора има в Интернет не бих публикувала такива детайли.

Клипове с раждания ми докарват силна тревожност и не изгарям от желание да ги гледам. Хора които показват и разкриват всичко не са ми интересни.

# 701
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Chiara Ferragni водеше блог The blond salade преди години.
Лелееее от къде го е намерила този грозен и мазен мъж? И постоянно си пускат езици 😂
Зад нея седи цял екип и агенти, които и осигуряват работа за години напред, няма нищо общо с хората, които започват от нулата съвсем самостоятелно на ютуб.

# 702
  • София
  • Мнения: 17 775
Явно само аз смятам видеото за противно. Не мога да възприема такова нещо за излъчване пред широката публика.
Мислех си тоя Филип- в началото го представяше като корпоративен служител едва ли не, попиващ от уменията на баща си. То много инфантилно това момче- намерили са се. Тя нахилена, той неадекватен.

# 703
  • Мнения: X
Явно само аз смятам видеото за противно. Не мога да възприема такова нещо за излъчване пред широката публика.
Мислех си тоя Филип- в началото го представяше като корпоративен служител едва ли не, попиващ от уменията на баща си. То много инфантилно това момче- намерили са се. Тя нахилена, той неадекватен.
И моето мнение е същото.

# 704
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Много интересна тема. Аз следя доста влогрли- Валери, Милена от myboxofbeauty, Зори от Аглю,Мариета от Мърфешън, Ивана Александрова, Мими Георгиева, Антоанет Пепе, Антоанет Попова. Като цяло най- дълго време следя Милена още когато учеше и преди да роди. Няма видео което да не ми е харесало и до ден днешен гледам поне по-веднъж. Зори също я следя отдавна, доста полезни съвети дава, но честно казано ми идва в повече понякога това вглъбяване във всяка една съставка на продуктите. И аз гледам да използвам качествена козметика, но нейното ми идва в повече. Валери следя мисля от година някъде. Страшно много ми допадат видеата й, защото имаме сходни вкусове за козметика. Ивана Александрова прави много интересни видеа иобича комуникацията със зрителите. Винаги ми е отговаряла ако питам за някой продукт или нещо друго. Ели от makeupuithow  обичам да гледам, защото ми се струва много искрена и непринудена. Вазхищавам се че застана й разказа историята за майка си пред камера. Наистина много мъчно ми стана.Антоанет Пепе  нейният канал и като цяло животът изглеждат много розови. Не мисля че се превъзняса или лигави. А че просто си е такава. Днес гледах влога от раждането, проказа повече отколкото предполагах. Няма лошо щом тя се чувства ок да споделя този личен момент с последователите си.

Последна редакция: нд, 30 сеп 2018, 21:45 от Valentina Dragancheva-Encheva

Общи условия

Активация на акаунт