"Elimi Bırakma" ~ Не пускай ръката ми ~ с Alp Navruz & Alina Boz ~тема 3

  • 42 725
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 436
Здравейте, момичета!
Не мога да прочета всичко, а не съм и догледала и последния епизод, преведен от падругите.
Скрит текст:
Приготвям се за пътуване. Утре заминаваме с мъжът ми на почивка в Бодрум. Живот и здраве, там ще гледам на тяхна територия следващия епизод, а се глася и утре вечер за "Дъщеря ми" с малката - голяма актриса Берен. Ще се радвам и някой от вас да се присъединят.
Вижте какво открих за Дженк:

Гутъла ми преведе следното:
1. Въображаем, 2. Батко,3. Баща, 4. Приятел/братовчед ?/ 5. Скъп, любим,6. Играещ /кан-кан/, 7. Враг, 8. Ден, 9. Брат, 10. Учител.
Според мен това е характеристика за  Дженк, но кой е изготвил - въпрос?.  Хубав ден.Flowers Four Leaf CloverFlowers RoseFlowers Sunflower

# 46
  • Мнения: 36 753
Нинка - прекрасна новина

Скрит текст:
За теб и съпруга ти  newsm10
Да ви бъде приятно пътуването   car003, а почивката да бъде назабравима   grinning039 sport027 Времето да бъде хубаво за плаж и за разходки


Интересно, кой от всичките е Дженк, или всички.....Любовта е на 4-то място.... Thinking Thinking

# 47
  • София
  • Мнения: 3 436
Здравейте, момичета!
Ани, много ти благодаря за хубавите пожелания.
Скрит текст:
Наистина Бодрум е прекрасен за почивка и плаж и много предпочитан от турските артисти, но те повечето вече бяха вече там - сега започнаха снимки. Преди две години бяхме там по същото време, а миналата година бяхме в Мармарис. Там също е превъзходно. В Анталия сме били - Белек и мислехме тази година да отидем там, но нямаше самолетни билети. Там ще ходим с малката ми дъщеря в началото на ноември, но това е екскурзия с посещение на Кападокия. Тя като мен много обича да пътува и организира поне няколко екскурзии в годината на по далечни дестинации. Март месец ходихме с нея до Египет. Беше незабравимо. Мъжът ми избягва натоварващи екскурзии, предпочита само почивки, нали е по възрастен - пази се, а и нейния мъж предпочита само на почивки. 
Ани не знам защо любовта на Дженк са сложили на 4-то място, но може би за сега. Вярвам, че тя предстои. Дженк,  малко ще се измъчи, както и ние. Ще ви следя от телефона. Имам мобилни данни в телефона, но в Турция е доста скъпо. Wi- Fi в Турция е само в лобитата на хотелите, но ще се справя  и ще чета. Всичко добро на всички и до скоро.Flowers Four Leaf Clover

# 48
  • Мнения: 1 058
Добър ден момичета ..изчетох ви на един дъх за което ви поздравявам...вие сте направо родени за Анализатори....всичко сте описали,анализирали с точност..аз няма да ви повтарям,тъй като вижданията ни са горе долу еднакви,но искам да ви попитам нещо,което не ми дава мира....четох в предишна тема,че в Търция най възрастния в семейството е СУЛТАНКА и нейната дума е закон /нещо такова / та искам да ми обясните следното....Щом Фериде е почитаната /султанка/ то когато си отиде от този свят би трябвало Серап да заеме нейното място...но как ще има уважението, което не е постигнала... как ще движе за напред нещата ,щом нищо не е работила и учила и т.н . Някой може ли да ми обясни...и нещо друго все си мисля,че Серап е от бедно семейство и не е била желана снаха и затова да е и това отнушение към нея или в младоста си е имала издънки за които все още не сме запознати...лек ден момичета.

