Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 827
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Някои има ли впечатление от Pure lase в студентски град?

С тези цени...
Именно, а и лазера им е диоден...

# 151
  • Мнения: 854
Здравейте! Искам да попитам някой има ли опит с Лазер Център София, по - конкретно в студентски град. Рових се доста из сайта им, но дори не успях да разбера с какъв вид лазер работят.

# 152
  • София, България
  • Мнения: 812
Аз искам да попитам тези от вас, които се третират от доста време. Причината, поради която започнах да се подлагам на лазерна епилация беше, защото бях разбрала, че след известен брой процедури, после няма косми поне година - две, но започвам да се чудя дали това изобщо е възможно или нещо не съм разбрала. За първи път отидох на лазерна епилация началото на септември тази година, на брадичка и горна устна, и сега ще ходя на 4-та процедура. Определено съм доволна и виждам, че има ефект, косъмът в момента е мек почти, колкото мъх, а преди направо като мъж със самобръсначка бях, докато не стигна момент, в който трябваше да премахвам мъхчето, което съвсем вече не беше мъхче, всеки ден. Виждам, че сега след процедурите някои косъмчета дори са загубили пигмент, но ми е интересно дали някой е изминал пътя с необходимия брой процедури, в които спокойно може да си вземе "почивка", защото искам да започна и триъгълник или подмишници, а не ми е рентабилно да плащам за повече зони накуп.

# 153
  • София
  • Мнения: 17 773
Доста такива дами има. За лицето трябват около 10 процедури, обаче, защото е най- хормоналната зона. Simple Smile
По тялото има хора, които не ходят на поддържащи процедури, а нямат косми от 10г. Триъгълникът рядко е от тях, но подмишниците- спокойно могат да бъдат. Както и краката.

# 154
  • Мнения: X
И аз съм съм част от статистиката... Ходя на лазерна на триъгълник от вече 2 години... Имам 9-10 процедури, но никога не е имало момент напълно да нямам косми... Да светли са, но някак си на цялостната "картинка" едни 20% косми не ми изглеждат добре и винаги съм ползвала и самобръсначка. Мисля да сменя и вида лазер, до сега съм била само на диоден.

# 155
  • Мнения: 10 256
Аз пък имам чувството че грубото се маха, но после като набодат светли и тънки косми така си и остават. След последната процедура на крака не виждам нещо да опада. Избиха тънки, светли косъмчета които с лупа се виждат, но ги има. Не мисля че някога ще се махнат.

# 156
  • Мнения: 8 758
Днес бях на електро с игла за зона брадичка и бакенбарди .
Доволна съм , в петък пак .
Разбрахме се след празниците да посещавам поне 3-4 пъти седмично за по 1 час продецура .

Дано да ги изтребя дълготрайно .
На бялата кожа , дори и светлите косми ме дразнят особено под фдт.

# 157
  • Мнения: 1 758
Като стигна до момента с лупа да се виждат косъмчетата ще съм доволна.
Не държа да съм съвсем плешива без абсолютно никакъв косъм. Не вярвам ,че може да се стигне до там.
Аз ходя от година, космите са ми доста доста по-малко и мноого по-тънки и слаби , но съм далеч от “с лупа да ги видя”.

# 158
  • Мнения: 8 758
Чували ли сте за този лазер ?
Duetto  Mt evo

Тук във Варна , една известна дерматологична клиника се е сдобила с него и сега пускат нон стоп интересни материали за него .
А най-ми харесва частта, че повлиява и на мъхести косми ,
Но не съм чувала от другаде за него .


Вие какво мислите ?

# 159
  • София
  • Мнения: 17 773
Днес бях на електро с игла за зона брадичка и бакенбарди .
Доволна съм , в петък пак .
Разбрахме се след празниците да посещавам поне 3-4 пъти седмично за по 1 час продецура .

Дано да ги изтребя дълготрайно .
На бялата кожа , дори и светлите косми ме дразнят особено под фдт.
В кое студио?

# 160
  • Мнения: 8 758
За Варна става въпрос , Естетико .

# 161
  • София
  • Мнения: 17 773
A, благодаря, от София съм Simple Smile

# 162
  • Мнения: X
Вярно ли, е че диодните лазера са Немедицински лазерни системи, който не изискват работещият с тях да има медицинско образование, а александритните са медицински и по-подходящ вариант за вече по-светли и тънки косми?
 

