Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 891
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Не съм имала такъв проблем... Явно е индивидуално People Eyes

# 301
  • Мнения: X
Здравейте, момичета.

Миналата година си направих фотоепилация на интим и мишнички - 5 - 6 посещения. И в двете зони имам бенки, които реагираха.
В интима е голяма, тип брадавица, колкото грахово зърно, на която ѝ поникна малко тъмно израстъче, което падна.
Под мишничката имам малка бенка, тип папиломче, която също пусна такова черно израстъче, което също падна.
Излизало ми е един път преди време подобно "краче", ходих на онкодерматолог, който ми каза, че е вследствие дразненето и че не е опасно.
Освен това точно на венериния хълм кожата ми се зачерви и започна да се лющи, а на едната срамна устна ми излезе малка бенка.

Спрях да ходя на епилация от както забелязах това... Чела съм, че епилациите не са опасни, не разбирам защо кожата ми реагира така...

# 302
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Не е трябвало да работят върху бенките!

# 303
  • Мнения: 2 562
Бенките ги закриват с бял молив и така ги предпазват.Но и при мен веднъж една,от тези дето са като петънца, не беше закрита и след това се зачерви,после почерня и се сви,а накрая пак доби нормалния си вид🤔

# 304
  • Мнения: 5 855
На мен в едно студио ми бяха казали, че това с белия молив било голяма глупост, защото лазерът със сигурност пак ще проникне до бенката. Т.е. замаскирането не върши никаква работа.
Иначе, аз доколкото знам, лазерното лъчение при епилация не е вредно за доброкачествените образувания и не може да им повлияе по никакъв начин.
Ходила съм в почти всички известни студиа в София и никога не са ми прикривали бенките с бял молив, но аз, така или иначе, имам много малко на брой по лицето и тялото си.

# 305
  • Мнения: 2 562
Ако е така за молива,много кофти.Защото няма как да знаем коя бенка е или не е предразположена да се видоизмени след подобна манипулация🙁🤔

# 306
  • Мнения: 1 109
Аз имам една бенка в интимната част, не е релефна, но е като разлята. Директно Върху нея ми залепят нещо и така се работи зоната.

# 307
  • Мнения: X
Здравейте.
Областта около бенката изрично не беше третирана. Притисках с пръст, така че апарата да не се доближи. Дано е било съвпадение... след като спрях фотоепилацията не е имало подобна реакция до днес.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 16:00 от Анонимен

# 308
  • Мнения: 5 855
Че ти в първия си пост пропусна да кажеш най-важното. Simple Smile

# 309
  • Мнения: X
Hug
Че ти в първия си пост пропусна да кажеш най-важното. Simple Smile
Hug

# 310
  • Мнения: 2 562
Е,тогава няма за какво да се притесняваш.При мен лазера мина върху въпросната бенка.Иначе релефните ми ги пазят,слагат бял молив и за всеки случай с лазера минават покрай тях.
Искам да споделя,че досега имам супер резултат с епилацията под мишниците-почти 2 месеца без косми от първия път.И горна устна,за 2 процедури,от посещение до посещение в студиото ми се показват 3,4 косъма.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 16:06 от bubka:)

# 311
  • Мнения: 5 855
Браво, bubka, това наистина е страхотен резултат. Peace

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Здравейте и от мен. След задълбочено издирване, за да разбера каква е разликата между диоден и александритен лазер попаднах на тази тема. Ще споделя и аз опита си и от двата лазера.
Първо предприех лазерна епилация на ареоли, излизаха ми подкожни косъмчета и много тъмни, боцкащи и ужасни косми, до преди това съм ги махала с пинсета. Отидох в едно студио, което работи с Duetto MT EVO Alexandrite + Nd:YAG in One, имам 6 процедури до тук и страхотен ефект, тънки руси косъмчета, които в сравнение с това, което беше е направо мечта. След това направиха промоция пакет мишници 5 процедури 100лева, взех и него, след първата процедура още се видя страхотен ефект, но винаги съм бръснала мишниците, може и от това да е. Сега съм на 6-та процедура и почти нямам косми.
След това във фейса ми излезе оферта 6 процедури с лазер пълен интим за 170лева ... Стори ми се много ниска цена, но реших да рискувам. Очудването ми беше голямо, когато ме намазаха с гел и почнаха да ме третират с диоден лазер (до сега си мислих, че е само този тип, александритен). Тъй де, нищо не бях прочела за лазерите и се поизложих Relaxed Момичето беше много любезно и ми обясни всичко подробно. Преди това съм правила само кола маска 15 години. 2 месеца не ги бях скубала и отидох. Въпреки това, не съм доволна от ефекта, в сравнение с мишници и ареоли. Окапаха, но може би 15-20%, а аз очаквах всичко да окапе и евентуално после да пораснат по тънички. Мога да споделя, че от диодния болка не усетих, каза че ме прави на 100(честота някаква предполагам), но е съвсем поносимо, сравнено с александритния, то бих казала, че последния боли повече. Вчера бях на втора процедура на триъгълника, сега след 45 дни най рано пак. Имам дискомфорт от бръсненето и се надявах да стане по бързо, но така или иначе 170лева съм ги прежалила. Ако не стане задоволителен ефекта от 6 процедури диоден, ще сменя с александритен.

# 313
  • Мнения: 2 562
Браво, bubka, това наистина е страхотен резултат. Peace
И аз съм много доволна😘🙂Невероятно е да не живееш в стрес с това вечно скубане или бръснене на косми.

*Soulmate*,ще чакаме да споделиш след кое посещение се забелязва резултата при интима👍

Момичета,при вас които сте правили интим и бикини зона,след колко процедури космите опадаха напълно?
Също тези които са правили лазер на крака,там как стои положението?

# 314
  • Мнения: 5 998
На мен подробно ми бяха обяснени разликите между двата лазера, но нали съм си голяма бяла птица нищо не помня.
Понеже другият месец имам процедури и направо мисля да взема пакет от още три на зона, които пък се падат лятото, ми казаха, че тогава ще ме работят с диоден лазер. Надявам се да е ефективен, че парите не са малко.

Колкото до краката- аз правя и мога да кажа, че при мен след третата процедура значително се забави  растежа им, както и оредяха без да се връщат след време.
Болката не е задължителна- аз съм ходила в две студия, едното беше мъка докато ми направят краката, сега абсолютно няма такъв проблем. И в двата салона работят с александритен лазер.

Общи условия

Активация на акаунт