# 49
  • Мнения: 1 288
Здравей! И аз мисля, че има нещо между снахата и Фериде, но все още не са показали какво. Дали е била бедна и комплексирана от свекърва си или просто е завистлива и мързелива..... пък кой знае може смъртта на съпругът и да и е подействала противопоказно.
Явно е обаче, че се окопити и търси нещо което не е заслужила и постигнала.
Нина, приятен път..... много усмивки и хубави емоции.

# 50
  • Мнения: 36 753
Нинка
Скрит текст:
Знам за твоето и на дъщеричката ти хоби да пътувате - добре, че сте двете да си правите компания. А повечето мъжете по принцип харесват по-стационарните почивки  Grinning Но пък вие двечките пътешествайте - прекрасно е да се опознава света и чуждите култури. Между другото е проблем, сам човек да пътува, но при вас няма проблем....

Διμιτρα радвам се да те видя и тук - изглежда имаме еднакви предпочитания  Hug
Типичен пример за Султанките е Есма от Невестата, Къймет от Съдбата и много други. Но има няколко типа султанки, които използват различни методи, но в крайна сметка дори и да имат жив съпруг, те са тези, които определят правилата и отношенията  в семействата. Дори синовете им да са в зряла възраст, султанките ги командорят най-правилно и по най-различни начини си налагат волята...Ако трябва си служат с лъжи и интриги, манипулации....Макар, че съм във възрастта на султанките, не приемам тези тяхни методи....Има много снахи, на които целта в живота е да бъдат султанки...
За нашия случай Фериде не е типичната султанка, но и при нея забелязвам някои от чертите на султанките, които най-добре знаят кое е добро за семействата им и кое не и се намесва в живота на младите, които трябва да слушат и да изпълняват....Нямам представа за произхода на Серап - до сега не са давали някакви подробности за нея и нейното семейство. Има логика да произхожда от бедно семейство, защото и Фериде е била бедна. По спомени от разговорите  им с Хюлия и Сумру, мисля, че Серап е завършила колеж, каквото и да означава това....Ако не дай боже се случи нещо с Фериде, би следвало Серап да бъде султанката на семейство Челен....Серап не притежава качествата на Хюлия да има бърз и пресметлив ум...Не е и като Сумру.....У Серап не виждам завист.....което я различава от другите две.....Когато разбра, че Сумру иска да прави заведение, сама й предложи да кандидатства във фирмата на свекърва й - не каза в нашата фирма - които имат такава практика да подпомагат начинаещи.....
Не съм се замисляла до сега, че Серап може да е нежелана снаха....Но е напълно възможно...Отдавна си мисля, че може би Фериде умишлено  е държала Серап на страни от фирмата, като е възлагала надежди на Дженк.....Това държание спрямо Серап си го е постигала с пари - осигурявала е задоволеност на снахата, за да не се бърка в работите й...Затова съм казвала, че  Фериде използва  авторитарни методи.... с което е постигала подчинение....Но Дженк се противопоставя и от тук според мен идват проблемите....
Ох пак опнах чаршафа, а трябва да готвя.....

Да се допълня....Всички знаем, че сме смъртни и рано или късно ще си отидем от този свят...Би следвало всеки в напреднала възраст, да въведе доверен човек в делата му, човек, който да продължи работата без трусове. Особено ако има сериозно заболяване, от което изхода е неизвестен....Мисля, че затова Фериде се разбърза, но все удря на камък....Няма подход към Дженк, а както и по-горе споменах се опитва с нейните методи да му наложи подчинение.....Е, все пак успя....Дженк се хвана на въдицата й.....А всичко можеше да бъде по-лесно, но защо да не бъде сложно.....Разговорите със семейството според мен биха довели до добър резултат.....Но Фериде не пада като котка по гърба си...Никой, дори и членовете на семейството й не трябва да разбира, че тя има здравословен проблем, че може би има страхове за бизнеса и затова предприе всичко, което виждаме.....


Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 19:25 от MAMA-AN

# 51
  • Мнения: 1 058
MAMA-AN
аз мисля,че Фериде постъпва така,тъй като иска фирмата да е в сигурни ръце демек човек,който е отговорен,търпелив,умен,разбран,обичащ работата и т.н. тя все още не вижда в ничие лице тези качества и затова и полага тези изпитания може би и към Дж. за да се прекърши и не е толкоз буен да е по отговорен и.....така лесно не се управлява фирма ...може да имаш диплом,но дипломата не е всичко...лично мнение...