# 163
  • София
  • Мнения: 17 773
Не, всеки лазер може да се управлява и от немедицинско лице, стига да може наистина да борави с него Laughing
Доколкото знам, няма такова законово изискване в България. По- скоро става дума за сертифициране, което е далеч от мед. образование Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 дек 2018, 04:16 от The Catcher in the Rye

# 164
  • Мнения: 5 848
Аз искам да попитам тези от вас, които се третират от доста време. Причината, поради която започнах да се подлагам на лазерна епилация беше, защото бях разбрала, че след известен брой процедури, после няма косми поне година - две, но започвам да се чудя дали това изобщо е възможно или нещо не съм разбрала. За първи път отидох на лазерна епилация началото на септември тази година, на брадичка и горна устна, и сега ще ходя на 4-та процедура. Определено съм доволна и виждам, че има ефект, косъмът в момента е мек почти, колкото мъх, а преди направо като мъж със самобръсначка бях, докато не стигна момент, в който трябваше да премахвам мъхчето, което съвсем вече не беше мъхче, всеки ден. Виждам, че сега след процедурите някои косъмчета дори са загубили пигмент, но ми е интересно дали някой е изминал пътя с необходимия брой процедури, в които спокойно може да си вземе "почивка", защото искам да започна и триъгълник или подмишници, а не ми е рентабилно да плащам за повече зони накуп.

Лаконичен отговор в хумористичен стил - погледни анкетата на първа страница от темата и си направи изводите. Laughing

А сега сериозно - мисля, че тук, в темата, повечето (ако не и всички) дами сме "изминали пътя с необходимия брой процедури", както ти се изразяваш. Някои дори многократно сме го надхвърлили. Аз лично правя лазер от 10 г. насам. При мен уж не са налице доказани хормонални проблеми, свързани с андрогените. За момента, обаче, нямам зона, изчистена на 100%, но имам много добър резултат на горната устна, например, където 95% от окосмяването изчезна, надявам се, завинаги.

Помисли сама: лазерът действа единствено на косми, които са, като цяло - тъмни, дебели и с пигмент. Предполагам, и сама се досещаш, че ако един косъм е светъл, русоляв или без изявен пигмент, тип "vellus hair", ще е трудно, ако не и напълно невъзможно да бъде унищожен, посредством лазерна епилация, независимо дали говорим за Диоден или Александритен лазер. Ти самата пишеш, че вече имаш такива косми. Оттук-нататък тези косъмчета едва ли ще се повлияят от лазерния лъч, за съжаление.
Освен това, споменаваш, че доскоро си имала косми по брадичката и горната устна, които са напомняли едва ли не на мъжки тип окосмяване. Тествала ли си се за хормонални проблеми? Дори да се окаже, че нямаш такива, това би означавало, че природно / генетично ти е заложено да си с по-изявено окосмяване. Тази особеност определено ще забави процеса по перманентното изтребване на излишните косми и вероятно ще ти се наложи да направиш доста по-голям от стандартния брой лазерни сесии, за да решиш проблема окончателно. Ако изобщо някога успееш да го решиш радикално. Аз за момента не се справям с тази задача, а съм доста упорита.
Последните останали косми, които сигурно ще са мъховидни, светли и тънки, ще ти се наложи да премахнеш чрез електроепилация. Няма друг начин, измислен от съвременната разкрасителна медицина. Laughing

В заключение - когато нещо опира до човешки организъм и процесите, протичащи в него, 2 + 2 невинаги е равно на 4. Wink Ако разбираш какво имам предвид...

Чували ли сте за този лазер ?
Duetto  Mt evo
Аз лично не съм. Бих те посъветвала да го пробваш на малка зона и после да споделиш тук дали си доволна. Simple Smile
Леко скептична съм към лазер, за който обещават да премахва мъхове...

Вярно ли, е че ... александритните са ... по-подходящ вариант за вече по-светли и тънки косми?
Попадала съм на такива твърдения, но не знам доколко да им вярвам.

Аз пък имам чувството че грубото се маха, но после като набодат светли и тънки косми така си и остават. След последната процедура на крака не виждам нещо да опада. Избиха тънки, светли косъмчета които с лупа се виждат, но ги има. Не мисля че някога ще се махнат.
vici, открай време все си мисля да те питам: при положение че си в "Меката" на електроепилацията, защо не пробваш? Simple Smile Този метод се препоръчва точно при типа косми, каквито в момента са ти останали. Едва ли ще успееш да ги доизтрепеш с лазер, щом са русички и хилави. Peace

Общи условия

Активация на акаунт