Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 701
  • 742
  •   1
Отговори

Анкета

Какъв процент от окосмяването ви в зоните, които третирате, изчезна завинаги, в резултат на перманентните методи за обезкосмяване?

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

# 255
  • Мнения: 237
Здравейте. Започнах и аз да използвам фотоепилатор... днес направих 2-ра процедура на бедрата на последен степен и на някои места ме пареше, това означава ли, че трябва да намаля степента? Бежова съм и на 1-вата процедура бях на 3-та степен и нямах никакво парене. Между другото имате ли проблеми с бръсненето, защото се бръсна и после третирам, но и след това като се огледам виждам, че съм оставила някои необръснати косми... при вас случва ли се? Grinning Че това бръснене започна да ме дразни... но трябва.

Аз на последната степен го усещам по-скоро като токов импулс- бзът, бзът хаха ако кожата не се зачервява и не реагира кофти - няма проблем да използваш последната степен- просто трябва да изтърпиш болката, а тя е минимална. Аз вече съм свикнала и даже ми харесва този мини токов шок хахахах но моя има 5 степени- правя се навсякъде на 5, интим пълен- на 4. Козметичката ми е казвала, че ефектът ще е същия даже да се святкаш на 1ва степен най-безболенената- но ще стане по-бавно, по-слаб е импулсът. Ти си прецени.

За бръсненето- аз нямах много косми и не съм "пропускала", но не мисля, че е фатално пак ще ги светне Wink

# 256
  • Мнения: 2 824
Здравейте. Започнах и аз да използвам фотоепилатор... днес направих 2-ра процедура на бедрата на последен степен и на някои места ме пареше, това означава ли, че трябва да намаля степента? Бежова съм и на 1-вата процедура бях на 3-та степен и нямах никакво парене. Между другото имате ли проблеми с бръсненето, защото се бръсна и после третирам, но и след това като се огледам виждам, че съм оставила някои необръснати косми... при вас случва ли се? Grinning Че това бръснене започна да ме дразни... но трябва.

Попитай в някоя от темите за фото/лазерна епилация с уред за домашна употреба. Има няколко теми в подфорума. Тази е най-активна: https://www.bg-mamma.com/?topic=631845.2250

Настоящата тема е за споделяне на опит и отзиви от електроепилация, фотоепелация, лазерна епилация и елосепилация, извършвани в професионални центрове.

# 257
  • Мнения: 5 816
Момичета, да ви попитам - вие в рамките на колко време след лазерна сесия мажете със слънцезащитен крем откритите части на тялото през 2 чАса? Аз обикновено го правя за 2 седмици. Мислите ли, че е малко?

# 258
  • Мнения: 2 824
Момичета, да ви попитам - вие в рамките на колко време след лазерна сесия мажете със слънцезащитен крем откритите части на тялото през 2 чАса? Аз обикновено го правя за 2 седмици. Мислите ли, че е малко?


Ако е силно слънцето, се мажи начесто и без да си правила лазерна епилация. Усещането ти би трябвало да те води.

Ако е за лице, по често мазане с висок фактор.

Зависи разбира се каква ти е кожата и колко е фоточувствителна. 

# 259
  • Мнения: 5 992
Аз лятото и по принцип мажа със слънцезащитни. Лицето и откритите части преди да тръгна за работа и след това на прибиране пак. Като правих последно лятото лазерна епилация две седмици ходих с дълги дънки и панталони, мъка беше.

# 260
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Понеже при мен постоянно пече слънце, а лятото е ад, би трябвало да се мажа много често. Но истината е, че около седмица след процедура го правя и то в никакъв случай през два часа. Мажа преди излизане и толкова.