# 52
  • Мнения: 6 591
Вера Hug
Адмирации за последния ти пост, но с долния цитат съм много съгласна.
Той е една нова гледна точка по въпроса за решението на Азра да си замълчи за връзката си с Джемре, която напълно споделям.
Истинската любов е тази, която е способна на жертви.

Цитат
За мен Азра се затвори в себе си и почти нищо  с никого не споделяше.Тя не само се влюби ,но и обикна истински Дженк. Неговото  поведение и демонстрацията,че е с Джансу,а и споделеното ог нея,че се обичат,накара Азра да се жертва заради Джансу в името на несподелената си любов, а не заради лоялност към Сумру. Само когато обичаш всеотдайно можеш да се откажеш за да е щастлив любимият ти За това тя реши,че вече ще живее само заради Мерт. И ако нещата не се изяснян и намери Мерт,съм сигурна,че  заедно  ще напуснат това място.

Διμιτρα Hug
Едва ли Фериде има класови предразсъдъци по отношение на Серап, защото тя самата произхожда от махалата и някога е започнала бизнеса си с продажба на супа на улицата и постепенно е постигнала настоящото благосъстояние, което за повечето членове на семейството й е по-ценно от всичко.
Серап може и да не е работила досега, но със сигурност е образована и има способности. Друг е въпроса, че не чувства необходимост да се занимава с нещо.

Боби Hug
Предполагам и аз, че зад тези не особено добри отношения между снаха и свекърва се крие нещо в миналото, за което впоследствие ще ни разкажат.
Остава си и загадката около катастрофата на бащата на Дженк и съмненията, че е била предизвикана от друга кола. Надявам се отново да се върнат към това.

Нинка Hug
Леко пътуване и прекрасна почивка с незабравими спомени пожелавам на теб и съпруга ти!
По това време в Бодрум е прекрасно!
Чакаме те да разказваш!

Да ви кажа, след тази серия Джемре тотално ми опротивя.
Както каза на Фатма, че веднага ще се обади в полицията и ще предаде Мерт на Азра, така в следващия момент сама агитираше майка си колкото се може по-бързо да отстрани от пътя й Азра, защото й пречи на връзката с Дженк.
В същото време не се заблуждава и ясно си дава сметка, че Дженк и Азра се харесват и той я представи като своя приятелка само и единствено, за да подразни Азра. Дори му го каза в прав текст. Интресно до кога си мисли, че може да крие истината.
А Дженк скъпо ще си плати за това погрешно решение.
Трудно ще се отърве от тази пиявица.

Хубаво е, че Фериде вече си дава сметка, че Азми я шпионира и му няма пълно доверие.
А той да видим как ще лавира между тези пресметливи жени, всяка със своя интерес, а той с трети.
Ще има надлъгване, пък да видим накрая кой на кого ще разкаже играта. Laughing

Много ми е интересно в следващия епизод  Дженк след публичния линч към Азра заради тайната, че с Джемре са сестри, дали ще поиска по аналогичен начин обяснение и от „любимата си“ и майка й или ще се остави да му замажат очите.
Това, че Азра първа се направи, че не я познава не освобождава Джемре от правото сама да каже на Дженк истината. Любопитно ми е също дали семейството ще научи за болестта на Фериде и ако това стане, дали това ще промени отношението им към нея...

Много ми хареса в епизода начина по който Фериде се отнесе с Джейда.
Внимателно я разпита за всички подробности и я изслуша. А после я подкрепи и я успокои точно както би го направила една истинска баба. Защо не постъпи по същия начин и с Азра...


Лека нощ от мен!

