Teлефонни измамници

  • 2 977
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
Това с телефона е стар лаф. Беше хит преди години Simple Smile

стар, ама златен! навремето се говореше, че основно звънят на мобилни телефони, сега са подкарали по телефонните указатели на стационарните и при това наред...
 в разстояние на 1 месец се случи и на мен и на съседката ми - беше безумно, защото търсеха отдавна починали хора, просто са чели стари телефонни указатели, в които не е сменен титулярът на поста. не че някой би им се вързал, но шокът е голям. аз лично отначало си помислих за телефонен тероризъм и се бях наплашила за разни по-сериозни неща...

# 16
  • Мнения: 1 150
 Joy Joy Тъпото е, че все още им се връзват. Един съсед изгоря с 10000лв. за 2т. стомана  hahaha hahaha

# 17
  • Мнения: 992
Това с телефона е стар лаф. Беше хит преди години Simple Smile
може да е стар, но и аз чух за такова нещо миналата седмица.Обадили се на село на дядо ми и се представили за другия ми дядо(т.е. за сват му), че бил в стара загора и му трябват спешно 1000 лв и да му ги прати. От там обаче дядо ми на село ми звъни и вика бе къде е дядо алекси , ми викам тук си е в софия , сигурна ли си, ми казвам да убедена съм. Та след като го убедих че някой го лъже се обадил в полициата ма естествено нищо не са засекли . Сигурно ще си има такива мошенници до като има и кой да им се връзва

# 18
  • София
  • Мнения: 3 797
и на нас ни звъняха #Cussing out

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Уф, миналата година изгоря дядо така.  Confused Стана ми много тъжно, защото знаех, че наистина е видял начин да помогне на свой стар приятел.  Confused После ги хванаха, ама, естествено, пари няма-за един ден и ги похарчили, дрън-дрън  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 1 483
Между другото, това е някаква много масирана кампания- в началото на тази седмица, в рамките на 2 дни, вкъщи и в домовете на 3 познати семейства са звъняли с тази история. Само материалите са различни- платки, ремъци, релета.... Лошото е, че възрастнихора изгарят- явно има доста наивни и им отиват спестяванията на хорицата. Много тъпо Close
Ние звъняхме на бабите и дядовците да ги предупедим да не се връзват на "аз съм стара съученичка" и т.н. Дано никой не изгори...

# 21
  • Мнения: 2 821
И да ми се обадят с такава молба немога да им откликна...откъде имам аз 2-3-5-10 000 лева. Като чуя за разни дедковци по селата как се връзват...е, откъде измъкват 10000 лв #Crazy...нали едвам скърпват двата края..пенсии ала бала...Всичко това звучи като градски легенди Crossing Arms

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И да ми се обадят с такава молба немога да им откликна...откъде имам аз 2-3-5-10 000 лева. Като чуя за разни дедковци по селата как се връзват...е, откъде измъкват 10000 лв #Crazy...нали едвам скърпват двата края..пенсии ала бала...Всичко това звучи като градски легенди Crossing Arms
Кое е градски легенди  Crossing Arms-че се връзват, че имат пари. И двете неща са верни, възрастните хора спестяват и парите, сложени на влог, за тях са нещо неприкосновено, нещо, което не се пипа. И, да, възрастните хора могат да бъдат наивни.

# 23
  • Мнения: 2 821
възрастните хора спестяват и парите, сложени на влог, за тях са нещо неприкосновено, нещо, което не се пипа. И, да, възрастните хора могат да бъдат наивни.

и като са неприкосновенни....тъй ли бързо се съгласяват да ги дават....то не е наивност само

# 24
  • Мнения: 1 355
На мен не ми е ясно само едно нещо. Обаждат се и се представят за някой роднина, приятел, познат, като назовават име. Поне на моя свекър се е представил един така - като съученик от гимназията, с който не е контактувал от години. От къде набавят тази информация? Това са лични данни, няма ги в указателя.

# 25
  • Мнения: 6 206
Веднъж прекъснах на поредния тип словото по телефона още в началото:
-Стига бе, още ли има глупаци да ви се хващат?
а той:
- Да, знаеш ли колко са много!!!
Laughing
Голям майтап. Другият път и аз ще им кажа така...
Аз принципно ако не съм заета много, ги държа на мобилния поне по 10-15 минути, че и повече. Яко да ги набутвам. Миналата седмица ми звънна един, но бях заета и го резнах веднага. После ме хвана яд, трябваше поне 10-на минути да го държа, колкото и да му е евтино, поне 5-6 лв щях да му смъкна.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 790
На един колега на мъжът ми му се случило пък следното:

На баба му и дядо му, които живея в друг град, се е обадил уж той, внукът им, и е поискал спешно да му пратят 300 лв, бил се разболял, ала-баба.

Те правят каквото им казва уж внукът, а всъщност, някакъв измамник (странното в случая, че не са му познали гласа, а и внукът им никога не им е искал за нищо пари), та как не са се усетили....

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
възрастните хора спестяват и парите, сложени на влог, за тях са нещо неприкосновено, нещо, което не се пипа. И, да, възрастните хора могат да бъдат наивни.

и като са неприкосновенни....тъй ли бързо се съгласяват да ги дават....то не е наивност само
Кво ли да ти отговоря  newsm78 Да, идиотизъм е, но не отрича доброто желание да помогне на приятел, както си е мислел. Няма да разбереш, затова и няма да ти обяснявам, но се случва и то по много. А парите беше изтеглил, за да ги даде послучай Нова година на правнук си-малшанс, злощастно стечение на обстоятелствата-няма никакво значение-той наистина е вярвал, че помага на свой стар приятел, който не е виждал от години. Не, не става въпрос за 10000, но човекът много трудно го преживя.  Crossing Arms

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
На мен не ми е ясно само едно нещо. Обаждат се и се представят за някой роднина, приятел, познат, като назовават име. Поне на моя свекър се е представил един така - като съученик от гимназията, с който не е контактувал от години. От къде набавят тази информация? Това са лични данни, няма ги в указателя.
Колко души в Бг се казват Иван? Ами Петър? В поколението на баба ми има поне сто познати с името Иван.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 483
На мен не ми е ясно само едно нещо. Обаждат се и се представят за някой роднина, приятел, познат, като назовават име. Поне на моя свекър се е представил един така - като съученик от гимназията, с който не е контактувал от години. От къде набавят тази информация? Това са лични данни, няма ги в указателя.
Колко души в Бг се казват Иван? Ами Петър? В поколението на баба ми има поне сто познати с името Иван.


Освен това, при всички обаждания около мен, разговорът е започвал така :"Познай кой се обажда! Познай, де, познай!" И ето така, ти почваш да се чудиш кой ли е, накрая казваш едно име на човек, който си познавал преди 100 години, от другата страна казват :"ДА!" и ето ти "информацията" .

Общи условия

Активация на акаунт