# 261
  • Мнения: 5 816
Благодаря ви. Мен питането ми беше конкретно относно честотата на мазане. Понеже аз наистина слагам слънцезащита на третираната зона на всеки 2 чАса, без изключение. Но само в рамките на 2 седмици след процедурата.
Лятото, когато не правя лазерни сесии, мажа цялото лице, превантивно, но веднъж дневно, не ми се занимава повече. Simple Smile

# 262
  • Мнения: 5 992
Аз не виждам смисъл, ако не си пряко изложена на слънце, да мажеш през два часа дори и непосредствено след процедура.

# 263
  • Мнения: 5 816
Е, ако съм в затворено помещение, не мажа. За навън говорех, просто мислех, че се подразбира. Peace

# 264
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Аз мажа лицето стриктно около седмица след процедура. Когато сме на море подновявам, но не съм сигурна, че е на 2 часа. Омразно ми е клепането в горещините.

Обаче онзи ден бях на поддръжка на брадичка и на следващия ден забравих да сложа крем с фактор, а имаше слънце. Крих брадичката в яката на якето, като си представих, че може да се пигментирам Confounded

# 265
  • Мнения: 5 992
Е, ако съм в затворено помещение, не мажа. За навън говорех, просто мислех, че се подразбира. Peace
Ох 😌 Прощавай, но е петък. Извинена съм предполагам 😀
Както казах, в първите две седмици ходя с дълги дрехи, след това не съм толкова стриктна с мазането (през 2 часа) , освен ако не съм на плажа.

# 266
  • София
  • Мнения: 68
opsatropsa, най-добре отиди във "Версус", "Борекс", "Lege Artis" или "Body Aesthetics". Там лазерите са добри.
Всъщност, ти в София ли си базирана?
В София съм, мерси за изброените студиa, ще пробвам в някое от тях за следващата процедура. Следя темата с интерес. Simple Smile

# 267
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Аз днес си записах час във Версус да видим какво ще направя за лятото!

# 268
  • София
  • Мнения: 361
Гърненце, аз не правя лазер на лице и нямам опит с тези зони, но ще споделя моя опит по принцип.
Кожата ми е бяла и чувствителна, лесно зачервявавам. Принципно мажа слънцезащита 50+ фактор на лицето всеки ден, независимо от сезона. Лятото и в слънчеви дни нанасям както ти каза - ако съм навън примерно през 1-2-3 часа, зависи от времето и как се чувствам. Миналото лято, докато бяхме на почивки и морета се скъсах от мазане. Моите приятелки само се смееха с мен. Simple Smile И накрая какво стана - при цялото ми старание пак бях направила пигментации в зоната на бузките, точно под линията на слънчевите очила. Е, никак не беше приятно, нито пък красиво. Впоследствие с д-р Христозов ги оправихме, кожата се поуспокои и тенът се изравни.
Давам само пример от моя личен опит, макар и без лазерни процедури на лице, брадичка и тн. Според мен много зависи от конкретния тип кожа.
Важното в случая е, че слънцезащитата предпазва кожата от стареенето, което предизвиква слънцето, така че какъв по-голям стимул от това? Simple Smile

# 269
  • Мнения: X
Здравейте. Започнах и аз да използвам фотоепилатор... днес направих 2-ра процедура на бедрата на последен степен и на някои места ме пареше, това означава ли, че трябва да намаля степента? Бежова съм и на 1-вата процедура бях на 3-та степен и нямах никакво парене. Между другото имате ли проблеми с бръсненето, защото се бръсна и после третирам, но и след това като се огледам виждам, че съм оставила някои необръснати косми... при вас случва ли се? Grinning Че това бръснене започна да ме дразни... но трябва.

Попитай в някоя от темите за фото/лазерна епилация с уред за домашна употреба. Има няколко теми в подфорума. Тази е най-активна: https://www.bg-mamma.com/?topic=631845.2250

Настоящата тема е за споделяне на опит и отзиви от електроепилация, фотоепелация, лазерна епилация и елосепилация, извършвани в професионални центрове.

Да, обърках темите. Преди ви четох само и направо писах. Blush

Общи условия

Активация на акаунт