# 53
  • Мнения: 1 288
Дъга  Hug според мен ще поиска Азра да мине през детектор на лъжата. Само така може да се успокои и да заживее без да лъже себе си и останалите за тази измислена връзка с Джансу, която ще му струва много...според мен.
Дженк няма да излезне сух от тази любов........Защото първо Сумру е търсач на силни усещания, колкото по жестоко, толкова по добре, второ без пари не може, а семейство Челен имат и Джансу е нейния банкомат за по светло и охолно бъдеще. Мога и още, но стига толкова.
Не ми се вярва Серап да е неграмотна, не ми се вярва и Фериде да има класови предразсъдъци.....абсурд, ако беше така нямаше да посещава квартала и Хюсние........., но усещам, че зад това поведение на свекървата се крие нещо от страна и на двете. Снаха срещу свекърва. Дали пък Серап няма нещо общо с катастрофата?????
Вече се вкарвам във филма де се вика много яко #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 54
  • Мнения: 36 753
Διμιτρα - той няма диплома....нали са го изключили заради побой...
За мен Дженк не е нито безотговорен нито хулиган. Напротив в него виждам много отговорен младеж, хване ли се с нещо проявява находчивост, и следва задачите си.....Обича и уважава семейството си. Ако не беше така, Дженк нямаше да се върне от щатите. Щеше да преследва мечтата си и съм убедена, че щеше да се справи.

Дъгичке

Цитат
Любопитно ми е също дали семейството ще научи за болестта на Фериде и ако това стане, дали това ще промени отношението им към нея...

Не видях преди Дженк да поиска да се връща в Америка и сюрприза на Фериде със завещанието, някой от семейството да има лошо отношение към Фериде. Прераканията в едно семейство не са повод да мислим, че някой мрази някого. Това са три поколения големи хора и сблъсъка е неминуем...
Ако семейството разбере, че Фериде има здравословен проблем, мисля, че всички ще  бъдат до нея....ако сценаристите не са решили друго.....но за мен всичко друго ще бъде измислено....

Боби - получава се нещо интересно....А ако Дженк остане без пари, без наследство дали тогава Сумру ще подтиква дъщеря си..... Thinking

# 55
  • Мнения: 1 288
Скрит текст:
Διμιτρα - той няма диплома....нали са го изключили заради побой...
За мен Дженк не е нито безотговорен нито хулиган. Напротив в него виждам много отговорен младеж, хване ли се с нещо проявява находчивост, и следва задачите си.....Обича и уважава семейството си. Ако не беше така, Дженк нямаше да се върне от щатите. Щеше да преследва мечтата си и съм убедена, че щеше да се справи.

Дъгичке

Цитат
Любопитно ми е също дали семейството ще научи за болестта на Фериде и ако това стане, дали това ще промени отношението им към нея...

Не видях преди Дженк да поиска да се връща в Америка и сюрприза на Фериде със завещанието, някой от семейството да има лошо отношение към Фериде. Прераканията в едно семейство не са повод да мислим, че някой мрази някого. Това са три поколения големи хора и сблъсъка е неминуем...
Ако семейството разбере, че Фериде има здравословен проблем, мисля, че всички ще  бъдат до нея....ако сценаристите не са решили друго.....но за мен всичко друго ще бъде измислено....

Боби - получава се нещо интересно....А ако Дженк остане без пари, без наследство дали тогава Сумру ще подтиква дъщеря си..... Thinking

А, Ани Hug в такъв случай ще вземат Тарък (амаа аз не го давам на усойницата) или в най-добрия Ефкан....много ще си допаднат със Сумру ще се надлъгват Mr. Green Crazy

# 56
  • Мнения: 36 753
Цитат
или в най-добрия Ефкан....много ще си допаднат със Сумру ще се надлъгват

Цъ...Ефкан е нисък за Джансу...Виж за Сумру става.... Grinning

# 57
  • Мнения: 8 418
Добро утро! Hug Hug Hug

Скрит текст:



Благодаря за интересните постове! Hug bouquet

Цитат
Остава си и загадката около катастрофата на бащата на Дженк и съмненията, че е била предизвикана от друга кола. Надявам се отново да се върнат към това
.
Ако катастрофата не е нещастен случай, то тук ще е намесен Азми.  Peace Но пък от спомените на Дженк става ясно, че баща му се навежда за играчката, която той изпусна и тогава се удря... Thinking  Дано има рейтинг, за да разберем какво наистина се е случило, ако все пак не е инцидент.

