Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 48 010
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 867
В кое студио си правила процедурите?

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
В кое студио си правила процедурите?

Също така с какъв лазер, ако ти е известно, спази ли изискването за 45дни преди това само бръснене (рязане), но не и скубане, поне на 7-10ден след процедурата не опадаха ли всички и да имаше период без косми? Дай подробности!

# 242
  • София
  • Мнения: 68
В кое студио си правила процедурите?

Също така с какъв лазер, ако ти е известно, спази ли изискването за 45дни преди това само бръснене (рязане), но не и скубане, поне на 7-10ден след процедурата не опадаха ли всички и да имаше период без косми? Дай подробности!

Здравейте, в Инканто бях, ползвам ножичка и крем депилатоар, за да мога да си покажа носа навън. За жалост много малко косми опадаха, растат много бързо, а за машината казаха ми, че било александрит, защото съм със светла кожа и някои от космите ми са по-светли. Ще изчакам малко да видя дали ще опадат, ако ли не, мисля да сменя студиото. Знам, че е индивидуално при всеки, но не виждам ефект за момента.

# 243
  • София
  • Мнения: 17 775
Инканто е скапано студио, това е всеизвестен факт, не се отчайвай и го смени с друго. Simple Smile
Прочети темата "от кое лазерно студио сте доволни".

# 244
  • Мнения: 4 771
Инканто е скапано студио, това е всеизвестен факт, не се отчайвай и го смени с друго. Simple Smile
Прочети темата "от кое лазерно студио сте доволни".

Може ли линк към темата! С търсачката не се отваря нищо по зададените думи.

# 245
  • Мнения: 5 867
opsatropsa, най-добре отиди във "Версус", "Борекс", "Lege Artis" или "Body Aesthetics". Там лазерите са добри.
Всъщност, ти в София ли си базирана?

# 246
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Моят опит с епилацията е довел до извода, че най-ефективен, особено за лицето, е методът с игла. При него се третират само косъмчетата, които трябва да бъдат отстранени - рядко се засягат странични. А като се има предвид, че повечето косми по лицето са по-скоро мъх, а тези които трябва да се махат са по-малко на брой и/или единични бройки, подготовката (бръсненето) за лазерна процедура, общо взето прави ефекта обратен - знаем от бръсненето какво се получава с космите. Още повече с коментара за ефекта при светли косми. Процедурата с игла е бавна и затова за по-големи зони не съм я прилагала, но за лице - при мен има 100% ефект. За съжаление малко са специалистите, които се занимават в момента, но ако имате проблем с окосмяване по лицето - препоръчвам електроепилацията с игла - космите наистина изчезват.

# 247
  • Мнения: 5 867
Жени, а теб къде са те работили с игличка? В кое студио, имам предвид?

# 248
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Аз съм от Варна. Преди много време имаше една арменка, която работеше в няколко салона. За съжаление явно си замина и не успях да завърша докрай унищожаването на набелязаните косми, а дълги години не успявах да намеря друг специалист. Съвсем случайно видях пост в тази тема за студио във Варна - Естетико, където вече направих една процедура - усещането ми е същото както преди, явно апаратът е същият.
Надявам се този път задачата да бъде изпълнена докрай Simple Smile
За протокола: Правила съм процедурите преди, може би, 12-13 години и епилираните места и досега са си гладки и чисти, без да съм ги третирала след това. Правила съм лазерна епилация на ръце, цял курс процедури. Вярно, след процедурите космите опадваха за дълго време, но факт е, че в момента разчитам на добрата стара кола-маска, защото си растат на воля, абсолютно необезпокоявани Simple Smile Явно не са разбрали какво се иска от тях след намесата на лазера Wink

# 249
  • Мнения: 5 867
Благодаря за подробния отзив!

А при теб успяват ли да унищожат дори и най-късите косъмчета, т.е. мъха?

# 250
  • София
  • Мнения: 361
opsatropsa, най-добре отиди във "Версус", "Борекс", "Lege Artis" или "Body Aesthetics". Там лазерите са добри.

Не забравяйте и Skin Line.

# 251
  • Мнения: 5 867
Мда, вярно, пропуснах го. Simple Smile

# 252
  • Варна
  • Мнения: 1 951

А при теб успяват ли да унищожат дори и най-късите косъмчета, т.е. мъха?

Да. Всички косъмчета, които бяха третирани, спряха да растат. Включително един възмутително дълъг и дебел бял ветеран, за който на лазера ми казаха, че няма шанс, поради липсата на пигментация Simple Smile
Пропуснах да отбележа, че през топлите месеци не препоръчвам да се прилага този метод. Поне при мен се получи неприятно изгаряне от слънцето - в смисъл потъмняване на кожата. И не препоръчвам също да се третират по много косми наведнъж - има риск от реакция на кожата - подуване, което бързо минава, но все пак е видимо.

# 253
  • Мнения: 2 849

А при теб успяват ли да унищожат дори и най-късите косъмчета, т.е. мъха?

Да. Всички косъмчета, които бяха третирани, спряха да растат. Включително един възмутително дълъг и дебел бял ветеран, за който на лазера ми казаха, че няма шанс, поради липсата на пигментация Simple Smile
Пропуснах да отбележа, че през топлите месеци не препоръчвам да се прилага този метод. Поне при мен се получи неприятно изгаряне от слънцето - в смисъл потъмняване на кожата. И не препоръчвам също да се третират по много косми наведнъж - има риск от реакция на кожата - подуване, което бързо минава, но все пак е видимо.
Мажи се със слънцезащитен крем 50+ на често и се пази да се излагаш на слънце по възможност. Дори и през другите сезони, когато слънцето е по слабо, пак се мажи със слънцезащитен крем. Simple Smile)
През лятото допълнително се получава и леко неприятен ефект от потенето. Аз също съм избягвала електроепилация на лице през лятото, или ако се случвало е било с много пазене.


# 254
  • Мнения: X
Здравейте. Започнах и аз да използвам фотоепилатор... днес направих 2-ра процедура на бедрата на последен степен и на някои места ме пареше, това означава ли, че трябва да намаля степента? Бежова съм и на 1-вата процедура бях на 3-та степен и нямах никакво парене. Между другото имате ли проблеми с бръсненето, защото се бръсна и после третирам, но и след това като се огледам виждам, че съм оставила някои необръснати косми... при вас случва ли се? Grinning Че това бръснене започна да ме дразни... но трябва.

Общи условия

Активация на акаунт