Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 874
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 16
Аз съм от тези, които са отметнали 100%. И действително е така. Направих си електроепилация с игла преди повече от 25 години и на двата крака от коляното надолу. Само веднъж! И до ден днешен не пониква нищо.
Защо електроепилация?
Ами то по онова време това се предлагаше, освен кола маска и депилираши кремове, нямаше фотоепилация, различни лазери и т.н. Освен това аз съм руса и имам малко косми по принцип. Имаше малко по-дълги и малко по-тъмни (но пак с рус корен) косми само от коляното до половината дължина на крака към глезена и то почти само отпред. И преди това просто по-тъмните си ги доизрусявах с кислородна вода. Не бях ползвала никаква друга техника за обезкосмяване - може и това да е оказало значение. Помня, че козметичката обясняваше на една моя приятелка, която по принцип е с по-обилно и тъмно окосмяване, съответно преди това беше ползвала какво ли не - бръснене, кола-маска, депилиращи кремове и съответно си имаше добре отгледани Simple Smile косми на краката, как с всяко скубане и бръснене, ние правим корена на косъма по-дълбок и по-здрав, а самият косъм става по-дебел и пигментиран.
Та аз съм силно ЗА електроепилация с игла. Обаче е важно, кой я прави - първо да е бърз и сръчен, за да може за единица време да почисти по-голяма зона, че обикновено се плаща на време. И второ да е опитен, за да действа качествено, да стига точно до фоликула на косъма и да изгори с нужната сила на тока корена му.
Моята дъщеря, след като опита различни методи, а същевременно вижда и моите крака, е решила също да прибегне до електроепилация с игла на краката до коляното. Обаче не зная, къде да я изпратя - ясно е, че там, където аз съм ходила на времето в София, отдавна го няма.
Може ли препоръки за студио и козметик, които са добри?

# 481
  • Мнения: 5 854
Аз ще ти отговоря кратко и ясно... Simple Smile За съжаление, в София понастоящем няма място, където да предлагат електроепилация на необходимото ниво. Може би единствено в "Борекс", но дори и за там съм попадала на неособено ласкави мнения. Аз също не съм въодушевена от електроепилацията, която предлагат.

# 482
  • Мнения: 16
Хм, лошо!
А този салон http://biznes-bulgaria.com/firma/36977-kozmetichen-salon-ucheben-centar-sofiya ?
Говорих по телефона преди малко и ми казаха, че собственичката лично се занимава с това и с нея да се уговарям за часове и цена - останах с впечатление, че е възрастна козметичка, може да е от старата школа Simple Smile

# 483
  • Мнения: 16 871
...
Запази си час в "Lege Artis" - www.epipro.eu - за подмишници и интим и виж какво ще стане. Simple Smile
Аз разгледах сайта и ще си запиша час (когато спра да кърмя, че още сега се бях засилила Grinning )

# 484
  • Мнения: 5 854
Аз разгледах сайта и ще си запиша час (когато спра да кърмя, че още сега се бях засилила Grinning )

Пробвай ги, много са добри, според мен. Peace
Единственият проблем при мен е, че явно съм с твърде матова кожа за техния Александритен лазер. Sad Отказаха да ми третират ръцете и краката, а на краката дори нямам никакъв тен (не ходя с къси поли и панталони през лятото). Голяма греда, ама какво да се прави. Rolling Eyes

# 485
  • Мнения: 16 871
Задължително! Само да спра да кърмя.
Добре, че попаднах на тази тема. И преди съм казвала, че ходех на кофти място и то всеки месец. Въобще как не съм си подготвила домашното, още ме е яд за парите на вятъра, но вече знам Simple Smile

# 486
  • Мнения: 229
Някой използвал ли е диоден лазер, на моя мъж са му предложили. Казали са че до 10-12 процедури би трябвало да изчезнат всичките косми.

# 487
  • Мнения: 10 256
Май всички сме изпозлвали. Колко процедури ще му трябва е относително, но за 10-12 според мен едно 90% няма да ги има. Всички косми на 100% едва ли изчезват някога. Но това е лично мое мнение. Поне ще никнат по-бавно, ще са по-рехави и невидими.

# 488
  • Мнения: 5 854
Някой използвал ли е диоден лазер, ...

Тя, цялата тема, е за това... Grinning

# 489
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 330
10-тина дена след епилацията на мишници не изпадаха и понеже щях да ходя на море и ги избръснах по препоръка на Гърне с похлупак.След това пак почнаха да растат, но започнаха да стават едни по-странни косъмчетата и започнаха да падат.Но не всички.Може би 1/5 да останаха.Нарочно не ги махах.Станаха доста дълги, но някак по -тъникчи и сякаш по-светлички.Сега ги избръснах пак и се надявам да устискам до следващата епилация.

# 490
  • Мнения: 5 854
Тези, които не са паднали, в крайна сметка, просто не са се повлияли от лазера.
Не трябва повече да ги скубеш, ако искаш да продължиш с лазерните процедури. Peace Само ги бръсни или подстригвай.

# 491
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 330
Аз тази зона винаги съм я минавала само със самобръсначка.Мисля като отида на следваща процедура да им кажа какво е положението.

# 492
  • Мнения: 5 854
А, ясно. От предишните ти постове бях останала с впечатление, че ги скубеш от корен там. Но щом по принцип не ги, няма никакъв проблем. Може да ги бръснеш колкото често си поискаш, ако ще и всеки ден. Това по никакъв начин няма да повлияе на резултата. Само не трябва да ги премахваш от корен.
В Стара Загора ли си? На твое място, директно бих отишла в "Lege Artis" и няма да си губя времето с други студиа. Peace

# 493
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 330
Да, в Стара Загора съм.Моето ходене като цяло не беше планувано.Моя колежка ги похвали и те предлагат за нови клиенти безплатна епилация на мишници и реших да пробвам.Иначе в Леге артис ходих за разни други неща в дерматологичния сектор и останах изключително доволна.Сега ми предстои в козметичния да отида и мисля да поразпитам .Доколкото разбрах в Леге артис е александритен,  а където ме правиха диоден. Ще видим кой ще е по удачен за мен. Много ми се иска на бикини линията да правя,но за момента там минавам с епилатор ще видим как ще се настроя.

# 494
  • Мнения: 5 854
Доколкото разбрах в Леге артис е александритен,  ...

Аз именно затова ти препоръчах въпросното студио. За мен лично Александритните лазери са по-резултатни от Диодните. Вярно, че различните хора са с различни впечатления, но според моя личен опит, а и според това, което може да срещнеш като информация из чуждестранните форуми, Александритните лазери в повечето случаи са по-ефективни. Особено на светли кожи с тъмни косми. Peace

Общи условия

Активация на акаунт