Боболина,  Hug по онова време Серап е в болницата, тогава се е родил Арда. Peace

Хубав ден! bouquet

# 58
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 816

Да ви кажа, след тази серия Джемре тотално ми опротивя.
Както каза на Фатма, че веднага ще се обади в полицията и ще предаде Мерт на Азра, така в следващия момент сама агитираше майка си колкото се може по-бързо да отстрани от пътя й Азра, защото й пречи на връзката с Дженк.
В същото време не се заблуждава и ясно си дава сметка, че Дженк и Азра се харесват и той я представи като своя приятелка само и единствено, за да подразни Азра. Дори му го каза в прав текст. Интресно до кога си мисли, че може да крие истината.
А Дженк скъпо ще си плати за това погрешно решение.
Трудно ще се отърве от тази пиявица.


Хубаво е, че Фериде вече си дава сметка, че Азми я шпионира и му няма пълно доверие.
А той да видим как ще лавира между тези пресметливи жени, всяка със своя интерес, а той с трети.
Ще има надлъгване, пък да видим накрая кой на кого ще разкаже играта. Laughing

Много ми е интересно в следващия епизод  Дженк след публичния линч към Азра заради тайната, че с Джемре са сестри, дали ще поиска по аналогичен начин обяснение и от „любимата си“ и майка й или ще се остави да му замажат очите.
Това, че Азра първа се направи, че не я познава не освобождава Джемре от правото сама да каже на Дженк истината. Любопитно ми е също дали семейството ще научи за болестта на Фериде и ако това стане, дали това ще промени отношението им към нея...

Много ми хареса в епизода начина по който Фериде се отнесе с Джейда.
Внимателно я разпита за всички подробности и я изслуша. А после я подкрепи и я успокои точно както би го направила една истинска баба. Защо не постъпи по същия начин и с Азра...

Съгласна съм на 100% за Дженк и аз това попитах още след фрага със снимката...от кого ще поиска обяснение.....и излязох права, че пак Азра ще опере пешкира....направи добро и изяж л***о....
сега вече да кажа спокойно...
Здравейте момичета
Да пием по кафе и да бягаме по задачи...

# 59
  • Мнения: 4 743
Здравейте, аз също следя сериалчето и ви чета с интерес. Надявам се скоро да има развитие по откриването на Мерт. И тъй като съм много нетърпелива издирих оригиналната история и снощи прегледах набързо сериите, има ги в ютуб с английски и испански субтитри. Ами доста разлики има и различна хронология на събитията, наистина детето се намира чак на края, но там детето е доста по -голямо, не видях почти сцени с него, не го показват да плаче и страда както Мерт във всяка серия...има също още една сюжетна линия свързана с бащата на Азра, която тук липсва, а може и да я включат по -нататък.
За момента и аз симпатизирам на Дженк, въпреки че в началото не ми направи добро впечатление, прибра се от Америка и избяга на хотел , за да не се види с баба си. Изглеждаше много детинско поведение, след това се видя с нея и вместо да обясни какво се е случило, той се развика, че не искал да работи във фирмата. На бабата направо й дойде като гръм от ясно небе, наистина изглеждаше безотговорно поведението му. Можеше със спокоен тон да й обясни какво точно се е случило, защо е изгонен от университета и като цяло какви са му бъдещите творчески планове 😂 вместо това той запали , бум - тряс, дай ми парите , пък аз ще се оправя... Определено обаче запознанството с Азра му помогна да осъзнае много неща и да спре да бяга от проблемите. Каквото и да е семейството му, той поне има такова , докато тя си има само Мерт...
Дано има рейтинг сериалчето , за да може да се разгърне историята.

Общи условия

Активация на акаунт