Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 975
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Аз правя диоден, а електро правих само веднъж, на светли, но дебели. Най-вероятно пак ще трябва, защото имам нови и са неприятни, боцкат.

# 181
  • Мнения: 154
За тези, които са си правили лазерна на триъгълник, колко процедури ви бяха нужни, докато окосмяването изчезне? Hug

# 182
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Аз до момента съм с 3 процедури, мога да отчета повече от 80% повлияване. Страхотно гладка кожа, очарована съм 😁

# 183
  • Мнения: 10 263
И аз съм с 3 на бикини. Разредиха се, но според мен ще ми трябват поне 4-5 още. Оценявам си прогреса на 80%. При мен много дразнещо нещо наблюдавам. Там където съм третирала с лазера да речем няма нищо или почти нищо, но ми се окосмяват съседни области, които не третирам. Например бикини линията видимата, която захваща и малко от горна част на бедрото. Ами където е минал лазера косми няма ( в ямката покрай бикините). Обаче след тази област близката към бедрото избуяха страшно дълги косми, а преди нямах нито толкова дълги, нито пък там. Забелязвам това и под мишници. След третираната зона в ямката на мишницата ми се появиха косми в съседство по 1,5см може би. От любопитство съм ги оставила да видя до къде ще стигне това чудо. Верно тънки, руси и пършави са, но са дълги. Аз не знам в такъв случай щемсе отърва ли някога....

# 184
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Аз правя бикини и цели крака, така че няма избуяване никъде, всичко е третирано и всичко е идеално.

# 185
  • Мнения: X
А как ви се отрази лазера на краката? Колко процедури ви трябваха за да може да отидете на плаж спокойно? И космите напълно изчезват или стават руси и на слънце пак се виждат... Защото с бръснене и лазер става един затворен кръг.... Ти бръснеш русите, те стават тъмно, ходиш на лазерна и пак така...

# 186
  • Мнения: 10 263
Аз лично направих 5 процедури на крака и видимо няма нищо черно и дебело. Спокойно мога да си ходя така. Избива обаче светъл мъх. И тук таме по някой дву сантиметров тънък светъл. Но определено мога и да не бръсна ( разбира се махам дълъг ако има някой, но говоря за подобни такива 5-6 на крак). Аз мисля че най-добър резултат имам на крака и мишници. Най-слаб на бикини (по-скоро триъгълника) и лицето горна устна. Даже с горна устна не смятам да се за имавам повече и без друго няма кой знае какво за махане, но реших и там да пробвам.

# 187
  • Мнения: 1
Искам да попитам, имате ли някакви мнения за лазерен център Инканто? Смятам да направя там първата си процедура и срещнах отрицателни коментари, но и положителни, затова се двоумя 🤔

# 188
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
3 процедури на крака имам, седмици наред са съвсем гладки. Последно правих края на ноември, след 2 седмици ходих на море- наложи се да бръсна, не бяха опадали напълно след сесията( по- скоро бяха избили); от средата на декември обаче няма един покарал косъм, т.е. 4 седмици след последното бръснене и 6 седмици след сесията.

# 189
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте момичета! Аз преди години си правих фотоепилация на цели крака и подмишници - около 10 процедури и резултата под колената и подмишниците е на 90% положителен. На бедрата са ми по-светли и резултата е 50%. Правих и на горна устна, но ефекта беше почти нулев. Тогава не знаех, че не трябва да правя такива процедури през лятото и козметичките не ми казваха да се мажа с крем ( и аз не съм била добре информирана), та след няколко  процедури забелязах пигментация на горната устна. Веднага спрях процедурите и след години пробвах лазер. След 2 процедури ми казаха че нямало смисъл, защото са много светли и лазера само гори косъма без да прави друго.

Има ли някой успешно отървал се от светъл мустак? Stuck Out Tongue Winking Eye Sunglasses

# 190
  • Мнения: 10 263
Ами май не. Аз тъкмо по-нагоре споделих, че спирам с тоя мустак и без друго нищо не се забелязва, но като си наумих че ще махам. Имах по 3-4 по-твърди от всяка страна. Те се махнаха, но всичко друго си се връща русее и буее Simple Smile Зарязвам ги. Може би с игла ще трябва един по един, но не толерирам болка, а и всичко ми идва на далеко, та не ми се занимава.

# 191
  • София
  • Мнения: 28
Ами май не. Аз тъкмо по-нагоре споделих, че спирам с тоя мустак и без друго нищо не се забелязва, но като си наумих че ще махам. Имах по 3-4 по-твърди от всяка страна. Те се махнаха, но всичко друго си се връща русее и буее Simple Smile Зарязвам ги. Може би с игла ще трябва един по един, но не толерирам болка, а и всичко ми идва на далеко, та не ми се занимава.

Даа, разбирам те. Забравих да спомена, че ходя и на електроепилация с игла, надявайки се че ще изчезнат, но за момента нямам по-добри резултати, а съм правила около 5 процедури за 1.5 г. назад.

# 192
  • Мнения: 5 861
Има ли някой успешно отървал се от светъл мустак? Stuck Out Tongue Winking Eye Sunglasses
Зависи какво разбираш под "светъл". Simple Smile Ако е чак рус / лишен от капчица пигмент, нищо няма да постигнеш. В такъв случай, се прилага електроепилация. Peace
От игличката абсолютно никакво разреждане ли не виждаш?
И още един съвет - пробвай с Александритен лазер.

vici, не е толкова болезнена електроепилацията. Даже хич за мен. Simple Smile

# 193
  • Мнения: 10 263
Гърненце, аз за елетроепилация съм чувала истории за чудовищни болки Simple Smile Simple Smile и съм останала с убеждението че боли. Като на бикини зоната.

Пак зависи от прага на болка. Хич не търпя. С мойте кортизоли, човек да не ме пипне мен. Четох, че поради нисък кортизол, прага на чувстителност за болка бил нисък.

Но пък казват, че електроепилацията бил доста по-сигурен метод.

# 194
  • Мнения: 5 861
Мен лично с Диоден лазер ме боли поне 5 пъти повече, отколкото с игличка. С Александритен - не. Simple Smile
Най-добре пробвай сама, не се води по това, кой какво казал и как го почувствал.

Сигурен метод е, но трябва да се извършва изключително прецизно. Трудно е да намериш операторка, която се справя на професионално ниво. Но при вас не е чак толкова трудно, де.

Общи условия

Активация на акаунт